Produktivita

jak uložit data, pokud je obrazovka smartphonu rozbitá nebo mrtvá

Rozbitá nebo prasklá obrazovka smartphonu je nejhorším typem poškození smartphonu, když náhodou vypadne z ruky. V tomto článku ApkVenue poskytne dva způsoby, jak uložit data, i když je obrazovka smartphonu vypnutá

Rozbitá nebo prasklá obrazovka smartphonu je nejhorším typem poškození smartphonu, když náhodou vypadne z ruky. Dopad je tak velký, že dokonce i dotyk na povrchu obrazovky zcela nereaguje. Pokud to zažijete a pak se cítíte ohromeni nadměrnou panikou, protože si myslíte, že všechna důležitá data se automaticky smažou, pak se uklidněte. Můžete si vydechnout.

V tomto článku ApkVenue poskytne dva způsoby, jak uložit data, i když je obrazovka smartphonu rozbitá. Musíte být zvědaví, že? Stačí se podívat na článek o tom, jak zachránit data smartphonu v případě poškození obrazovky.

  • Jak přesunout všechna data z Androidu do iPhone nebo naopak
  • Jak obnovit ztracená nebo smazaná data v systému Android
  • 7 důležitých tipů pro ochranu osobních údajů ve vašem smartphonu
  • Toto je způsob, jakým FBI a CIA hledají něčí osobní údaje

Jak uložit data, pokud je obrazovka smartphonu rozbitá nebo vypnutá

1. Jak na to uzdravit se data, pokud je obrazovka rozbitá, ale stále je zapnutá

Pokud je obrazovka smartphonu rozbitá, ale stále svítí, důležitá data lze stále uložit do vnitřní paměti. Vezměte kabel USB OTG (Na cestách) nebo podobný datový kabel pro připojení telefonu k počítači. Po úspěšném propojení obou zařízení proběhne proces přenosu dat (převod) z vnitřní paměti na pevný disk počítače lze provést okamžitě. Zkopírujte všechna důležitá data, dokud nic nezůstane.

Pokud nemáte počítač nebo notebook k ukládání dat, připojte telefon k FlashDisku pomocí kabelu USB OTG. Pokud nemáte kabel USB OTG, stačí přesunout data z interní paměti na externí paměť microSD. Vezměte prosím na vědomí, že všechny výše uvedené kroky platí pouze v případě, že je obrazovka stále zapnutá a reaguje, i když je rozbitá.

2. Jak na to uzdravit se data, pokud se obrazovka rozbije a vypne

Pokud je obrazovka smartphonu rozbitá a nevidíte žádný obraz nebo je mrtvá, potřebujete ji VNC program. V obchodě s aplikacemi je k dispozici mnoho možností, doporučujeme zvolit bezplatnou verzi a její používání je bezpečné. VNC je program, který přenese rozhraní Androidu do vašeho počítače, abyste mohli vše ovládat přímo z obrazovky plochy.

Abyste mohli používat některý z programů VNC, musíte si jej alespoň nejprve stáhnout a nainstalovat do počítače a zařízení Android. Kromě bezplatné verze existuje i placená verze, která přináší více skvělých funkcí. Pro širší využití se doporučuje zvolit placenou verzi programu VNC.

Co když se nepodaří uložit data?

Zkoušeli jste výše uvedené dvě metody, ale bez úspěchu? Nejpřesnějším řešením je přinést svůj oblíbený smartphone do oficiálního servisního střediska. Tato poslední možnost je skutečně žroutem peněženky, ale data byla uložena a displej telefonu lze opravit, i když celkové náklady na opravu jsou vyšší. Ujistěte se, že telefon nosíte pouze do autorizovaného servisu, kde je zaručena bezpečnost dat a náklady mohou být stále sníženy, pokud je záruční list stále platný.