Tech Hack

5 způsobů, jak opravit poškozenou SD kartu bez formátování!

SD karta nečte? Nebojte se, postupujte podle pokynů níže, jak opravit poškozenou kartu SD, bez formátování!

Jak opravit poškozenou SD kartu je ve skutečnosti velmi snadné, zvláště pokud se vám několikrát SD karta nečte.

I když jsou dnes nejnovější smartphony obecně vybaveny velkým úložným prostorem vnitřní paměti, použití SD karty aka SD karty se zdá být stále možností.

Je to tak, toto paměťové médium se jistě nevyhne názvu problému SD karta je poškozená, začínají být nečitelné, data zkorumpovaný, a mnohem víc.

No, jaka to překonal 5 způsobů, jak opravit poškozenou SD kartu což je pro vás snadné a velmi účinné!

Jak opravit poškozenou SD kartu

Zdroj fotografií: klikforklik.com

Stejně jako SSD notebooků, SD karta v současnosti na trhu samozřejmě přichází s různými typy, rychlostmi a kapacitami, které lze upravit podle vašich potřeb.

Počínaje nejnižší kapacitou, což jsou 4 GB, až po 2 TB, což je na SD kartu poměrně velké.

Bohužel se uživatelé často potýkají s problémem poškozené SD karty, jako je nečitelná SD karta, která narušuje činnost, zejména pokud jsou na ní uložena všechna data, fotografie a videa.

Místo toho, aby z toho byl Jaka zmaten, speciálně pro vás shrnul různé způsoby, jak opravit nečitelnou paměťovou kartu.

1. Vyčistěte paměťovou kartu (jak opravit poškozenou SD kartu bez formátování)

Zdroj fotografií: lovemysurface.net (Jedním z nejběžnějších způsobů opravy poškozené SD karty je vyčištění konektoru).

Pokud paměťová karta není po vložení do smartphonu načtena nebo detekována, první krok, jak opravit poškozenou SD kartu, je čistící konektor který je k dispozici.

Tímto způsobem můžete také opravit poškozenou SD kartu, aniž byste ji museli formátovat. Pro úplnou metodu proveďte následující:

 • Vyjměte SD kartu z miniaplikací, které máte, jako jsou chytré telefony, fotoaparáty nebo akční kamery.
 • Poté ukliďte měděný plech (nažloutlá barva), která slouží jako konektor s gumou. Jemně třete, dokud nebude čistý.
 • Pokud ano, vložte ji zpět do gadgetu a ujistěte se, že poškozená SD karta byla přečtena nebo ne.

Pokud je tato metoda opravy zcela poškozené paměťové karty úspěšná, můžete SD kartu také znovu použít k ukládání různých souborů, včetně stažených videí z YouTube.

2. Vyzkoušejte SD kartu na jiném smartphonu

zdroj fotografií: wirecutter.com

Nejjednodušší způsob, jak opravit poškozenou SD kartu, je zkuste SD kartu v jiném smartphonu.

To samozřejmě dokáže zjistit, zda k poškození došlo Paměťová karta vás nebo dokonce na paměťovém slotu vašeho smartphonu, gang.

Jediné, co musíte udělat, je vložit vyjmutou SD kartu a vložit ji do jiného smartphonu Android. Zkontrolujte, zda lze kartu SD detekovat a zda může správně fungovat nebo ne.

Pokud se ukáže, že paměťová karta je nečitelná na Samsungu, vivo nebo jiném mobilním telefonu, můžete přistoupit k tomu, jak opravit další poškozenou SD kartu níže.

3. Zkontrolujte chyby prostřednictvím PC/laptopu

Zdroj fotografií: videohive.com (Dalším řešením, jak opravit poškozenou paměťovou kartu, je zkontrolovat chyby na PC/laptopu).

Pak to můžete také udělat jako první kontrola chyb přes PC nebo notebook, abyste zjistili, zda má vaše SD karta problém nebo ne.

Tento trik je také to, co můžete udělat, pokud kartu SD nelze naformátovat, bando. Pro kroky můžete postupovat následovně.

 • Poprvé vložte SD kartu do smartphonu a připojte ji k PC/notebooku pomocí datového kabelu.
 • Pokud je již připojen, změňte režim z Režim přenosu médií (MTP) do módy Režim velkokapacitního úložiště (MSC).
 • Pak stačí otevřít Badatel (Windows + E), poté klikněte pravým tlačítkem na řídit SD karta. Vyberte nabídku Vlastnosti > Nástroje > Kontrola chyb a počkejte na dokončení procesu.
 • Dělat Vyhodit po dokončení procesu a zkontrolujte, zda se karta SD vrátila do normálního stavu nebo ne.

Pokud se ukáže, že tento způsob opravy poškozené SD karty je úspěšný, ApkVenue doporučuje okamžitě zálohovat data pro případ, že by se tento problém opakoval.

Protože v mnoha případech často dochází k problémům, kdy se soubory po přesunutí na SD kartu poškodí a stane se to náhle, gang.

Jak zálohovat poškozenou SD kartu, si můžete přečíst v následujícím článku Jaka: Nejjednodušší a nejrychlejší způsob zálohování dat.

ZOBRAZIT ČLÁNEK

4. Formátování přes telefon Android

zdroj fotografií: androidcentral.com

Pokud máte beznadějný a nestarejte se o data v ní uložená, můžete přímo naformátovat SD kartu, aby se vrátila do normálu a mohla být znovu použita.

První a určitě nejjednodušší metoda je udělat formát přes telefon Android přímo bez nutnosti použití dalších aplikací.

Jaké jsou tedy kroky, jak opravit poškozenou SD kartu pomocí této metody?

 • Ujistěte se, že je karta SD připojena k chytrému telefonu Android, který používáte. Poté přejděte do nabídky Nastavení > Úložiště > Přenosné úložiště a vyberte řídit vaši SD kartu.
 • Vyberte nabídku Nastavení úložiště > Formát > Vymazat a formátovat. Počkejte na dokončení procesu a vyberte Hotovo.
 • Nakonec stačí zkontrolovat, zda je karta SD naformátována a vrátit se do normálu.

Mějte však na paměti, že pokud provedete tuto metodu, budou smazána všechna data včetně aplikací, které jsou přesunuty na SD kartu, ano, gang!

Poznámky: Kroky pro formátování SD karty v telefonu Android se mohou pro každý typ lišit. Ale obecně jsou podniknuté kroky téměř stejné jako výše.

5. Formátování přes PC/laptop

Zdroj fotografií: echoboxaudio.com (Nejúčinnějším způsobem, jak opravit poškozenou SD kartu, je naformátovat ji přes notebook/PC).

Chyba stále poškozená karta SD, i když byla naformátována v systému Android? Prostě se uklidni!

Kromě toho, že to můžete udělat přímo v telefonu Android, můžete také Formát SD karty přes PC/laptop pro více výsledků pokročilý a perfektní. Zde je postup:

 • Připojte SD kartu pomocí čtečka paměťových karet a počkejte, až se připojí. Pokud ještě zbývají data, můžete je nejprve zálohovat do PC/notebooku.
 • Poté otevřete Badatel (Windows + E) a poté vyberte na jednotce SD karty. Klikněte pravým tlačítkem a vyberte nabídku Formát...
 • Proveďte krok formátování karty SD a počkejte na dokončení procesu. Pokud jste vrátili data na SD kartu a ujistěte se, zda ji lze použít nebo ne.

Úplné kroky k formátování SD karty na PC/notebooku a Androidu si můžete přečíst v následujícím článku: Jak naformátovat SD kartu na PC, notebooku a telefonu Android!

ZOBRAZIT ČLÁNEK

To je víceméně o tom, jak opravit poškozenou a nečitelnou paměťovou kartu SD spolu s úplnými kroky. Pokud to stále nefunguje, zkuste to znovu!

Přečtěte si také články o SD karta nebo jiné zajímavé články z Satria Aji Purwoko.