Hardware

srovnání dvoujádrových vs čtyřjádrových vs osmijádrových, který z nich je vhodný pro váš smartphone?

Následující text vysvětluje rozdíly mezi dvěma jádry, čtyřmi jádry a osmi jádry. Přečtěte si recenzi až do konce!

Při výběru smartphonu jako první uvidíte specifikace. Počínaje procesorem, RAM, ROM, rozlišením fotoaparátu, velikostí displeje a samozřejmě cenou. Na barvě a značce záleží později. Když se budeme bavit o procesorech, určitě narazíte na spoustu cizích slov, která jsou těžko srozumitelná, jako např Dvoujádrový (2 jádra), Čtyřjádro (4jádrový), popř Octa Core (8 jader).

Tak jaký je v tom rozdíl? Co to dělá s našimi smartphony? No, při této příležitosti to vysvětlím jádro co je na Androidu a jaké jsou výhody a nevýhody. Přečtěte si recenzi až do konce, ano!

 • Proti Snapdragonu 660 vytváří MediaTek procesor Helio P35
 • Páni, Qualcomm Snapdragon 835 je připraven stát se procesorem číslo 1 na světě!
 • Snapdragon 820 vs Exynos 8890, který procesor je nejsofistikovanější?

Dual Core vs Quad Core vs Octa Core, který z nich je ten pravý pro váš smartphone?

Procesor je mozek nebo hlavní jádro počítače přístroj jako jsou počítače a chytré telefony. Pracují jako mozky a zpracovávají celé systémy nebo akce, které na ně působí přístroj a Lze tedy konstatovat, že procesor je jádrem počítače přístroj a je pro nás nezbytně nutné najít ten nejlepší procesor, aby výkon smartphonu zůstal pohodlný při používání.

Ale počkat, jak to vybrat? Protože procesor se skládá z mnoha značek, typů a mnoha pojmů, kterým je těžké porozumět. Proto zde popisuji všechny věci týkající se procesoru.

Běžné značky a typy procesorů v systému Android

1. Qualcomm Snapdragon

Qualcomm Snapdragon je známý jako výrobce se zkušenostmi s uvolňováním čipová sada s kvalitním procesorem a schopnými schopnostmi. Čipová sada od Qualcommu vypadá elegantněji. Nyní osvědčené čipová sada Je široce používán u špičkových produktů pro tablety a smartphony.

2. MediaTek

MediaTek je výrobce, který se zaměřuje na výrobu čipová sada s číslem načítání více a za přijatelnou cenu. Zpočátku byl MediaTek považován za neschopný konkurovat Qualcommu, takže byl často považován za méně dobrý. MediaTek se ale ve svém vývoji blíží schopnostem čipová sada Qualcomm. V současnosti je nejnovějším typem procesoru MediaTek MT6735. SoC (System-on-Chip) je schopen až 64-bit. SoC je podporován čtyřjádrovým procesorem a GPU od ARM, který podporuje Qualcomm bramborové hranolky 4G LTE modem.

3. Intel

Procesor Intel Atom nabízí vynikající výkon. Jednou z výhod je technologie vlákno díky čemuž se zdá, že dvoujádrové procesory mají čtyři jádra. Mezi chytré telefony s procesory Intel patří Lenovo K900 a ASUS ZenFone.

4. OMAP

Tento typ procesoru OMAP je výsledkem výroby Texas InstrumentsTento typ procesoru často používají smartphony, které mají spolehlivý výkon, jako jsou Samsung Galaxy Nexus, Huawei Ascend P1 S a tablety Archos. Výhodou procesoru OMAP je, že proces zobrazení internetové stránky je jako webová stránka na PC. Uživatelské rozhraní rychlejší a spotřebovává méně energie.

5. Nvidia Tegra

Umělý procesor Nvidia Tegra zaměřené na spolehlivost při hraní her. Čipová sada Nvidia je ideální pro milovníky her. Nvidia může dodat efektivní počet jader. Pokud například gadget spustí náročnou hru, budou fungovat všechna jádra procesoru, ale pokud spustíte lehkou aplikaci, poběží pouze jedno jádro.

6. Exynos

Jedná se o procesor vyrobený společností Samsung. Čipová sada to bývá exkluzivní, protože je určeno pouze pro prémiová zařízení od společnosti Samsung. Čipová sada nabízí téměř stejný výkon jako Qualcomm, takže lze říci, že je schopný. Procesory typu Exynos jsou také vybaveny GPU ARM Mali-400 MP4 což má výhody i v oblasti 3D her multitasking.

Funkce počtu jader v procesoru

Než budeme diskutovat o ostatních, pomůže nám vědět, proč se počet jader na procesoru zvyšuje. Nestačí také 2 jádra a navýší se pouze Ghz (např. na 20,2 Ghz)? Ano, to dává smysl, ale bohužel Ghz jádra nelze zvýšit.

Nejlepším řešením je zdvojnásobit jádro. Například maximální Ghz v 1 Core je 2,1 Ghz, takže výrobci procesorů ho ještě zvětšili na dvoujádrový. Pokud tedy 1 jádro = 2,1 Ghz, pak 2 jádra = 4,2 Ghz. To je důvod, proč existuje stále více jader.

Různý počet jader v různých smartphonech

Abyste si mohli vybrat správný procesor, je dobré dozvědět se více o rozdílech mezi Dual Core, Quad Core a Octa Core.

1. Jedno jádro

Jak název napovídá, tento typ jádra má pouze 1 jádro, které bude pracovat pouze na procesu a může pracovat pouze na 1 procesu současně.

Přebytek

 • Nejrychlejší zpracování 1 kusu dat nebo úkolu.
 • Ušetřete energii.

Nedostatek

 • Menší výkon.
 • Pomalé zpracování 2 nebo více přidělených úkolů.
 • Nevhodné pro multitasking.
 • není vhodný pro hraní her.

2. Dual Core

No, teď je tu Dual Core, který má 2 jádra. Znamená to, že Core nefunguje samostatně. Abyste zjistili rozdíl s Single Core, můžete se podívat na obrázek níže.

Z obrázku výše lze usoudit, že Dual Core je jako manželský pár. Spolupracují v běžeckém životě. Usnadňuje práci. Dual Core dokáže zpracovat 2 úlohy najednou, protože má 2 jádra pracující současně.

Přebytek

 • Stabilnější než ostatní jádra.
 • Stále poměrně energeticky efektivní.
 • Výkon stačí na multitasking.
 • Hraní je dost.

Nedostatek

 • Spotřeba energie je více plýtvat než Single Core.
 • Někdy je horko.
 • Při zpracovávání příliš mnoha úkolů najednou se často stane silou uzavřít.

3. Čtyřjádro

Čtyřjádro má 4 jádra, takže jeho výkon je rychlejší a lehčí při zpracování dat. Kromě toho má Quad Core výhody z hlediska mutitasking.

Přebytek

 • Výkonné zpracování 4 úkolů najednou.
 • Vhodné pro multitasking.
 • Není snadné silou uzavřít.
 • Vhodné pro hraní her.

Nedostatek

 • Rychle se zahřej.
 • Spotřeba energie je poměrně velká.
 • Někdy existuje jádro, které nefunguje a způsobuje, že proces je pomalý.

4. Octa Core

Stále není spokojen s výkonem Dual Core, byl vytvořen Octa Core, který má 8 jader v 1 procesoru. To může znamenat zpracování 8 úloh najednou a jejich zrychlení.

Přebytek

 • Rychlejší při zpracování 8 a více úkolů najednou.
 • Vhodné pro multitasking.
 • Velmi vhodné pro hraní her.

Nedostatek

 • Spotřeba baterie je velmi plýtvání.
 • Rychle se zahřej.
 • Mnoho procesorů ve skutečnosti používá pouze 4 jádra.

Tipy pro výběr procesoru

Poté, co jsem znal výše uvedené vysvětlení, zde uvádím tipy, abyste si mohli vybrat procesor, který vyhovuje vašemu použití.

1. Upravte způsob použití

Přizpůsobení použití je velmi důležité, protože ve skutečnosti je pro mnoho lidí obtížné vybrat značku a uvízli u Octa Core, o kterém se říká, že je rychlý, protože má 8 jader, ale ve skutečnosti tomu tak není.

Když už jsme u značek, můžete vybírat podle použití. Hráčům se například doporučuje používat Nvidia Tegra, Qualcomm Snapdragon nebo Intel Inside. Pokud však hledáte mírně skloněnou cenu, pak MediaTek může být řešením, protože se nyní vyvinul a může konkurovat ostatním procesorům.

Abyste se nenechali zmást mnoha jádry, věnujte pozornost obrázku níže.

Z obrázku lze usoudit, že více jader znamená rychlejší výkon. Toto tvrzení může být pravdivé i nepravdivé.

Důvodem je, že pro práci na 1 procesu je Single Core nejlepší a pro práci na mnoha procesech je nejvíce Core nejlepší.

2. Hledejte „PRAVÝ“ procesor pro více jader

Jaký je v tom rozdíl nebo ne? Skutečný zde znamená, že všechna jádra fungují dobře, nic nefunguje.

Takže těm z vás, kteří používáte Android na těžké hry a mnoho aplikací najednou, doporučuji volit hodně Cores. Mezitím pro ty z vás, kteří používáte Android na lehké věci, doporučuji používat procesor s méně jádry, aby baterie vydržela déle.

Nyní víte mnohem více o Dual Core, Quad Core a Octa Core, že? Napište svůj názor do kolonky komentářů ano!