Out Of Tech

3 způsoby, jak zkontrolovat předplacenou elektřinu/plné účty online z vašeho mobilního telefonu

Věděli jste, že nyní můžete kontrolovat účty za elektřinu online prostřednictvím svého mobilního telefonu? Jaka má 3 způsoby, jak zkontrolovat účty za elektřinu online prostřednictvím nejpraktičtějšího mobilního telefonu.

Státní elektrárenská společnost (PLN) má více než 50 let osvětlující Indonésii distribucí elektřiny do všech koutů země se zákazníky, kteří oslovují miliony lidí.

Zákazníkům služby PLN, kteří jsou stále zmatení ohledně kontroly výše účtu, tentokrát Jaka dá tipy jak zkontrolovat účet za elektřinu online přes mobilní telefon snadné a praktické!

Kromě toho, že jsou rychlejší a snazší, jsou tyto tipy užitečné také pro kontrolu, zda byly vaše účty za PLN nebo elektřinu zaplaceny či nikoli, takže se doma můžete cítit klidněji.

Rozdíly ve stavu zákazníků a jejich vztah k tomu, jak kontrolovat účty za elektřinu online prostřednictvím HP

zdroj fotografií: shutterstocks

Nejprve by vás Jaka rád informoval, že v současné době jsou k dispozici dva typy služeb PLN, a to postpaid a prepaid.

Předplacený fakturační systém PLN používá token elektřiny, který musíte nejprve koupit a zaplatit, zatímco zákazník systému postpaid zaplatí fakturu za elektřinu PLN na konci měsíce.

Jak zkontrolovat účty za elektřinu v PLN online mohou provést pouze zákazníci s platbou PLN, že? chlapi! Zde je návod, jak zkontrolovat účty PLN online.

Výhody a nevýhody zpětných plateb PLN vs předplacených PLN a jak kontrolovat účty za elektřinu online

Než Jaka probere, jak platit účty PLN online, je dobré vědět předem výhody a nevýhody těchto dvou služeb.

Ačkoli je to z hlediska množství, které bude každý měsíc vydáváno, zcela stejné, předplacené a následné služby elektřiny mají značné rozdíly, pokud jde o služby.

Jaka podrobněji popsal výhody a nevýhody předplatného předplaceného a následného PLN v následující tabulce.

Výhody a nevýhody zákazníků se zpětnou platbou PLN

PřebytekNedostatek
Nemusíte se bát náhlého výpadku elektřinyMožnost nabobtnání účtu je velmi velká
Není třeba se obtěžovat zadáváním tokenů PLN každý měsícPokud nezaplatíte včas, hrozí vám pokuta až do výpadku proudu
Vhodné pro domácnosti, které mají hodně elektroniky

Výhody a nevýhody zákazníků předplacených PLN

PřebytekNedostatek
Vhodné pro pronajaté domy nebo penzionyMožnost chyb a nesprávného zadání pulzního tokenu je poměrně velká
Elektrické žetony lze zakoupit již od 20 tisElektřina vám může dojít náhle a varovný zvuk, že dojde elektřina, je velmi nepříjemný
Je to mnohem ekonomičtější, pokud máte neobydlený dům, protože nemusíte kupovat žetony elektřinyElektroměrové nástroje se snadněji poškodí

Jak zkontrolovat účty za elektřinu PLN online, což je rychlé, snadné a praktické

1. Jak zkontrolovat účty PLN/elektřinu online prostřednictvím mobilní aplikace PLN

V současné době PLN poskytuje oficiální aplikaci, která svým zákazníkům usnadňuje sledování účtů a usnadňuje platební proces.

Tuto aplikaci můžete také použít jako způsob, jak zkontrolovat účty za elektřinu online prostřednictvím mobilního telefonu. Tady je celá cesta

 • Krok 1 - Chcete-li zkontrolovat online účet za elektřinu PLN, nejprve si stáhněte a nainstalujte mobilní aplikaci PLN. Pokud aplikaci ještě nemáte, ApkVenue připravilo níže uvedený odkaz ke stažení.
Apps Utility STÁHNOUT
 • Krok 2 - Otevřete a spusťte mobilní aplikaci PLN a poté vyberte Způsob platby takže můžete kontrolovat účty za elektřinu online prostřednictvím HP.
 • Krok 3 - Klikněte Informace o účtech a tokenech za elektřinu
 • Krok 4 - Zadejte svůj zákaznický kód nebo ID zákazníka, abyste si mohli zkontrolovat svůj účet za elektřinu online prostřednictvím svého mobilního telefonu.

Hotovo! Mobilní aplikace PLN zobrazí výši vašeho vyúčtování za tento měsíc. Touto metodou lze také zkontrolovat, zda je účet za elektřinu v tomto měsíci zaplacen či nikoli.

2. Jak kontrolovat účty za elektřinu online prostřednictvím aplikace Tokopedia

Tokopedie je jedním z tržiště největší a nejdůvěryhodnější v Indonésii. V aplikaci je online funkce kontroly účtů za elektřinu PLN, kterou můžete použít.

Jaka také shrnul metody v několika krocích níže.

 • Krok 1 - Stáhněte si a nainstalujte si do mobilu aplikaci Tokopedia. Pokud nemůžete, můžete si jej stáhnout na odkazu, který ApkVenue poskytl níže:
Produktivita aplikací Tokopedia KE STAŽENÍ
 • Krok 2 Spusťte aplikaci Tokopedia a zkontrolujte účty za elektřinu online prostřednictvím HP. Dále vyberte nabídku Účtovat na úvodní stránce aplikace.
 • Krok 3 - Vyberte nabídku elektřina PLN abyste mohli snadno kontrolovat účty za elektřinu online prostřednictvím HP přes Tokopedia.
 • Krok 4 - Ujistěte se, že si vyberete Účty za elektřinu poté zadejte své zákaznické číslo PLN.

Po dokončení tohoto kroku nyní můžete vidět svůj účet v PLN každý měsíc, dokonce i v aplikaci Tokopedia můžete okamžitě zaplatit svůj účet za elektřinu, víte, chlapi!

Tento způsob kontroly PLN účtů na mobilním telefonu můžete skutečně použít k vyzkoušení, protože povaha aplikace Tokopedia není příliš svazující.

3. Jak zkontrolovat účty za elektřinu prostřednictvím aplikace Shopee

Kromě Tokopedie dokončila svou aplikaci také Shopee s funkcí online kontroly účtů za elektřinu prostřednictvím HP.

Použití funkce online kontroly účtu PLN je také velmi snadné. Jaka podrobně popsal kroky níže.

 • Krok 1 - Stáhněte si a nainstalujte aplikaci Shopee do svého mobilního telefonu a pro ty, kteří si ji nenainstalovali, si ji můžete přímo stáhnout prostřednictvím odkazu níže.

Stáhněte si aplikaci Shopee zde!

Apps Productivity Shopee KE STAŽENÍ
 • Krok 2 - Přejděte do hlavní nabídky a vyberte možnosti kreditu, faktury a daru uvedené na hlavní stránce a otevřete novou nabídku.
 • Krok 3 - Přejděte dolů, dokud v kategorii fakturace nenajdete nabídku Elektřina PLN.
 • Krok 4 - Vyberte fakturu za elektřinu a zadejte číslo odběratele elektřiny, kterého používáte, a poté stiskněte tlačítko Zobrazit účty ve spodní části.

Po stisknutí tlačítka Zobrazit vyúčtování vám Shopee zobrazí výši účtu za elektřinu, který je třeba zaplatit.

Další informace zobrazené v nabídce online kontroly účtů za elektřinu PLN jsou Jméno zákazníka, Celková faktura a Zúčtovací období.

I pro kontrolu vyúčtování elektřiny za minulý měsíc lze tuto metodu stále použít, protože fakturační období a celkové vyúčtování zobrazují informace o době trvání vyúčtování, které nebylo zaplaceno.

Tím pádem Jak zkontrolovat účty za elektřinu online přes mobil od Jaka, které můžete dělat kdykoli a kdekoli.

Doufejme, že se znovu nezpozdíte s platbou účtu PLN chlapi aby ve vašem domě nebyla odpojena elektřina!

Prosím podíl a komentujte tento článek, abyste i nadále dostávali informace, tipy a triky a novinky o technologii z Jalantikus.com

Přečtěte si také články o Tipy nebo jiné zajímavé články z Naufaludin21.