Out Of Tech

10 filmů o sexuálním obtěžování a násilí, ženy by měly být respektovány!

Už vás nebaví činoherní filmy, které vás rozčilují? Zde má Jaka několik filmů s tématem sexuálního obtěžování, které vás mohou upozornit na účinky!

Kromě poskytování zábavy jsou filmoví tvůrci také často využíváni k nastolování sociálních problémů, které mohou vyvolat povědomí publika.

Stejně jako filmy o nevěře, které vás donutí dvakrát si rozmyslet, zda si zamilujete, mohou i filmy s tématem sexuálního obtěžování poskytnout vlastní lekci, gangu.

No a pro ty z vás, kteří stále berou na lehkou váhu otázku sexuálního obtěžování, v tomto článku Jaka probere některé z nich filmy o sexuálním obtěžování a násilí která tě probudí.

Chcete něco vědět? Podívejte se na seznam filmů v celém článku níže!

Nejlepší filmy s tematikou sexuálního obtěžování

Stále podceňujete sexuální obtěžování? Nebo jsi to někdy dělal catcalling proti cizím lidem?

Prostřednictvím následujících filmů s tématem sexuálního obtěžování si uvědomíte, že to není triviální a oběti může způsobit i trauma, víte!

1. The Hunting Ground (2015)

Nastolení problému sexuálního obtěžování, které se často vyskytuje na univerzitách v Americe, Loviště je dokumentární film režírovaný Kirbym Dickem, který si zasloužíte vzít si ho jako lekci, gangu.

Tento film sám o sobě vyzdvihuje příběh dvou jmenovaných studentů Andrea Pino a Annie Clarková kteří byli sexuálně obtěžováni v jejich kampusu, University of North Carolina.

Bohužel se zdá, že kampus se o tuto podmínku příliš nestará, takže Pino a Clark nakonec do kampusu obsadili Hlavu IX, což je článek o antidiskriminaci a sexuálním obtěžování.

Film The Hunting Grounds, obsahující velmi inspirativní příběhový obsah, byl poté široce promítán na univerzitách v Americe.

2. Audrie & Daisy (2016)

Nejenže nastoluje téma sexuálního obtěžování, film Audrie a Daisy také docela upozornit na problém šikanování což se v dnešní společnosti často stává, gangy.

Film, který měl premiéru na filmovém festivalu Sundance 2016, vypráví příběh dvou středoškoláků; Audrie Pottová a Daisy Colemanová kteří jsou oběťmi sexuálního obtěžování.

Tím to nekončí, utrpení těch dvou pokračuje, když se pak oni a jejich rodiny stanou terčem kyber šikana sítěmi poté, co se jejich fotografie rozšířily na sociálních sítích.

Až jednoho dne se Audrie Pott, která nemohla vystát, co se jí tehdy stalo, rozhodla spáchat sebevraždu.

3. Precious: Based on the Novel Push by Sapphire (2009)

podle názvu, Drahocenný je filmová adaptace románu Push by Sapphire, který vyšel v roce 2009.

Tento dramatický žánr, který úspěšně přijímá pozitivní recenze od kritiků, vypráví smutný život 16letého teenagera, Claireece "Precious" Jones (Gabourey Sidibe).

Na rozdíl od ostatních dětí v jeho věku se Precious musí smířit s tím, že je často týrán svou vlastní matkou Mary (Mo'Nique).

A nejen to, Precious byl také obětí znásilnění vlastním otcem, Carl (Rodney "Bear" Jackson) aby byla dvakrát těhotná.

4. Neviditelná válka (2012)

Získání téměř dokonalého hodnocení 99 % na webu Rotten Tomatoes, Neviditelná válka je dokument o sexuálním obtěžování, ke kterému dochází v armádě Spojených států.

Film obsahuje také rozhovory s oběťmi, americkými vojenskými důstojníky a řadou odborníků v oblasti duševního zdraví, což činí příběh ještě zajímavějším.

Film Neviditelná válka díky tomu úspěšně získal ocenění v této kategorii Nejlepší dokumentární hraný film a Vynikající investigativní žurnalistika na Peabody Awards a Emmy Awards.

A nejen to, nominován je i film režiséra Kirbyho Dicka Nejlepší dokumentární hraný film na 85. udílení cen Akademie.

5. Bomba (2019)

V hlavní roli Margot Robbie, která hrála ve filmu Harley Quinn: Birds of Prey, Bomba je film založený na skutečném příběhu skandálu se zneužíváním Rogera Ailese, který je předsedou Fox News Channel.

Než byl tento případ konečně uveden na velké plátno, stal se v roce 2006 středem pozornosti veřejnosti, protože bylo známo, že Ailes využívá své postavení k sexuálnímu obtěžování desítek svých zaměstnankyň.

Tento film, který se příliš neliší od původního příběhu, zdůrazňuje akce moderátorů zpráv z Fox News Channel; Megyn Kelly (Charlize Theron), Gretchen Carlson (Nicole Kidman) a Kayla Pospisil (Margot Robbie).

Všichni tři se snaží bojovat proti sexismu a mocenské politice na svém pracovišti, dokud nakonec nepodají žalobu na svého šéfa Rogera Ailese, kterého hraje John Lithgow.

6. Trust (2011)

je americký thriller film vydaný v roce 2011, Důvěra příběh se zaměřuje na psychický stav 14leté dospívající oběti sexuálního obtěžování, Annie (Liana Liberato).

Začalo to tím, že mu rodiče dali k narozeninám jako dárek notebook.

Annie, která stále neví, že jí internet může přinést nebezpečí, se jednoho dne setká Charlie (Chris Henry Coffey), 16letý chlapec, kterého poznala přes internet.

Bohužel, když se ti dva setkali s Annie, zjistili, že Charlie není takový, jaký znala na internetu. Byl to dospělý muž, pravděpodobně ve věku svého otce.

Z tohoto setkání Annie nakonec přišla o panenství, protože byla znásilněna mužem, kterého znala přes internet.

7. Black Snake Moan (2007)

Nejnovější film na téma sexuálního obtěžování je Sténání černého hada hrají Samuel L. Jackson, Justin Timberlake a Christina Ricci.

Tento film vypráví o Rae Doole (Christina Ricci) který se stal obětí sexuálního obtěžování a byl nalezen v bezvědomí Lazarus (Samuel L. Jackson) na ulici.

Lazar pak Rae intenzivně léčil, až se nakonec Raein stav pomalu začal zlepšovat.

8. Pokoje (2015)

Úspěšně získal řadu ocenění na 88. udílení cen Akademie, Pokoj, místnost takže další nejlepší film o sexuálním obtěžování, který si zasloužíš vidět, gangu.

Tento film vypráví o Joy (Brie Larson) který byl roky zavřený v ošuntělé kůlně bez oken se svým 5letým synem, Jack (Jacob Tremblay).

Před sedmi lety Nick (Sean Bridgers) unesl Joy a znásilňoval ji, dokud neotěhotněla a neporodila Jacka.

Joy se vždy snaží utéct se svým dítětem, ale vždy selže. Až jednoho dne se mu konečně podařilo uprchnout tím, že donutil Jacka předstírat, že zemřel na horečku.

9. Tři billboardy mimo Ebbing Missouri (2017)

Režie se ujal Martin McDonagh a vyšlo v roce 2017, Tři billboardy mimo Ebbing Missouri je kriminální komedie, která nabízí napínavý a napínavý příběh.

Tento film vypráví o Mildred Hayes (Frances McDormand), svobodná matka truchlící nad znásilněním a vraždou své dcery, Angela (Kathryn Newton).

Tragická událost, ke které došlo před sedmi měsíci, nakonec přiměla Hayese zasáhnout sám, aby našel podezřelého, protože ve vyšetřování případu jeho dcery nedošlo k žádnému pokroku.

10. Dívka s dračím tetováním (2011)

Poslední nejlepší film o sexuálním obtěžování je Dívka S Dračím Tetováním v režii Davida Finchera.

Tento film je o dobrodružství Mikael Blomkvist (Daniel Craig) při odhalování případu vraždy ženy z bohaté rodiny, ke které došlo před 40 lety.

Harriet Vanger (Joely Richardson) pohřešovaný a předpokládá se, že se stal obětí vraždy, i když jeho tělo nebylo nalezeno.

Blomkvistovi při pátrání pomáhá Lisbeth (Rooney Mara), chytrý hacker, který je při plnění svých povinností znásilněn Nils Bjurman (Yorick van Wageningen).

No, to byly filmy s tématem sexuálního obtěžování, na které si zasloužíš lekce, gangu.

I když jsou na první pohled scény, které se objeví, dost nepříjemné, mají výše uvedené filmy pro vás velmi dobré morální poselství k zamyšlení.

Přečtěte si také články o Film nebo jiné zajímavé články z Shelda Audita.