hry

10 nejlepších a legendárních starých počítačových her, ve vás vzbudí nostalgie!

Už vás nebaví hrát moderní hry jako PUBG nebo Mobile Legends? Jedním z léků na obnovení nadšení pro hraní je zavzpomínat na staré PC hry, na které jste možná už dávno zapomněli.

Historie hraní videoher na počítači nebo PC je poměrně dlouhá. Dokonce i první hry vydané pro PC byly před více než 50 lety. V roce 1962 byla vydána jedna z nejvíce starých počítačových her, jaké byly kdy zaznamenány.

Počítačové hry měly stále grafiku, která je ve srovnání s dnešními hrami poměrně primitivní. I tak měly PC hry v 19. století své speciality a hráli je jen určití lidé.

Pokud vám chybí hraní starých školních her na PC, zde Jaka uvádí některé z nejlepších a legendárních starých počítačových her své doby. Pojďme si zavzpomínat!

Legendární a nejlepší stará PC hra

Už vás nebaví hrát moderní hry jako PUBG nebo Mobile Legends? Jedním z léků na obnovení nadšení pro hraní je zavzpomínat si u PC her, na které jste možná už dávno zapomněli.

Staré školní hry pro PC, které Jaka uvede níže, jsou kombinací legendárních her z 90. let a počátku 21. století. Tuto hru je samozřejmě snadné hrát na vašem moderním počítači!

1. Microsoft Pinball Arcade

První nejlepší PC old school hra je Microsoft Pinball Arcade který určitě najdete na všech PC s operačním systémem Windows XP a vyšším. Tato hra je poměrně jednoduchá, ale vzbuzuje zvědavost hráčů.

Historie samotného pinballu je velmi dlouhá, počínaje rokem 1931 jako klasický arkádový herní automat Baffle Ball. Tato hra se pak postupem času vyvíjela až do Windows.

Jaka si je jistý, že téměř každý, kdo vlastní PC v 90. letech, musí znát tuto hru ze staré školy pro PC a vědět, jak vzrušující je bránit pinball, aby získal velké body.

TitulMicrosoft Pinball Arcade
VývojářMicrosoft, Safefire Corporation
VydavatelDomovská stránka Microsoftu
Uvolnění15. prosince 1998
ŽánrPinball

2. Zuma

Pak jsou tu staré počítačové hry z roku 2000, které milují všechny věkové kategorie. Zvlášť když ne Zuma který byl poprvé vydán v roce 2003 herními vývojáři PopCap hry.

Určitě jste tuto hru vyzkoušeli, že? Zuma je nejen zábavná, ale může také trénovat vaši schopnost rychle myslet. Pokud ve hře vynecháte krok, nemůžete postoupit na vyšší úroveň.

Kdy jindy si můžete zahrát hry a přitom si lámat hlavu, gang? Pokud ne hraním této hry Zuma Deluxe na PC. Pokud jste líní hrát na PC, můžete si to stáhnout i do mobilu!

TitulZuma
VývojářOberon Media
VydavatelPopCap hry
Uvolnění12. prosince 2003
ŽánrTaktika

3. Poločas rozpadu

Pokud máte rádi střílečky nebo hry střelec, nejlepší oldschoolová hra pro PC je jedním z jejích předků, který byl vyvinut vývojářem Ventil a byl vydán v roce 1998 speciálně pro Windows PC.

Podle některých hráč, Poločas rozpadu je hra místrovské dílo kdo je pro hru vzorem střelec více v 90. letech s více než 50 oceněními Hra roku. Prostřednictvím této hry se herní vývojář Valve stal velmi slavným.

Tak legendární, Half-Life je „motor“, který se používá jako základ pro vývoj her FPS pro více hráčů. Protiúder. Až nyní má Half-Life již pokračování pojmenované Poloviční život 2 který byl vydán v roce 2004 a prequel Half-Life: Alyx který právě vyšel v roce 2020.

TitulPoločas rozpadu
VývojářVentil
VydavatelStudia Sierra
Uvolnění19. listopadu 1998
ŽánrStřílečka z pohledu první osoby

4. Zkáza

Tato hra poprvé získala titul Osud v roce 1993 pro PC s operačním systémem MS-DOS. Doom je FPS hra, která se zaměřuje na příběh válečníka, který má za úkol bojovat proti hordám démonů a monster.

Mnozí říkají, že Doom je první FPS hra, která kdy byla vytvořena. Na vytváření podobných her, jako je Half-Life, se podílí mnoho dalších herních vývojářů. Takže pokud si chcete zavzpomínat, zahrajte si ve svém volném čase tuto PC hru.

TitulOsud
Vývojářid Software
VydavatelGT interaktivní software
Uvolnění10. prosince 1993
ŽánrStřílečka z pohledu první osoby

5. Diablo

Další legendární oldschoolová PC hra je Diablo, který byl poprvé vyvinut společností Blizzard North a byl vydán v roce 1997 pro Windows a 1998 pro Classic Mac OS.

Pokud je Half-Life mistrovským dílem stříleček, pak je jím toto Diablo místrovské dílo RPG akční hra s bojovým systémem hack and slash.

Ti z vás, kteří rádi hrají hry v éře 90. až 2000, vám Diablo jistě není cizí. Tato hra má 3 pokračování, která jsou obě dobrá, ale ApkVenue doporučuje hrát pouze první a druhé pokračování.

TitulDiablo
VývojářBlizzard North
VydavatelBlizzard Entertainment
Uvolnění3. ledna 1997
ŽánrAkční hraní rolí, hack and slash

6. Warcraft

Už jen při pohledu na název se vám musí vybavit časy hraní strategií v reálném čase nebo RTS her s přáteli v internetové kavárně, že? Válečné řemeslo je jedna ze starých herních sérií, která mi vždycky bude chybět.

Všechna pokračování mají stejně velkou přitažlivost. Zvláště Warcraft III: The Frozen Throne což je povinná hra ve všech internetových kavárnách. Sice po grafické stránce daleko za moderními hrami, ale zážitek z hraní old school her na tomto PC je bezkonkurenční!

TitulVálečné řemeslo
VývojářBlizzard Entertainment
VydavatelBlizzard Entertainment
Uvolnění23. listopadu 1994
ŽánrStrategie v reálném čase

7. Counter-Strike

Ještě jedna oldschoolová hra pro PC, která musí být v internetových kavárnách, totiž Protiúder. Tuto hru byste si neměli nechat ujít, pokud chcete nostalgii po hrách ze staré školy.

Counter-Strike je FPS hra, která byla poprvé vyvinuta prostřednictvím modifikace hry Half-Life z roku 1999 Minh Le a Jess Cliffe, pak byla získána společností Valve, aby se stala jednou z jejich nemovitostí.

Counter-Strike byl poprvé oficiálně vydán v roce 2000 pro PC a explodoval v prodeji. I dnes se stále najdou lidé, kteří hrají oldschoolový Counter-Strike, i když existují modernější verze.

TitulProtiúder
VývojářValve, Turtle Rock Studios, Hidden Path Entertainment, Gearbox Software, Ritual Entertainment, Nexon
VydavatelValve, Sierra Entertainment, Namco, Nexon
Uvolnění9. listopadu 2000
ŽánrStřílečka z pohledu první osoby

8. Mrtvý dům

Historii fiktivních zombie postav znají občané již dlouho prostřednictvím řady médií, jedním z nich jsou hry. Dům mrtvých To je jeden z nejdůležitějších v historii.

Tato legendární stará PC hra se poprvé objevila jako arkádová hra vyvinutá společností SEGA v roce 1996. Poté byla vydána pro PC v roce 1998 a stala se slavnou hororovou a napínavou hrou. Možná není House of the Dead tak slavný jako jiné staré PC hry. Některým lidem, kteří mají rádi zombie hry, to ale rozhodně není cizí.

TitulDům mrtvých
VývojářSEGA AM1
VydavatelSEGA
Uvolnění3. září 1998
ŽánrŽelezniční střelec

9. Zemětřesení

Zemětřesení je legendární FPS herní titul, o kterém jste určitě slyšeli. Tato hra soutěží s dalšími herními tituly, jako je Half-Life a DOOM.

Tato stará škola PC hra byla vyvinuta id Software a byl vydán v roce 1996, tehdy známý jako jeden z nejlepších herních enginů s názvem Quake Engine. Aby byl herní zážitek a vizuální stránka lepší než jiné hry v jejich éře.

TitulZemětřesení
Vývojářid Software
VydavatelGT Interactive
Uvolnění22. června 1996
ŽánrStřílečka z pohledu první osoby

10. Deus Ex

A konečně, staré školní hry pro PC, které ApkVenue doporučuje, jsou Deus Ex který byl slavný v roce 2000. Deus Ex má cyberpunkové téma, které se stále zřídka vyskytuje v jiných hrách své doby.

Není tedy divu, že Deus Ex může být velmi slavný a stát se vzorem pro hry, které přijdou po něm. Dokonce dostal přezdívku Nejlepší PC hra všech dob od PC Gamer v roce 2011.

Deus Ex má pokračování a řadu prequelů vyrobených s modernějším enginem, jmenovitě Deus Ex: Neviditelná válka, Deus Ex: Human Revolution, Deus Ex: The Fall (2013), a Deus Ex: Mankind Divided.

TitulDeus Ex
VývojářIontová bouře
VydavatelInteraktivní Eidos
Uvolnění17. června 2000
ŽánrAkční hraní rolí, střílečka z pohledu první osoby, stealth

To je legendární a nejlepší stará PC hra své éry, kterou můžete hrát pro nostalgii ve svém volném čase kvůli karanténě.

Tento seznam nepokrývá úplně všechny legendární hry ze staré školy, jaké další hry si podle vás zaslouží být na seznamu? Svou odpověď napište do kolonky komentářů a nezapomeňte dát like, pokud se vám tento článek líbil. Uvidíme se v dalším článku!