Tech Hack

jak snadno vstoupit do bios pc/laptop, zaručeně to funguje!

Chcete nainstalovat Windows pomocí flash, ale nevíte, jak zadat nastavení systému BIOS? Zde je návod, jak snadno vstoupit do systému BIOS počítače! Zaručeně fungovat!

Potřebujete přístup k nastavení systému BIOS, abyste mohli nainstalovat systém Windows pomocí flash disku? Ale nevíš jak?

Pro ty z vás, kteří možná neví, základní systém vstupů a výstupů (BIOS) je základní program v počítačovém systému, který slouží ke správě několika funkcí na počítačovém hardwaru.

Přestože se jedná o jeden z důležitých programů na PC, ve skutečnosti stále existuje mnoho uživatelů, kteří o existenci tohoto programu, gangu, ani nevědí.

Za tímto účelem v tomto článku bude ApkVenue diskutovat o některých z nich jak snadno vstoupit do systému BIOS počítače.

Jak snadno vstoupit do systému BIOS počítače

Vstup do samotného nastavení BIOSu ve skutečnosti není příliš obtížný. Protože v podstatě stačí během procesu stisknout pouze určité klávesy na klávesnici bota pro vstup do BIOSu.

U většiny značek notebooků je nejčastěji používaný klíč pro vstup do nastavení systému BIOS F2, F12, Del, F1, nebo Fn+F2.

Ale abyste nebyli zmateni, když Jaka vysvětluje, jak vstoupit do systému BIOS, můžete se nejprve podívat na tabulku kláves na klávesnici, abyste mohli vstoupit do systému BIOS níže:

NotebookyKlávesy BIOSu
LenovoF2 nebo Fn+F2
AcerF1, F2 nebo CTRL+ALT+ESC
ToshibaF2, ESC nebo F1
DellF2, Del, F12, F1, F3 nebo Fn+F1
AsusF2
mobilní telefonESC, F10 nebo F1
SamsungF2 nebo F10
MSIDel
SonyF1, F2 nebo F3
FujitsuF2

1. Jak vstoupit do systému BIOS pomocí Klávesové zkratky Klávesnice

Hledáte způsob, jak vstoupit do BIOSu PC? Jedním ze způsobů, jak to můžete udělat, je použití klávesová zkratka klávesnice jako ta, kterou dal Jaka v tabulce výše, bando.

Stačí zapnout počítač/notebook, a to během procesu bota Zůstaň tady stisknutím klávesy na klávesnici vstoupíte do systému BIOS nepřetržitě.

Obvykle bude tlačítko, které můžete použít pro vstup do systému BIOS, uvedeno v dolním rohu obrazovky počítače, jak je znázorněno níže.

Zdroj fotografií: ITPOIN (Stiskněte klávesu na klávesnici podle toho, co se objeví na obrazovce PC, jak vstoupit do PC BIOS pomocí klávesové zkratky).

Na výše uvedeném příkladu můžete tlačítko stisknout nepřetržitě DEL pro vstup do nastavení systému BIOS. Pokud bude úspěšný, zobrazí se stránka nastavení systému BIOS.

Bohužel na některých noteboocích nebo počítačích už tento způsob vstupu do BIOSu nelze použít, bando.

Nemusíte se však obávat, protože Jaka má další alternativní metody, o kterých bude pojednáno níže.

2. Jak vstoupit do systému BIOS bez klávesnice

Vyzkoušeli jste všechny klávesy klávesnice pro vstup do BIOSu, ale stále to nefunguje? Chcete najít způsob, jak vstoupit do systému BIOS bez pouhé klávesnice? Proč tam je!

Kromě použití kláves na klávesnici můžete také vstupovat do nastavení systému BIOS, aniž byste museli mačkat jakoukoli klávesu na klávesnici.

Trik je jít do Nastavení firmwaru UEFI. Toto nastavení lze obvykle nalézt na počítači nebo notebooku se systémem Windows 10 i Windows 8.

Takže pro ty z vás, kteří hledají způsob, jak vstoupit do BIOSu Acer, MSI, Asus nebo jiných značek, můžete použít tuto metodu, pokud váš počítač již dříve používá některý z operačního systému Windows.

Pro více podrobností se můžete podívat na následující kroky.

Krok 1 – Přejděte na „Nastavení“

  • Nejprve otevřete nabídku 'Nastavení' na notebooku nebo počítači.

  • Poté klikněte na nabídku 'Aktualizace a zabezpečení'.

Krok 2 – Vyberte nabídku „Obnovení“.

  • V dalším kroku kliknete na nabídku 'Zotavení'. V této fázi, v Pokročilé spouštění klikněte na tlačítko 'Restartovat nyní'.

  • Poté se počítač automaticky restartuje.

Zdroj fotografií: JalanTikus (Jak vstoupit do systému BIOS bez klávesnice, vyberte nabídku Recovery).

Krok 3 – Vyberte nabídku „Řešení problémů“.

  • Poté vyberte nabídku 'Odstraňování problémů'.

Krok 4 – Vyberte „Pokročilé možnosti“

  • Po vstupu na stránku Odstraňování problémů vyberte možnost 'Pokročilé možnosti'.

  • Poté vyberte možnost „Nastavení firmwaru UEFI“ a klikněte na tlačítko 'Restart'.

  • Poté se počítač automaticky restartuje.

Krok 5 - Vstupte do nastavení systému BIOS

  • Pokud jste provedli všechny výše uvedené kroky správně, po dokončení procesu restartování jste úspěšně zadali nastavení systému BIOS.

Zdroj fotografií: JalanTikus (Toto je konečný pohled na to, jak vstoupit do BIOSu Asus Windows 10).

3. Jak vstoupit do BIOSu pomocí CMD

Zdroj foto: JalanTikus (Hledáte způsob, jak vstoupit do BIOSu pomocí CMD? Bohužel to neumíte).

Pokud jste přemýšleli o tom, že byste našli způsob, jak vstoupit do BIOSu pomocí CMD, bohužel až do teď zatím neexistuje způsob, jak to udělat, gang.

Příkazový řádek (CMD) skutečně známá jako jedna z nejúčinnějších možností okamžitého řešení různých problémů na počítači, ale v tomto případě ji nemůžete použít pro vstup do systému BIOS.

K tomu můžete použít pouze příkaz CMD zkontrolujte verzi BIOSu pouze na PC, aniž bych do toho šel.

Takže v tomto článku vám ApkVenue nemůže říct, jak vstoupit do BIOSu s tímto CMD. Místo toho můžete postupovat podle kroků, jak vstoupit do systému BIOS počítače, které Jaka vysvětlil výše.

4. Jak vstoupit do systému BIOS prostřednictvím ovládacího panelu

Zdroj fotografií: JalanTikus (Doposud neexistuje žádný způsob, jak vstoupit do systému BIOS prostřednictvím ovládacího panelu, který můžete udělat).

Stejně jako předtím nemůžete ani vstoupit do BIOSu přes Ovládací panely, bando.

Protože, Ovládací panely neposkytuje žádné funkce který umožňuje vstoupit do BIOSu přes tento program.

Ovládací panel můžete použít pouze ke správě a sledování využití hardwaru počítače pomocí některého softwaru v něm.

Pomocí ovládacího panelu můžete také odebrat aplikace z počítače a několik dalších funkcí, kromě zadání nastavení systému BIOS.

No, to byly tipy, jak se tentokrát snadno dostat do PC BIOSu z ApkVenue, bando.

Pro ty z vás, kteří hledají způsob, jak vstoupit do BIOSu notebooků MSI, Asus, Acer a dalších značek, Jaka znovu zdůrazňuje, že můžete postupovat podle výše uvedené metody.

S poznámkou, že váš počítač nebo notebook již používá OS Windows 8 nebo 10 a funkce Nastavení UEFI Firmaware uvnitř toho. Hodně štěstí!

Přečtěte si také články o Tech Hack nebo jiné zajímavé články z Shelda Audita.