Fintech

rozdíl mezi internetovým a mobilním bankovnictvím

Často se považuje za totéž, ve skutečnosti jsou internetové bankovnictví a mobilní bankovnictví dvě různé věci, víte. Pojďte, zjistěte, jaký je mezi nimi rozdíl v celém článku níže!

Chtěli jste někdy zkontrolovat informace o svém účtu nebo provést transakci, ale byli jste příliš líní jít k bankomatu?

Jak technologie postupuje, můžete nyní zpracovávat transakce nebo kontrolovat zůstatky, aniž byste museli přímo navštívit nejbližší bankomat, gang.

To díky přítomnosti užitečných funkcí, jako je např internetové bankovnictví ani mobilní bankovnictví které mohou splnit vaše bankovní potřeby pouze s mobilním telefonem Android nebo iOS.

Ale vy nevíte, o co ve skutečnosti jde rozdíl mezi internetovým a mobilním bankovnictvím, gang? Pojďte, odpověď najdete v celém článku níže.

Rozdíl mezi mobilním a internetovým bankovnictvím

Obojí se provozuje pomocí chytrého telefonu a spoléhá na internetové připojení, mobilní bankovnictví a internetové bankovnictví mnoho lidí často považuje za stejné.

Ve skutečnosti jsou tyto dvě funkce bankovních služeb velmi odlišné, víte, gang.

Pro ty z vás, kteří jsou zvědaví na rozdíl mezi těmito dvěma, je zde úplné vysvětlení dvou funkcí bankovních služeb.

Mobilní bankovnictví

Potřebujete nejen HP a internet, ale také mobilní bankovnictví potřebuje pomoc aplikace třetích stran zpracovávat transakce nebo kontrolovat informace o účtu, gang.

Abyste však mohli používat aplikaci mobilního bankovnictví na chytrém telefonu, musíte se nejprve zaregistrovat do m-bankingu pomocí čísla používané SIM karty.

Kromě internetové kvóty si některé banky stále účtují poplatky pulzní poplatek (pro upozornění SMS) svým zákazníkům při provádění transakcí pomocí služeb mobilního bankovnictví, gang.

internetové bankovnictví

Pokud si v mobilním bankovnictví musíte nejprve stáhnout aplikaci třetí strany, abyste mohli začít provádět transakce, netýká se to internetového bankovnictví, znáte to.

Jak název napovídá, internetové bankovnictví pouze vyžaduje připojení k internetu hladký způsob provádění bankovních transakcí bez nutnosti aplikací třetích stran nebo úvěrových poplatků, gang.

Navíc, pokud lze ke službám mobilního bankovnictví přistupovat pouze přes mobilní telefon, v internetovém bankovnictví můžete využít různé typy gadgetů, jako jsou notebooky, tablety nebo mobilní telefony, aby to bylo pro uživatele jednodušší.

Dalším rozdílem je, že internetové bankovnictví vyžaduje nástroje žeton který slouží k ověřování bankovních transakcí, jako jsou převody, nákupy a platby.

Výhody a nevýhody mobilního bankovnictví

Za některými funkcemi, které nabízí mobilní bankovnictví, se samozřejmě skrývají výhody a nevýhody, které ze služby, gangu, najdete.

Níže jsou uvedeny výhody a nevýhody funkcí mobilního bankovnictví.

Výhody mobilního bankovnictví

Při provádění bankovních transakcí pomocí mobilního bankovnictví, gangu, se nabízí několik výhod.

Některé z těchto výhod jsou takové, jak Jaka vysvětlí níže.

1. Praktičtější

První výhodou, kterou můžete při používání mobilního bankovnictví pocítit, je praktičnost, kterou nabízí, gang.

Vidíte, že k provádění transakcí stačí otevřít aplikaci mobilního bankovnictví na vašem mobilním telefonu a všechny funkce jsou v ní plně dostupné.

2. Není třeba kupovat žetony

Pokud v internetovém bankovnictví potřebujete dokoupit další nástroje ve formě tokenů k ověření, pak v mobilním bankovnictví to není potřeba, gangu.

Pro vstup do aplikace stačí PIN a můžete ihned provádět bankovní transakce.

Nevýhody mobilního bankovnictví

Nejen výhody, které nabízí funkce mobilního bankovnictví, ale existují také některé nevýhody, o kterých bude ApkVenue diskutovat níže.

1. Některé banky si účtují poplatky za úvěr

Na rozdíl od internetového bankovnictví, které vyžaduje pouze připojení k internetu, v mobilním bankovnictví stále existují banky, které účtují kreditní poplatky za SMS notifikace svým zákazníkům.

To samozřejmě omezí váš transakční proces, zvláště pokud spěcháte, gangu.

2. Zranitelný vůči útokům virů a hackerů

Jednou z nevýhod mobilních bankovních služeb, které jsou pro své uživatele také nejrizikovější, je, že jsou zranitelné vůči hackerským útokům a virům, gangům.

Existuje riziko, že je váš mobilní telefon infikován virem a je velmi možné, že hackeři ukradnou vaše bankovní informace prostřednictvím aplikací mobilního bankovnictví.

Proto musíte zůstat opatrní a ostražití, gangu. Pokud je to možné, při přístupu k mobilnímu bankovnictví nepoužívejte veřejné WiFi sítě.

Výhody a nevýhody internetového bankovnictví

Podobně jako mobilní bankovnictví má i internetové bankovnictví pro své uživatele několik výhod a nevýhod.

Přečtěte si více!

Výhody internetového bankovnictví

Zde jsou některé z výhod služeb internetového bankovnictví, které si můžete užít, gangu.

1. Lze přistupovat kdykoli a kdekoli

Jednou z nejvýraznějších výhod internetového bankovnictví je, že uživatelům poskytuje pohodlí pro přístup k internetovému bankovnictví z různých typů gadgetů kdykoli a kdekoli.

Ale samozřejmě musíte mít připojenou internetovou síť, abyste mohli zpracovávat transakce, gangu.

2. Žádné mýtné

Protože vše probíhá spoléháním se na internetové připojení, bude používání této služby internetového bankovnictví na rozdíl od SMS bankovnictví nebo mobilního bankovnictví zdarma.

Takže i když nemáte kredit, pokud jste připojeni k internetu, stále můžete provádět transakce internetového bankovnictví.

3. Systém vrstvené ochrany

Další výhodou internetového bankovnictví je jeho vrstvený ochranný systém, gang.

Důvodem je použití tokenů jako autentizačního nástroje, když chcete provádět převody, platby, nákupy a další bankovní transakce pomocí internetového bankovnictví.

Nevýhody internetového bankovnictví

Kromě výhod zde uvádíme některé nevýhody internetového bankovnictví.

1. Zranitelný vůči krádeži dat

Přestože má systém vrstvené ochrany, internetové bankovnictví má také zranitelnost vůči krádeži dat hackery, gangy.

Krádež dat v internetovém bankovnictví se obvykle provádí prostřednictvím phishing který je pro širokou veřejnost těžko rozpoznatelný.

Funkce mobilního bankovnictví

Některé z funkcí, které obecně nabízí řada služeb mobilního bankovnictví, jsou následující:

1. Převod prostředků

Převod prostředků ve službách mobilního bankovnictví vám umožňuje převádět mezi účty a mezi bankami, gangy.

Za mezibankovní transakce vám však bude účtován administrativní poplatek v různé výši.

2. Platba

Prostřednictvím mobilního bankovnictví můžete také provádět platby, jako jsou účty za vodu, elektřinu, kabelovou televizi, kreditní karty a další.

Díky tomu již nebudete muset kvůli měsíčním platbám chodit na příslušnou pobočku.

3. Kontrola rovnováhy a pohybů

Pro ty z vás, kteří se rádi zajímají o zůstatek na spořicím účtu, to lze snadno provést pomocí mobilního bankovnictví, víte.

Kromě toho můžete také kontrolovat zůstatky a mutace na různých účtech, jako jsou spoření, vklady, kreditní karty a další.

Díky této funkci můžete znát podrobnosti o penězích, které odcházejí a vstupují na váš účet.

4. Zkontrolujte nejnovější směnné kurzy a úrokové sazby

Další funkcí, kterou také nabízí služba mobilního bankovnictví, je to, že vám umožňuje kontrolovat směnné kurzy a nejnovější informace o úrokových sazbách, gang.

Funkce služby internetového bankovnictví

Některé z funkcí, které obecně nabízí řada služeb internetového bankovnictví, jsou následující:

1. Převod prostředků

Prostřednictvím služeb internetového bankovnictví můžete převádět prostředky mezi účty, mezi tuzemskými bankami a seznam plánovaných převodů.

2. Platba

Za funkce platebních služeb můžete platit různé účty, jako je domácí internet, kabelová televize, kreditní karty, splátky, voda a další.

3. Informace o zůstatku

Internetové bankovnictví má také funkci, která vám umožňuje kontrolovat informace o zůstatku na účtu, jako jsou úspory, GIRO nebo vklady, a také kontrolovat mutace na účtu a transakce kreditními kartami.

4. Nákup

Nejen platby, můžete si také koupit několik digitálních produktů, jako jsou kredity nebo akcie, gang.

No, to je rozdíl mezi mobilním a internetovým bankovnictvím, bando. Takže nepředpokládejte, že tyto dvě funkce služby jsou opět stejné, dobře!

Snad budou informace od Jaka tentokrát užitečné, bando!

Přečtěte si také články o Fintech zajímavější od Shelda Audita.