Produktivita

Těchto 5 funkcí fotoaparátu smartphonu uživatelé často přehlížejí

Nejen pro fotografie, zde je 5 funkcí fotoaparátu smartphonu, které uživatelé často ignorují.

Fotoaparát je jednou z funkcí, která je pro většinu lidí často hlavním hlediskem při nákupu smartphonu. Fotoaparáty smartphonů jsou dokonce některými lidmi, zejména ženami, považovány za důležitější než specifikace samotného smartphonu.

Většina lidí používá fotoaparáty chytrých telefonů k pořizování selfie, fotografování předmětů, které jsou považovány za dobré k vystavení, zachycení určitých okamžiků s lidmi, kteří jsou jim nejblíže, a skenování dokumentů.

Ve skutečnosti existuje mnoho funkcí fotoaparátu smartphonu, které můžete vyzkoušet. To je další funkce fotoaparátu chytrého telefonu, kterou uživatelé často opomíjejí.

  • Digitální fotoaparát vs fotoaparát chytrého telefonu; Který je lepší?
  • 7 nejnovějších aplikací pro Android Translucent Camera, opravdu?
  • Jak udělat přední fotoaparát stejně dobrý jako zadní fotoaparát na telefonu Android

Těchto 5 funkcí fotoaparátu smartphonu uživatelé často ignorují

1. Kontrola srdeční frekvence

Foto: androidpit.com

Jednou z nejužitečnějších funkcí fotoaparátu chytrého telefonu, kterou můžete vyzkoušet, je kontrola tepové frekvence. Samozřejmě k tomu potřebujete další aplikace jako např Okamžitá srdeční frekvence který vám umožní kontrolovat tepovou frekvenci pouhým přiložením ukazováčku k fotoaparátu smartphonu.

2. Vidění infračervených paprsků

Foto: exploratory.edu

Další funkcí fotoaparátu smartphonu je prohlížení infračervené paprsky zařízení, které vysílá paprsek.

Namiřte kameru smartphonu na zařízení, které vysílá infračervené světlo, jako je dálkové ovládání televizoru, a uvidíte fialové světlo, které je infračerveným světlem (snímač na smartphonu interpretuje infračervené světlo jako fialové).

3. Fotografování pomocí tlačítek hlasitosti

Foto: imore.com

Pokud obecně často fotíte pomocí tlačítek na obrazovce, od této chvíle byste měli používat tlačítko hlasitosti můžete fotit, protože je to praktičtější, a také se vyhnout pohybům, které by mohly způsobit roztřesení vašeho smartphonu při fotografování pomocí tlačítek na obrazovce (zabránění rozmazání fotografií).

4. Naskenujte čárový kód, QR kód a negativní film

Foto: maketecheasier.com

K tomu můžete použít i fotoaparát chytrého telefonu skenování čárových kódů nebo QR kód. To je samozřejmě užitečné, když si chcete přidat přátele do různých aplikací sociálních médií a zjistit určité informace o produktu.

Foto: dpreview.com

Kromě skenování čárových kódů nebo QR kódů můžete také použít fotoaparát chytrého telefonu ke skenování negativních filmů a zpřístupnit je digitální soubory. Jednoduše posviťte jasným světlem na negativní film, který chcete naskenovat, poté nasměrujte fotoaparát svého smartphonu na negativní film, pořiďte snímek a použijte negativní efekt na vašem smartphonu k neutralizaci negativního vlivu na film.

5. Přeložte text

Foto: pensionfitall.com

Pro ty z vás, kteří jsou slepí Angličtina, můžete pomocí fotoaparátu smartphonu překládat různé texty obsažené v různých objektech v reálném světě a také obrázky, které vidíte, pouhým namířením fotoaparátu smartphonu na text, který chcete přeložit. Aplikaci si samozřejmě musíte nainstalovat Google Překladač za prvé.

To bylo ono 5 funkcí fotoaparátu smartphonu, které jsou často přehlíženy i když jsou tyto triky docela cool a velmi užitečné. , doufejme, že tento článek bude užitečný a hodně štěstí při vyzkoušení výše uvedených triků s vaším oblíbeným fotoaparátem smartphonu.

Uvidíme se příště a nezapomeňte zanechat svou stopu ve sloupci komentářů a sdílet tento článek se svými přáteli.