Tipy na gadgety

nejpřesnější způsob, jak zkontrolovat rychlost internetu na mobilních telefonech a počítačích

Jste zmatení, proč je váš internet najednou nestabilní? Podívejme se, jak zkontrolovat rychlost internetu na HP a PC, což je nejrychlejší a nejpřesnější.

Zdá se, že internet se stal primární potřebou mnoha lidí vykonávat různé úkoly a zároveň jim pomáhat sblížit se s ostatními lidmi.

Bez ohledu na to, jak kvalitní je zařízení, pokud je internetová síť nestabilní kvůli rušení a podobně, zařízení vás nebude schopno spojit s okolním světem.

Proto je pro mnoho lidí snem rychlá a stabilní internetová síť, která jim pomůže dělat různé druhy práce rychleji.

Pokud máte často pocit, že internetová síť, kterou používáte, často stoupá a klesá, musíte vědět, jak zkontrolovat nejvhodnější a nejpřesnější rychlost internetu.

Jak zkontrolovat nejpřesnější rychlost sítě

Jak zkontrolovat rychlost internetu je velmi důležité, protože odtud můžete zjistit, zda poskytovatele, kterého používáte, stojí za to zachovat nebo ne.

Pokud se spoléháte pouze na intuici, závěry, které vyvodíte o kvalitě použité sítě, se nebudou přesně lišit od výsledků testů, které ApkVenue doporučuje.

Z tohoto testu, který trvá jen několik sekund, můžete získat popisná a přesná data o rychlosti vaší internetové sítě.

Proto jste povinni vědět, jak zkontrolovat rychlost WiFi a celulárních sítí, které ApkVenue podrobně probere níže.

Jak zkontrolovat rychlost internetu v počítači

Jak zkontrolovat první rychlost internetu, o které ApkVenue diskutovalo speciálně pro uživatele PC. Pomocí tohoto testu můžete získat přesnější údaje o vaší internetové síti.

Testovací metoda, kterou ApkVenue doporučuje, je také velmi snadná. Vy není třeba instalovat software To je jedno udělat to.

Zde je několik způsobů, jak zkontrolovat rychlost internetu na počítači, které můžete provést rychle a přesně.

1. Jak zkontrolovat rychlost sítě pomocí Ookla Speedtest

Jak zkontrolovat první rychlost internetu, kterou vám ApkVenue doporučuje bezplatná služba vytvořená společností Ookla.

Jediným kliknutím můžete okamžitě získat informace o kvalitě vaší internetové sítě. Přestože je tato služba zdarma, Údaje zde uvedené jsou stále poměrně přesné.

Abyste mohli zjistit rychlost internetu připojeného k počítači, který používáte, stačí přejít na stránku //www.speedtest.net/ a kliknout na tlačítko Jít.

2. Jak zkontrolovat rychlost internetu pomocí CBN Speedtest

Jak zkontrolovat rychlost internetu na druhém počítači doporučeném ApkVenue ve skutečnosti nabízí téměř stejnou službu jako první a výsledky jsou stejně přesné.

Pro přístup k této službě z CBN stačí přejít na stránku //speedtest.cbn.id/ a poté stisknout tlačítko Jít!! umístěný uprostřed stránky.

Chvíli počkejte a tento web** změří rychlost internetové sítě, kterou používáte, automaticky**.

3. Zkontrolujte rychlost internetu online přes FAST

Jak zkontrolovat rychlost internetu na PC, což je poslední doporučení Jaka, vytvořila jedna z největších platforem pro streamování filmů na světě, Netflix.

Abyste mohli testovat pomocí této služby sponzorované Netflixem, stačí přejít na stránku //fast.com/ a přímo na tento web automaticky změří rychlost vašeho internetu.

Uvedené výsledky jsou poměrně přesné a věrohodné. Tato stránka je záměrně vytvořena, aby pomohla uživatelům Netflixu před sledováním zkontrolujte internetový signál na svém počítači.

Aplikace pro kontrolu rychlosti internetu

Kromě toho, že je internet důležitý pro uživatele notebooků a PC, stal se také základním prvkem pro uživatele chytrých telefonů.

Bez internetu nebudou uživatelé chytrých telefonů schopni plně využívat jejich zařízení. Proto je také povinné vědět, jak zkontrolovat rychlost internetu na svém mobilním telefonu.

Zde Jaka doporučuje některé z nejpřesnějších aplikací pro kontrolu rychlosti sítě, které si můžete nainstalovat do chytrého zařízení, které používáte.

1. nPerf

První aplikace pro kontrolu připojení k internetu, kterou Jaka doporučuje, je nPerf. Tato aplikace je schopna analyzovat rychlost internetové sítě na vašem mobilním telefonu rychlé a přesné.

Nejen rychlost internetové sítě, v této aplikaci můžete také získat další informace, jako jsou: test procházení a test streamování.

Všechna data o internetové síti na smartphonu, který používáte, můžete získat pouhým čekáním na několik sekund.

PodrobnostinPerf
VývojářnPerf.com
Minimální OSAndroid 4.1 a vyšší
Velikost12 MB
Stažení1.000.000+
Hodnocení4.8/5 (Google Play)

Stáhněte si aplikaci nPerf zde!

nPerf

2. Meteor

Jak zkontrolovat rychlost internetu na dalším mobilu, který Jaka doporučuje používat služby aplikace Meteor.

Kromě toho, že může být použit ke kontrole rychlosti internetu na vašem mobilním telefonu, Meteor také schopen poskytnout údaje o proveditelnosti rychlosti internetu v aplikaci nainstalovaný na vašem HP.

Meteory také možnost uložit data připojení na různých místech, která jste navštívili, takže máte data o tom, které oblasti odpovídají vašemu poskytovateli internetu.

PodrobnostiMeteor
VývojářOpensignal.com
Minimální OSAndroid 4.1 a vyšší
Velikost5,4 MB
Stažení5.000.000+
Hodnocení4.6/5 (Google Play)

Stáhněte si aplikaci Meteor zde!

Meteor

3. Speedtest Master

Tato nejnovější doporučená aplikace pro kontrolu rychlosti internetu od ApkVenue již staženo více než 5 milionůkrát v Obchodě Play ukazuje, že údaje prezentované touto aplikací jsou poměrně přesné.

Speedtest Master lze také použít k testování rychlosti a stability internetu na vašem mobilním telefonu schopen zobrazit data ve formě reálný čas.

Kromě toho lze tuto aplikaci použít také jako způsob, jak zkontrolovat rychlost WiFi, a je také schopna ukázat, kolik uživatelů WiFi máte přístup.

PodrobnostiSpeedTest Master
VývojářTest rychlosti internetu a měřič sítě
Minimální OSAndroid 4.1 a vyšší
Velikost10 MB
Stažení5.000.000+
Hodnocení4.7/5 (Google Play)

Stáhněte si aplikaci SpeedTest Master zde!

SpeedTest Master

To jsou některé způsoby, jak zkontrolovat rychlost internetu, které můžete provést na svém počítači a také na mobilním telefonu pomocí různých nejlepších aplikací.

Tyto tipy můžete použít jako srovnání kvality internetu z jednoho místa na druhé nebo od jednoho operátora k druhému.

Doufejme, že informace, které Jaka tentokrát sdílí, budou užitečné pro vás všechny a uvidíme se zase u dalších článků.

Přečtěte si také články o WiFi nebo jiné zajímavé články z Restu Wibowo.