Produktivita

tipy pro výběr nejlepšího VGA pro váš počítač a notebook

Přemýšlíte o koupi VGA pro váš počítač? Podívejte se na tyto tipy od Jaka, abyste si nevybrali špatně!

Grafická karta je komponenta periferie počítač, který má na starosti odstraňování problémů grafické zpracování na počítačovém zařízení. Čím lepší je kvalita grafické karty používané počítačovým zařízením, tím lepší bude kvalita obrázků a videí vytvořených počítačem. lepší čímž se zvyšuje spokojenost uživatelů.

V současné době je jich tolik značka grafické karty jako NVIDIA, AMD, Intel, a tak dále, které nabízejí možnosti grafické karty na vysoké úrovni s různými funkcemi. Stačí tedy určit, která grafická karta je pro naše potřeby nejvhodnější matoucí. No a proto vám tentokrát pomůže Jaka vybrat vhodnou grafickou kartu pro váš počítač pomocí následujících tipů. Přečtěte si další informace!

  • 10 nejlepších herních VGA 2016: Pětihvězdičková kvalita, pouliční ceny
  • 10 nejlepších herních VGA AMD Radeon Cena 1 milion
  • 7 nejlepších Nvidia GeForce High-End Gaming VGA za ceny 2 miliony

Tipy pro výběr nejlepšího VGA pro váš počítač a notebook

1. Upřednostňujte GPU, nikoli značku

Zdroj fotografií: Foto: lockerdome.com

Při nákupu grafické karty do počítače se ujistěte není ovlivněn pohledem, že značka je všechno. Některé známé značky jako NVIDIA a AMD mají skutečně vysokou kvalitu bezpochyby znovu. Ale přesto musíte být opatrní a věnujte pozornost aspektu GPU. GPU je komponenta, která je zodpovědná za provádění matematických výpočtů, které budou později použity provést proces vykreslování obrazu který se zobrazí na obrazovce monitoru.

Když věnujete pozornost aspektu GPU, často uvidíte související informace Rychlost GPU. Dobře, ujistěte se, že jste vybrali grafickou kartu s Rychlost hodin GPU aby se kvalita grafiky na vašem počítačovém zařízení prudce zvýšila. Tato rychlost GPU ukazuje limity schopnosti grafické karty provádět matematické výpočty. Čím vyšší je takt GPU, tím rychlejší budou matematické výpočty proces vykreslování také poběží rychleji.

2. Počet jader na grafické kartě

Zdroj fotografií: Foto: nvidia.com a amd.com

Kromě GPU také vy musí věnovat pozornost množství jádro GPU na zakoupené grafické kartě. Čím více jader má GPU, tím více úkolů (výpočetních procesů) musí vykonávat lze implementovat najednou pomocí GPU.

Pokud je například GPU se 6 jádry požádán o provedení 3 úkolů, pak 1 úkol dokončí 2 jádra současně, což je rychlejší ve srovnání s GPU, které mají 3 jádra, protože každé jádro pracovat pouze sám splnit 1 úkol.

3. Vyberte grafickou kartu s nízkou hodnotou TDP nebo malým požadavkem na napájení

Zdroj fotografií: Foto: nvidia.com a amd.com

GPU grafické karty, která se příliš neliší od počítačového CPU, bude také samozřejmě způsobovat teplo, pokud GPU grafické karty pracuje na vykreslení obrazu a tak dále, jak ukazuje Hodnota TDP (Tepelný design Power). Čím větší je hodnota TDP, tím význam tím větší je maximální teplo generované vaší grafickou kartou.

Samozřejmě to nechcete, pokud kupovaná grafická karta generuje teplo tak vysoké, že to může způsobit přehřívání a hluk? To je důvod, proč si vybrat grafickou kartu s co nejmenší hodnotou TDP může to být moudrý krok.

ZOBRAZIT ČLÁNEK

4. Věnujte pozornost typu paměti a šířce pásma

Zdroj fotografií: Foto: nvidia.com a amd.com

Dalším aspektem, který je také velmi důležitý a kterému musíte věnovat pozornost při nákupu grafické karty, je: typ paměti kterou má vámi vybraná grafická karta. Existuje několik typů paměti grafické karty, jmenovitě: GDDR2, GDDR3, GDDR4, GDDR5 a GDDR5X.

Pokud se podíváte na sekvenci, je jisté, že čím vyšší je číslo na zápisu GDDR, pak lepší stejně jako možnosti vaší grafické karty. Například schopnosti GDDR5X dvakrát rychleji než GDDR5 a GDDR5 kemampuan schopnosti třikrát rychleji než GDDR3.

Kromě toho byste měli věnovat pozornost šířku pásma paměť zakoupené grafické karty. Šířka pásma v paměti grafické karty je množství dat, ke kterým lze přistupovat GPU najednou, takže čím rychlejší je šířka pásma, tím rychleji budou dokončeny výpočetní procesy, které probíhají v GPU.

Na tom záleží vylepší množství rámy obrázek vygenerovaný za jednu sekundu. Navíc, čím více snímků je vygenerováno za jednu sekundu, tím lepší je kvalita výsledného obrázku.

5. Přizpůsobte se svému rozpočtu

Zdroj foto: Foto: kreativa.co.id

No a další aspekty, kterým byste měli věnovat pozornost mimo technické aspekty, jako je rychlost GPU, typ paměti, šířka pásma, počet jader a hodnota TDP, musíte také přizpůsobení nákupu grafické karty ty s rozpočet že máte.

Pokud máte rozpočet jen kolem 1 milionu IDR, nečekejte, že dostanete grafickou kartu této třídy GTX 1080 nebo RADEON R9. Můžeš koupit ASUS GTX 750 nebo MSI GTX 750 která stojí kolem 1,8 milionu Rp.

Pokud však máte rozpočet kolem 2 až 3 milionů IDR, můžete to zkusit ASUS GTX 1050 nebo DA GTX 960. Mezitím pro ty z vás, kteří mají velký rozpočet, můžete zkusit nákup GTX 1080 který stojí kolem 7,3 mil. Rp (cena je přepočtena z dolarů) popř RADEON R9 který jistě nabídne vynikající grafickou kvalitu. Můžete také zvážit koupit použité VGA pokud je váš rozpočet opravdu omezený.

Tak to bylo tipy pro ty z vás, kteří se chystají pořídit grafickou kartu. Snad to bude užitečné. Jackova zpráva, být chytrým kupujícím, věnujte pozornost technickým specifikacím grafické karty, kterou se chystáte pořídit, a nezapomeňte ji přizpůsobit svému rozpočtu.