Tech Hack

13 nejúčinnějších způsobů, jak ušetřit baterii iPhone

Baterie iPhonu se rychle vybíjí? Uklidni se, bando. Vyzkoušejte následující způsoby, jak ušetřit baterii iPhonu, aby baterie nešetřila a vydržela celý den.

Apple neustále zlepšuje výdrž baterie iPhone. Dokonce i nejnovější iPhone, 11 Pro Max, má údajně nejdelší výdrž baterie.

Ale je to jiný příběh, pokud používáte starý iPhone nebo verzi pod nejnovějším produktem. Musíte mít často pocit, že baterie je docela plýtvání, že?

V tomto článku vám proto ApkVenue ukáže několik způsobů, jak ušetřit baterii iPhone, a to jak pro iPhone 7, iPhone 6, iPhone 5 nebo iPad.

Jak ušetřit baterii iPhone, aby vydržela déle

1. Nezavírejte aplikaci

Začněme vyvrácením mýtu o úspoře baterie. Uživatelé iPhone mají tendenci zastavovat aplikace, když je nepoužívají.

To je skutečně logické, aby aplikace nevysávala baterii z pozadí. Můžete to udělat kliknutím Tlačítko Domů dvakrát a přejeďte prstem nahoru po aplikaci, kterou chcete zavřít.

Ve skutečnosti tato metoda není úplně správná. Po zavření aplikace bude RAM po otevření aplikace opět fungovat od nuly. Tato záležitost dost na vybití baterie jestli to bude pokračovat.

Ve skutečnosti to Apple také nedoporučuje a potvrdil, že uzavření aplikace nezvýší energii baterie.

2. Odeberte aplikace Battery-Waste Apps

V nabídce můžete vidět seznam nejplýtvavějších aplikací Využití baterie. Jak, otevřete Nastavení > Obecné > Baterie a přejeďte dolů.

Zde uvidíte, které aplikace nejvíce vysávají baterii za posledních 24 hodin nebo za posledních 7 dní.

Pokud najdete aplikaci, která není příliš důležitá nebo se používá zřídka, můžete aplikaci smazat a vyhledat aplikaci s podobnou funkcí, která je energeticky úspornější.

3. Odstraňte aplikaci Facebook

Jak již dříve Jaka řekl, životnost baterie je umocněna aplikacemi spotřebovávajícími baterii, z nichž jedna je Facebook.

Není žádným tajemstvím, že o této aplikaci je známo, že plýtvá baterií. Facebook také uznal, že jeho aplikace pro iOS využívá spoustu zdrojů na pozadí.

podle Strážci, Smazáním aplikace Facebook můžete ušetřit baterii iPhonu až o 15 procent. K Facebooku můžete také nadále přistupovat prostřednictvím aplikace prohlížeče.

Další způsoby, jak ušetřit baterii iPhone...

4. Vypněte AirDrop

AirDrop je funkce iPhonu, která vyžaduje připojení Bluetooth, které vám umožňuje přenášet soubory, jako jsou fotografie, do zařízení iPhone.

Bohužel tato funkce je poměrně náročná na baterii, gang. Za tímto účelem se ujistěte, že jste vypnuli iPhone AirDrop a zapněte jej pouze v případě potřeby.

Tímto způsobem můžete ušetřit více na využití baterie, protože funkce AirDrop byla vypnuta, takže přestala spotřebovávat energii.

5. Vypněte Raise to Wake

Raise to Wake je funkce, která umožňuje, aby se iPhone po zvednutí automaticky zapnul. Pro zapnutí iPhone tedy nemusíte stisknout žádné tlačítko.

Ačkoli to usnadňuje, když chcete vidět hodiny nebo upozornění na iPhone, bohužel tato funkce probouzí iPhone častěji a zvyšuje spotřebu baterie.

Vypnutí této funkce vám proto pomůže šetřit baterii. Chcete-li jej vypnout, přejděte na Nastavení >Displej a jas. Svitek dolů a poté posuňte přepínač Raise to Wake doprava.

6. Vypněte aplikace na pozadí

Šetřit baterii iPhone lze také pomocí deaktivovat méně důležité aplikace běžící na aliasu na pozadí obnovit aplikace na pozadí.

Stále více aplikací získává přístup k funkcím obnovit aplikace na pozadí, což znamená, že čím vyšší aplikace spotřebovává baterii iPhone.

Chcete-li jej vypnout, přejděte na Nastavení >Všeobecné >obnovit aplikace na pozadí. Poté vyberte aplikaci, která je podle vás méně důležitá.

Ne všechny aplikace tuto funkci potřebují, například hry. Ale u aplikací pro zasílání zpráv musíte tuto funkci zapnout, gangu.

7. Vypněte oznámení na obrazovce uzamčení

Aplikace, které běží offline výchozí zobrazí na zamykací obrazovce upozornění, díky kterému se váš iPhone zapne, abyste jej mohli snadno vidět.

Dobrý, opravdu. Ale znovu, ne všechny aplikace musí tuto funkci používat. Navíc proto, že musíte obětovat výdrž baterie.

Čím méně aplikací povolíte, tím méně času budete mít na obrazovce, což povede k lepší výdrži baterie.

Naštěstí si můžete přizpůsobit oznámení, která se mají zobrazovat na zamykací obrazovce. Jak, otevřete Nastavení >Oznámení >, poté vyberte aplikaci a vypněte možnost Zobrazit na obrazovce uzamčení.

8. Zkraťte Auto-Lock

Automatický zámek nebo čekací doba před smartphonem pohotovostní Ukázalo se, že má potenciál být způsobem, jak prodloužit výdrž baterie iPhone.

Pokud chcete opravdu šetřit baterii, ApkVenue doporučuje zvolit nejkratší dobu, a to 30 sekund. Takže, když iPhone není, zamkne se sám.

Ale pro běžné denní použití je výhodnější použít 2 minuty. Stačí si ho upravit podle svých potřeb. Jak to otevřít Nastavení >Všeobecné >Automatický zámek.

9. Povolte režim nízké spotřeby

Režim nízké spotřeby deaktivuje aplikace běžící na pozadí, sníží jas obrazovky a omezí určité efekty.

Kromě toho může tato funkce také potlačit práci procesoru, takže spotřebovává méně energie baterie, gang.

Tato funkce by měla být aktivována, když opravdu potřebujete šetřit baterii. Pokud jej však používáte denně, nemusíte jej aktivovat, protože to omezí výkon iPhone.

Chcete-li aktivovat funkci Režim nízké spotřeby na iPhone, můžete otevřít Nastavení >baterie a zapněte jej Režim nízké spotřeby.

10. Omezte služby určování polohy

Od vydání iOS 13 získala funkce Location Service další funkce. Nyní můžete nastavit, kdy bude váš iPhone sdílet údaje o poloze s každou aplikací, kterou používáte.

Úspora baterie iPhonu neznamená, že musíte tuto důležitou funkci vypnout, ale musíte spravovat, které aplikace mohou tuto funkci polohových služeb používat.

Tato funkce dělá iDevice abys byl chytřejší. Pokud ale povolíte hodně aplikací, pak má potenciál rychle vysát baterii.

Tuto funkci můžete spravovat přechodem na Nastavení >Soukromí >Poziční služby. Svitek přejděte dolů, abyste viděli, které aplikace mají povolen přístup k poloze.

11. Zakažte automatické stahování a aktualizace aplikací

Nejlepší aplikace pro iPhone vždy poskytují pravidelné aktualizace a přinášejí řadu nejnovějších, propracovanějších funkcí.

Můžete si vybrat, zda aplikaci stáhnout nebo aktualizovat, nebo ne. Některé aplikace však mohou provádět automatické aktualizace.

Když je baterie iPhone v dobrém stavu nízkýAktualizace aplikací jistě může vybíjet baterii a rychle ji vybít.

Za tímto účelem můžete zakázat automatické stahování a aktualizace, abyste zabránili aktualizaci iPhone, když je baterie vybitá.

12. Využijte funkci tmavého režimu

Tato funkce způsobí, že se motiv iPhone změní na černou barvu a vypadá chladněji. Nejen motivy, dokonce i posuvná nabídka, uživatelské rozhraní a některé aplikace také mění barvu.

Ale přítomnost Tmavý režim v iOS 13 to není jen o vzhledu. Ve skutečnosti je prokázáno, že tmavý režim šetří baterii, zejména na iPhonech, které používají obrazovky OLED.

Při aktivaci tmavého režimu na iPhonu se spotřeba baterie ještě zefektivní. Je to proto, že obrazovka nemusí osvětlovat tmavě zbarvenou část.

Černá barva pozadí také minimalizuje práci iPhonu, takže jej můžete používat déle.

13. Maximalizujte stav baterie

Chcete-li zkontrolovat stav baterie, přejděte na Nastavení >baterie > Baterie Zdraví. V nabídce jsou informace Maximální kapacita.

O maximální kapacitě baterie nad 80 procent lze říci, že je zdravá. Můžete také využít možnosti Optimalizované nabíjení baterie pro maximální nabití baterie.

Kromě toho můžete provést také kalibraci baterie, což je proces normalizace baterie tak, aby byla kapacita baterie odečtena systémem správně a přesně.

Jak kalibrovat baterii iPhone To se provádí vybíjením baterie, dokud není zcela vybitá, a poté jejím úplným nabíjením ve vypnutém stavu. Stačí to udělat jednou za měsíc.

No, to bylo jak ušetřit baterii iPhone které můžete vyzkoušet pro různé verze iOS. Tímto způsobem samozřejmě může baterie vydržet déle.

Šetření baterie iPhonu navíc může současně udržovat stav baterie, aby byla odolnější a trvanlivější.

Přečtěte si také články o Tech Hack nebo jiné zajímavé články z Tia Reisha.