Android a iOS

7 výhod Android Pie, o kterých moc lidí neví

Přestože od vydání uplynul téměř rok, má Android Pie výhody, o kterých moc lidí neví. Co je, bando?

Android Pie je poslední aktualizace operačního systému vydaná společností Google pro smartphony Android v srpnu 2018.

Přestože je to již téměř rok od vydání, ve skutečnosti stále existuje mnoho lidí, kteří nevědí o výhodách a nevýhodách operačních systémů s kódem Android v9.0 P tento.

Při čekání na další aktualizaci operačního systému Android od aliasu Google Android Q, pojďme se dozvědět více o výhodách a nevýhodách Androidu 9 Pie.

Výhody Android Pie, o kterých mnoho lidí neví

Dnešní technologie je stále sofistikovanější, bando. Umělá inteligence (AI) se přibližuje našemu každodennímu životu.

Tento operační systém Android Pie není výjimkou. Využitím AI nabídne tento operační systém svým uživatelům pokročilé a futuristické funkce.

Namísto spousty malých řečí zde uvádíme výhody Android Pie, o kterých moc lidí neví.

1. Barevnější uživatelské rozhraní

První výhoda Android Pie je z hlediska vizuálního. Rozhraní který se zobrazuje na Android Pie je barevnější a lahodí oku, bando.

Ikony v hlavní nabídce mají zakřivené okraje, takže působí příjemným dojmem hladký a úhledné. Navíc se barva ikony stává živější a velmi kontrastní.

Kromě barvy a vzhledu jsou propracované i zobrazované pohyby a animace, aby byly příjemnější pro vaše oči, které často tráví hodiny zíráním na obrazovku.

2. Adaptivní baterie

Pokud opravdu rádi hrajete hry na svém mobilním telefonu, výhody tohoto Android Pie vás budou rozmazlovat. Adaptivní baterie je funkce, která údajně šetří až 30 % baterie.

Funkce adaptivní baterie využívá umělou inteligenci (AI) ke sledování vzorců používání aplikací uživateli, včetně toho, kdy jsou používány.

Aplikace, které často používáte, budou mít při běhu na Androidu prioritu z hlediska zdrojů a baterie Pozadí.

Mezitím aplikace, které používáte zřídka, získají opak, gang. Díky této funkci bude váš mobilní telefon efektivnější a optimalizovaný.

3. Navigační systém založený na gestech

Dnešní smartphony Android v průměru již využívají zobrazení na celou obrazovku. Celá obrazovka s malým nebo žádným zářezem se stává trendem humbuk opravdu v roce 2019.

Aby to bylo ještě chladnější, navigační tlačítka níže Google také upravil tak, aby je bylo možné skrýt.

Na Android 8.0 Oreo, použijete tři navigační tlačítka ve spodní části. Když používáte Android Pie, všechna navigační tlačítka jsou nahrazena novým modelem.

Navigační systém Android Pie je jednodušší díky gestům / gestům, jako je posunutí doprava, doleva nebo nahoru, přičemž každé má své příslušné funkce.

4. Digitální rovnováha

Tato funkce Android Pie je ideální pro ty z vás, kteří rádi hrají s mobilními telefony celé hodiny. Digitální pohoda užitečné pro zkrácení doby používání smartphonu.

Kromě toho, že nejste závislí, je další výhodou, kterou lze z funkce Digital Wellbeing na Android Pie pocítit, to, že můžete omezit používání smartphonu, abyste byli zdravější. gang.

Časovač aplikace omezí dobu běhu aplikace. Poté tam Vítr dolů který se automaticky aktivuje Noční světlo a změňte barvu obrazovky na stupně šedi abys nehrál pořád HP a spal.

Bohužel výhody Android Pie na tomto pocítí pouze uživatelé smartphonů Google Pixel, gang. Ve skutečnosti je tato funkce velmi důležitá pro odvrácení závislosti na gadgetech.

5. Podpora pro Notch

Přestože v současné době výrobci smartphonů již ve svých produktech používají Pop Up Cameras, stále existuje poměrně hodně smartphonů s Androidem, které mají zářez na vrcholu.

No, aby to vyhovovalo, Android Pie přináší zařízení vrubová simulace pro vývojáře. Je to proto, aby vývojáři viděli vzhled aplikace na mobilním telefonu.

Výhody Android Pie na tomto jsou ve skutečnosti výhodnější pro vývojáře než pro uživatele. Kdo ví, že máte zájem o vytvoření vlastního smartphonu, gangu.

Pokud chcete metodu vyzkoušet, musíte ji aktivovat Vývojářský režima poté možnost aktivujte Simulujte displej s výřezem v Výkres.

6. Vylepšené zabezpečení a soukromí prostřednictvím funkcí uzamčení

Věděli jste, že moderní bezpečnostní funkce jako odemknutí obličejem, otisk prstu, & hlasové odemknutí je to tak snadné hacknout?

Může se stát, že když spíte, ostatní lidé používají vaše prsty nebo váš obličej v bezvědomí k odemykání vašeho smartphonu.

No, vlastnosti Izolování to je výhoda Android Pie, kterou můžete použít k nastavení tak, aby váš mobil bylo možné otevřít pouze pomocí PIN/hesla.

Způsob, jak jej aktivovat, je otevřít možnosti Zabezpečení a umístění v nabídce Nastavení, pak Předvolba uzamčení obrazovkya aktivujte Zobrazit zámek.

7. Tmavý režim

Pokud vás nudí vzhled rozhraní Android, které má bílou základní barvu, můžete ji pomocí této funkce změnit na černou Tmavý režim který je na Android Pie.

Tmavý režim také v některých situacích usnadňuje sledování. Další výhodou funkce Dark Mode je, že šetří baterii, pokud váš mobil používá obrazovku s panelem Amoled.

Nevýhody Android Pie

Ačkoli má mnoho výhod, ve skutečnosti má Android Pie stále nevýhody, víte. Jaké jsou nevýhody Android Pie?

1. Tlačítko složitých nastavení

Koncepce designu Android Pie se mnoha lidem moc nelíbí. Jeden koncept, který se mi nelíbil, bylo přesunutí tlačítka nastavení na Odstíny upozornění.

Jeho poloha je ve spodní části, takže pro vstup do nastavení nemůžete pouze snížit stín upozornění.

Abyste mohli vstoupit do nastavení, musíte pro vstup přejet dolů Rychlé nastavenía poté klikněte na ikonu nastavení.

2. Navigace gesty není těsná

Použití navigace gesty na Android Pie není považováno za příliš dobré, ale naopak komplikuje navigaci smartphonu.

Přestože je navržena pro rychlejší navigaci, ve skutečnosti je navigace založená na gestech/přejetí prstem ještě pomalejší než pomocí tlačítek.

Opravdu, trochu podobný iPhone. Ovládací prvky založené na gestech na Android Pie však nejsou zdaleka dokonalé a mají tendenci uživatele překážet.

Bonus – Seznam telefonů Android, které dostávají aktualizaci Android 9 Pie

Zde je seznam telefonů Android různých značek, které dostávají aktualizaci Android v9.0 P, neboli Android Pie.

ZnačkaTyp smartphonu
SamsungGalaxy S10/S10e/S10 Plus, Galaxy S9/S9 Plus, Galaxy Note 9, Galaxy Note 8, Galaxy A80, Galaxy A70 atd.
SonyXperia 1, Xperia 10/10 Plus, Xperia XZ3, Xperia XZ2/XZ2 Premium/XZ2 Compact, Xperia XZ Premium/XZ1/XZ1 Compact
vivoV15/V15 Pro, X27/X27 Pro, S1, X21/X21UD, Nex S/Nex A atd.
XiaomiBlack Shark 2, Mi 9/Mi 9 Explorer/Mi 9 SE, Mi 8 Lite, Mi A2/Mi A2 Lite, Note 7/Note 7 Pro, Pocophone F1 atd.
OppoF11 Pro, Oppo R15, Reno atd
HuaweiP30, P30 Pro, P30 Lite, P20, P20 Pro, P20 Lite, Mate 10, Mate 10 Pro atd
AsusZenfone 5Z, ZenFone Max Pro M1, ZenFone 5, Zenfone Max Pro M2 atd.
ČestPlay, 10, 8X, 8X Max, 9, 9N atd
MotorolaOne, One Power, Z3, Z3 Play, Z2 Force Edition, X6, G6 atd

Takže Jakův článek o výhodách a nevýhodách Android Pie, o kterých moc lidí neví. Snad vám Jakův článek pomůže a pobaví vás, bando.

Uvidíme se u dalšího Jaka článku!

Přečtěte si také články o Android nebo jiné zajímavé články z Prameswara Padmanaba