Produktivita

chcete si koupit tiskárnu? musí znát rozdíl mezi inkoustovými, laserovými a led tiskárnami

Už víte, jaký je rozdíl mezi typy tiskáren? Pokud ne, zde jsou rozdíly mezi inkoustovými, laserovými a LED tiskárnami.

Tiskárna je jedním z vylepšení počítače, které má následující funkce: velmi důležité. Již nyní existují také tiskárny, které podporují tisk souborů z chytrých telefonů.

Většina lidí musí mít tuto tiskárnu, aby jim usnadnila tisk různých souborů z jejich počítačů jako např kancelářské dokumenty, fotografie, plakáty a tak dále.

Až teď víme 3 typy tiskáren který se obecně používá je Inkoustové, laserové a LED. Jaké jsou rozdíly mezi těmito třemi tiskárnami?

  • Nemáte co dělat! Tento hacker unese 150 000 tiskáren a vytiskne směšné zprávy
  • GOKIL! Tento muž úspěšně vyrobil stroj na čmeláka pomocí 3D tiskárny!
  • Canon oficiálně uvádí 2 typy tiskáren a nejnovější ceny

Rozdíl mezi inkoustovou, laserovou a LED tiskárnou

I když už podle názvu poznáme rozdíl mezi těmito třemi typy tiskáren, stále se najdou lidé, kteří rozdíl nechápou.

No, k tomu bude tentokrát Jaka diskutovat rozdíl mezi inkoustovými, laserovými a LED tiskárnami To zároveň dává doporučení tiskárny jaký typ je vhodný pro vaše potřeby a rozpočet My. Poslouchat!

Seznámení s typy tiskáren

1. Inkoustové tiskárny

Foto: pcmag.com

Inkoustová tiskárna je nejrozšířenější tiskárna na světě. Jak název napovídá, tento typ tiskárny stále používá vysoké množství inkoustu uloženy ve dvou kazeta z nichž každý obsahuje černý tekutý inkoust a smíšený inkoust.

Tato tiskárna je široce používána, protože relativně levná cena oproti dalším dvěma typům tiskáren a údržba je také velmi snadná.

Tento typ tiskárny funguje přesouváním tisková hlava (nalezeno v tiskárně) používá jakýsi hnací motor k rozprašování inkoustu na nakreslený papír pomocí a váleček.

Tento motor se na chvíli zastaví, aby tisková hlava měla možnost nastříkat příslušné množství inkoustu pro vytvoření požadované barvy, poté se motor znovu spustí.

2. Laserové tiskárny

Foto: cnet.com

Stejně jako jeho jméno, Laserjet je typ tiskárny, která používá laserová technologie vytisknout soubor podle pokynů z počítače.

Tento typ tiskárny funguje velmi odlišným způsobem od typu Inkjet, protože tento typ tiskárny využívá principu elektrostatický.

Pojmenovaná část tiskárny Fotoreceptorový buben bude mít kladný náboj Primární nabíjecí válec (PCR), pak tiskárna rozsvítí světlo na fotoreceptorový válec pomocí zrcadlo v tiskárně jako médium odrážející světlo k vytváření bodů, které vytvářejí písmo nebo obrázky.

Tento laser se vypne, pokud je na stránce použitého papíru prázdná část, kterou je třeba vytisknout.

3. LED tiskárna

Foto: officedepot.com

LED tiskárna je skutečný typ tiskárny relativně nové ale má způsob práce a technologii podobnou laserovým tiskárnám.

Jediný rozdíl, který rozlišuje mezi LED a Laserjet, je, jestli Laserjet pomocí světla odraženého od zrcadla pro tisk, pak tento typ LED pomocí nějaké diody která vyzařuje světlo k vypálení (tisku) textu nebo obrázků na použitý papír.

Jaký typ je pro vás ten pravý?

Chcete-li určit, který typ tiskárny je pro vás ten pravý, musíte to nejprve udělat s ohledem na vaše potřeby a rozpočet My.

Pokud tiskárnu používáte pouze pro domácí potřeby jako např soubory tiskových úloh a obrázky jednou za čas je inkoustová tiskárna s ohledem na cenu jistě tou správnou volbou relativně levnější.

Na druhou stranu, pokud tiskárnu nevyužíváte k většímu využití, v tomto případě kancelářská váha můžete například zvážit použití tiskárny Laserjet nebo LED.

Jako návrh byste měli také vybrat typ LED, protože zatím typ LEDky jsou levnější než Laserjet s ohledem na to, že součásti vlastněné Laserjet jsou poměrně drahé, jako například součást odrazného zrcadla u typu Laserjet.

To bylo ono rozdíl mezi inkoustovými, laserovými a LED tiskárnami a typ, který je pro vás ten pravý. Doufejme, že je to užitečné a Jakova zpráva, ujistěte se, že pravidelně provádíte údržbu vaší tiskárny, aby se rychle nepoškodila.

, nezapomeňte zanechat stopu také ve sloupci komentářů podíl tento článek svým přátelům.