Tech Hack

7 způsobů, jak opravit klávesnici notebooku, která nefunguje

Nefunguje klávesnice notebooku? Nebojte se, jak to překonat nebo opravit je velmi snadné, zvládnete to i sami doma!

Klávesnice notebooku nefunguje? Uklidněte se, jak to překonat nebo opravit je velmi snadné a zvládnete to sami doma. Ve skutečnosti za servis notebooku nemusíte utrácet spoustu peněz!

Nutno přiznat, že klávesnice, která nemůže fungovat optimálně, musí být pro každého uživatele hrozným strašákem, ať už jde o uživatele notebooků ASUS, HP nebo jiných značek, ano, banda.

Co byste měli dělat dál? Zde vám ApkVenue prozradí pár triků jak opravit klávesnici notebooku, která nefunguje nejvýkonnější a 100% zaručeno funguje.

Jak opravit nefunkční klávesnici notebooku

Klávesnice jeden z Hardware která má velmi důležitou roli. Protože je však často používána, je klávesnice také jednou z komponent notebooku, které jsou nejvíce náchylné k poškození.

Buď klávesnice notebooku, která částečně nefunguje, je zamčená, tlačí se, až nefunguje, protože je vystavena vodě. Jak to tedy opravit?

Klávesnice notebooku nefunguje? Toto je příčina!

Z několika zdrojů bylo hlášeno, že pokud klávesnice notebooku nefunguje částečně nebo dokonce úplně, může to být způsobeno problémem s notebookem software nebo Hardware.

Je to však vše, nebo existují další faktory? Než se zaměříme na to, jak opravit klávesnici notebooku, musíte nejprve znát příčinu toho, že tento důležitý gadget nefunguje správně.

Stručně shrnuto, zde jsou příčiny, proč klávesnice notebooku nefunguje:

 1. Selhání hardwaru: Zakrývá pady na klávesnici, které jsou uvolněné nebo necitlivé.
 2. Rozlité kapaliny: Automaticky zkrátí klávesnici.
 3. Vystavení prachu nebo cizím předmětům: Prach nebo cizí předměty svírající se mezi klávesnicemi mohou způsobit částečnou nebo úplnou poruchu funkce.
 4. Chyba softwaru: Software na vašem notebooku nebo PC nefunguje zápas s klávesnicemi.

Jak překonat nefunkční klávesnici notebooku

No, v tomto tutoriálu bude ApkVenue diskutovat o řešeních, jak opravit klávesnici notebooku, která nefunguje, hůře reaguje nebo je dokonce poškozená.

Místo toho, abychom byli zvědaví, pojďme diskutovat o tom, jak vyřešit nefunkční klávesnici notebooku od nejjednoduššího.

1. Potvrďte poškození klávesnice

V zásadě existují dvě věci, které mohou být příčinou toho, že klávesnice notebooku nefunguje v systému Windows 10, 8 nebo 7. Ať už proto Hardwarejí nebo proto software-jeho.

Určení, která část je poškozená, je velmi důležité, protože to určuje, jaký druh ošetření bude nutné provést s klávesnicí.

Jak to zkontrolovat? Pokuste se získat přístup BIOS váš notebook. Pokud se můžete přihlásit a používat klávesnici, pak je poškození s největší pravděpodobností na software.

2. Vyčistěte klávesnici od prachu (nejjednodušší způsob opravy klávesnice notebooku)

Pokud některé klávesy nefungují částečně nebo úplně, zatímco ostatní klávesy jsou v pořádku, je možné, že klávesnice notebooku má chybu způsobenou překáží nahromaděný prach.

Chcete-li účinně odstranit prach z klávesnice, můžete udělat následující:

 1. Ujistěte se, že je váš notebook deaktivován.
 2. Nakloňte notebook pod úhlem 75 až 90 stupňů.
 3. Při naklánění zatřeste notebookem, abyste se zbavili prachu.
 4. Znovu očistěte spodní a horní část klávesnice páskou.
 5. Zkontrolujte všechna tlačítka, zda fungují nebo ne.

3. Restartujte notebook

Pokud najednou klávesnice notebooku nefunguje vůbec, pak je s největší pravděpodobností problém v software/ovladače. Snaž se restartujte notebook ty, možná to stačí na opravu.

Někdy software notebook prožívá chyba což způsobuje, že hardware připojený k notebooku nefunguje tak, jak má.

Pokud nemůžete restartovat z nabídky Start, podržte tlačítko Napájení po dobu 5 sekund (maximálně 15 sekund) a notebook bude restartovat vyřešit chybu klávesnice notebooku.

Nebo si můžete přečíst následující článek Jaka a zjistit sbírku způsobů, jak restartovat notebooky různých značek:

ZOBRAZIT ČLÁNEK

4. Obnovte systém Windows

Pokud vaše klávesnice přestane fungovat po instalaci nové aplikace nebo změně nastavení, zkuste to Obnovení systému Windows, gang.

Obnovení systému nebo Obnovení systému Windows samo o sobě slouží k obnovení systému do stavu před chybou notebooku.

Pokud se ukáže, že příčina poškozené klávesnice notebooku je způsobena problémem software, pak tato obnova Windows s největší pravděpodobností problém vyřeší.

Chcete-li obnovit systém Windows tímto způsobem, postupujte takto:

 1. Klikněte Nabídka Start a odtud klikněte Kontrolní panel.
Zdroj fotografií: JalanTikus (První krok při opravě klávesnice notebooku, která nefunguje s obnovením systému Windows).
 1. Zvýrazněte možnosti nabídky Systém a zabezpečení pak vyberte Zálohujte si počítač.
 1. Na další stránce klikněte Obnovte nastavení systému nebo počítač.
 1. Pak klikněte Otevřete Obnovení systému.

Odtud jen následujte kouzelník jednoduché udělat obnovit vaše okna. Laptop to zvládne restartovat.

Pokud se jedná o systémový problém, klávesnice by měla být vyléčená a použitelná.

5. Opravte ovladač klávesnice

Problémy s klávesnicí notebooku, které částečně nebo úplně nefungují, mohou také nastat z následujících důvodů: Řidiči vaše klávesnice není aktuální nebo existuje škodlivá aplikace, která způsobuje, že klávesnice hůře reaguje.

Můžete zkontrolovat a potvrdit, zda Řidiči vaše klávesnice funguje dobře nebo ne Správce zařízení. Zde je postup:

 1. Hledat a otevřete program Správce zařízení.
 1. Po tom, vy vyberte ovladač klávesnice a klepněte na ikonu kolaps který byl vedle něj.
 1. Pokud najdete ikona vykřičníku žlutá v nabídce ovladače klávesnice, pak byste měli aktualizovat ovladač kliknutím pravým tlačítkem a výběrem "Aktualizovat software ovladače".

 2. Dále budete postupovat podle pokynů, které se zobrazí na obrazovce notebooku.

Ach ano, tento trik platí i pro ty z vás, kteří mohou mít problémy nefungují šipky na klávesnici notebooku nebo něco souvisejícího s klávesnicemi, gang.

6. Odneste jej do autorizovaného servisního střediska

Pokud všechny výše uvedené metody nefungují, je to pravděpodobně způsobeno problémem Hardware. Raději zkontrolujte oficiální servisní středisko pokud je váš notebook stále v záruce.

Pokud je po záruce, můžete požádat o pomoc počítačového technika, kterému důvěřujete. Obvykle je problém v malém drátu, jako je zlomený plochý kabel, a lze jej snadno opravit.

Pokud se ukáže, že problém je větší a náklady na opravu jsou drahé. Opravu nebo koupi nového zařízení si tedy musíte dobře rozmyslet.

BONUS: Alternativní způsoby, jak opravit nefunkční klávesnici notebooku

Zdroj fotografií: HowToGeek (Alternativní bonus, jak opravit nefunkční klávesnici PC).

Pokud problém s nefunkční klávesnicí notebooku stále přetrvává, zatímco výše uvedená metoda nefunguje a ještě neměla čas jít servisní středisko, řešení, které můžete použít externí USB klávesnice psát.

Existuje mnoho externích klávesnic s atraktivním designem, i když jsou trochu na obtíž.

Kromě toho můžete v případě nouze využít také funkci virtuální klávesnice, která je již dostupná v operačním systému Windows.

Jak aktivovat virtuální klávesnici notebooku, klikněte Nabídka Start >Všechny programy >Příslušenství >Snadnost přístupu >Klávesnice na obrazovce.

Nebo pokud používáte Windows 10, zůstanete zadejte klíčové slovo Klávesnice na obrazovce ve vyhledávacím poli Windows, gang.

Jak se starat o klávesnici notebooku, aby se rychle nepoškodila

Po přečtení recenzí výše určitě nechcete, aby se vám klávesnice notebooku poškodila a nefungovala, že? Proto musíte znát tipy a triky, jak se o klávesnici dobře starat.

Zde je stručný přehled toho, jak se starat o klávesnici notebooku, aby se rychle nepoškodila:

 1. Použijte kryt klávesnice: K ochraně klávesnice před prachem a cizími předměty použijte speciální vrstvu silikonu.
 2. Netiskněte klávesy klávesnice příliš silně: Klávesnice notebooku je příliš křehká, uvědomte si, že pokud chcete psát, nebuďte příliš hardcore.
 3. Použijte externí klávesnici: Pokud máte pocit, že píšete příliš rychle, použijte raději externí klávesnici.
 4. Nepokládejte na klávesnici těžké předměty: To může způsobit uvolnění a necitlivost podložek klávesnice notebooku.
 5. Uchovávejte mimo dosah kapaliny: Pokud se dostane do kontaktu s tekutinou, klávesnice vašeho notebooku se automaticky zkratuje a může ohrozit hardware vašeho notebooku.
 6. Pravidelně čistěte klávesnici: Pravidelně čistěte klávesnici notebooku od prachu a cizích předmětů.

Ach ano, můžete také použít klíčová slova pro bezdrátové připojení za dostupné ceny, víte! Pokud máte zájem o koupi, přečtěte si prosím Jakův článek s názvem Doporučené levné a nejlepší bezdrátové klávesnice.

ZOBRAZIT ČLÁNEK

To jsou některé způsoby, jak opravit klávesnici notebooku, která nefunguje, hůře reaguje nebo je poškozená, které si můžete snadno vyzkoušet sami.

Chyba často se to děje v elektronických zařízeních. Proto je důležité, abyste věděli, jak správně opravit klávesnici notebooku.

Doufám, že to pomůže vašemu problému, nebo máte nějaké další tipy? Podíl ve sloupci komentářů ano.