Out Of Tech

co je počet snímků za sekundu (fps) ve hrách a videích?

FPS je počet snímků (obrázků) vygenerovaných každou sekundu ve hře. Podívejte se na následující vysvětlení, abyste zjistili správné FPS!

Pro ty z vás, kteří rádi hrají hry nebo sledují videa, jistě tento pojem často slyšeli FPS. Jak již víte, FPS znamená snímků za sekundu.

FPS hraje důležitou roli v grafické kvalitě hry a videa. V případě her platí, že čím vyšší počet FPS, tím plynulejší pohyb ve hře, například ve 120Hz Android hrách.

V samotném videu platí, že čím vyšší číslo FPS, tím jasnější a plynulejší video poběží. To také zjistíte při nahrávání pomocí HP s nejkvalitnějším fotoaparátem.

Takže, chápete vlastně, co je FPS? Možná jste stále zmateni Jakovým vysvětlením z dřívějška. Pokud ano, podívejte se na další vysvětlení o FPS níže.

Nejen v herním světě se o FPS často mluví také ve filmovém průmyslu. To není překvapivé, protože oba zobrazují pohyblivé obrázky.

Ano, když sledujete film, ve skutečnosti sledujete sbírku obrázků. kdy tam čím více obrázků a tím rychlejší přechod mezi jedním obrázkem a dalším ten pohyb vypadá tak reálně. Tímto způsobem budete mít pocit, že místo pohyblivého obrazu sledujete video.

Příklad toho můžete cítit, když sledujete trilogii Hobit, což je film s 3D efekty a byl natočen ve filmu 48 FPS. Ve skutečnosti má většina hollywoodských filmů 24 FPS.

Jak rychle se snímky ve filmové roli otáčejí a svítí směrem k plátnu kina, se označuje jako snímková frekvencea jednotka je snímků za sekundu.

Co je FPS?

Zdroj fotografií: Logical Increments Blog

Z výše uvedeného vysvětlení lze usoudit, že FPS je počet zobrazení obrazu (snímků) vygenerovaných v grafické podobě za jednu sekundu. Například 30 FPS je zobrazení 30 snímků každou sekundu.

Nejlepší VGA karta může ovlivnit počet FPS a kvalitu grafiky zobrazené ve hře. Měření výkonu karty VGA lze provést odkazem na snímkovou frekvenci, kterou ApkVenue popsal výše.

Pokud jste stále zmatení, obnovovací frekvence je jak rychle snímky se zobrazují za sekundu, zatímco FPS je Kolik snímků zobrazených za sekundu.

No, nejlepší grafické hry pro Android mají rozhodně vysoký počet FPS. Pokud nejsou FPS a VGA karta vyvážené, pak bude displej ve hře pomalý nebo prasklý.

Kolik FPS je tedy skutečně vhodné pro hry? Než odpovíte na tuto otázku, musíte nejprve vědět, jaký je ve hrách rozdíl mezi 30 FPS a 60 FPS.

Jaký je rozdíl mezi 30 FPS a 60 FPS?

Zdroj fotografií: Quora

Na populárních herních konzolích a počítačích je doporučená rychlost FPS 60 Hz, zatímco na chytrých telefonech jsou hry často omezeny pouze na 30 Hz z důvodu pohodlí baterie a teploty.

K dnešnímu dni čísla Nejvyšší FPS čeho může PC dosáhnout 240 Hz. S touto úrovní FPS samozřejmě můžete najít pohyby postav, které jsou tak přirozené jako předměty nemovitý jako lidé.

Nyní, rozdíl mezi 30 FPS a 60 FPS můžete vidět na obrázku výše. Když auto zatočí, hra s 30 FPS zobrazí krásný obraz rozmazat. Mezitím ve hrách s 60 FPS je obraz stabilnější i přes hodně pohybu.

To lze označit jako rozostření pohybu. Jednoduše řečeno, rozostření pohybu je ztráta detailů, když vidíme něco, co se pohybuje velmi rychle. Je to proto, že naše oči mají pouze omezenou oblast zaostření.

Rozostření pohybu se zobrazí, protože vidíme sadu obrázků, které se zobrazí v krátkém čase. Ve hrách s 30 FPS se každou sekundu zobrazuje méně obrázků než ve hrách s 60 FPS. Při rychlém pohybu nestačí k vytvoření dobrého obrazu malý počet snímků hladký, pak povstat rozmazat a

Kolik FPS je dobré pro hry?

Zdroj fotografií: GameRevolution

Dnes má většina smartphonů obrazovky založené na 60 Hz. To znamená, že zařízení může spouštět hry rychlostí až 60 FPS, pokud je podporováno odpovídajícím čipem.

Abyste zjistili, kolik FPS je pro hru dobré, musíte znát srovnání jednotlivých FPS a grafiku, kterou vytvoří. Zde je vysvětlení.

  • <15 - Nelze hrát: Pokud počítač, který používáte, může zobrazovat pouze obrázky nižší než 15 FPS, pak zařízení nelze použít ke hraní, protože minimální specifikace pro hru je 30 FPS.

  • 15-30 - Téměř schopen hrát: Můžete hrát pouze určité hry, zejména ty velmi lehké.

  • 30-45 - Dost: Můžete hrát hry s docela dobrou grafikou. Pokud však hra vyžaduje úroveň FPS vyšší než 45, nemůžete ji hrát.

  • 45-60 - Útulný: Hry můžete hrát pohodlně, protože si můžete užít grafický displej s rozlišením Full HD. To platí i pro těžké hry.

  • >60 - Velmi pohodlné: Při hraní her se budete cítit velmi pohodlně, protože si můžete užít velmi grafický displej hladký. Těžké hry jako PUBG lze také hrát rovnoměrně.

FPS na videu

Jak řekl Jaka výše, FPS je také přítomno ve videích, která nahráváte. Ale je tu malý rozdíl, který byste měli vědět, bando.

Pokud vaše video uvádí 30 snímků za sekundu, znamená to, že ve videu je za 1 sekundu 30 obrázků, které tvoří pohyb.

Mezitím, pokud vaše video uvádí 60 snímků za sekundu, znamená to, že ve videu je 60 obrázků, které tvoří pohyb ve videu za 1 sekundu.

Pokud chcete porovnat, který z nich je lepší, samozřejmě video s 60fps je teoreticky lepší, vzhledem k tomu, že čím více snímků za 1 sekundu, tím plynulejší a méně rozbité video bude.

Z Jakova vysvětlení výše můžete vidět, že FPS znamená snímků za sekundu a je počet snímků zobrazených za sekundu. Čím vyšší je rychlost FPS, tím plynulejší bude pohyb v obraze.

Dalo by se říci, že 60 FPS je dobré pro použití ve hrách, protože je schopné poskytnout pohodlné grafické zobrazení pro naše oči. Vyšší FPS poskytne mnohem lepší výhled hladký, ale to musí být podpořeno i adekvátními nástroji.

Přečtěte si také články o Out Of Tech nebo jiné zajímavé články z Sheila Aisya Firdausy.