Hardware

5 „bláznivých“ věcí, které můžete dělat na počítači s 1 terabajtem paměti RAM

Dokážete si představit, že byste měli PC s 1 terabajtem RAM? Zde je 5 „bláznivých“ věcí, které můžete dělat na počítači s 1 terabajtem RAM.

Paměť s náhodným přístupem nebo RAM je jednou z důležitých součástí v PC zařízeních, laptopech, chytrých telefonech a dalších gadgetech. Větší kapacita paměti RAM, která funguje jako úložiště dat pro aktuálně používané programy nebo aplikace, je nyní pro uživatele gadgetů nutností.

Předpokládá se, že vývoj samotných RAM, zejména na PC zařízeních, rychle poroste v podobě navýšení kapacity super drastické. Stránka Make Use Of ve skutečnosti věří, že v budoucnu bude RAM pro PC činit až 1 terabajt! Je založen na růstu pevné disky jako jsou pevné disky, které nyní mohou dosáhnout 24 terabajtů.

Co tedy můžeme dělat s 1 terabajtem RAM nebo 1 000 gigabajty RAM? Odpověď je jednoduchá jako „cokoli“. Abyste měli trochu představu, tady je Jakova recenze pět „bláznivých“ věcí, které můžete dělat na počítači s 1 terabajtem paměti RAM.

  • Prémiové triky! Jak zvýšit kapacitu flash disku 2x bez poškození
  • Kapacita 20 100 mAh, ASUS ZenPower Ultra má cenu 700 tisíc
  • Tento flash disk má kapacitu 2 terabajty! Co uložit?

5 „bláznivých“ věcí, které můžete dělat s 1 terabajtem PC RAM

Zdroj fotografií: Zdroj: Make Use Of

Chcete si nejprve představit, jak vypadá 1 terabajt RAM? Obrázek výše vám může poskytnout představu o tom, jak super RAM vypadá. Pokud je to podrobně uvedeno, na obrázku výše je 16 kusů paměti s kapacitou 64 GB, které po vynásobení částka je 1 024 GB což se rovná 1 terabajtu.

S takovou pamětí RAM je zde pět „bláznivých“ věcí, které můžete s počítačem určitě dělat:

1. Otevření tisíců záložek

Jste typ, který má rád otevřít více karet při procházení? Samozřejmě se často setkáváte s problémy jako napřzpoždění nebo být super pomalý. Pokud se to stane zejména těm z vás, jejichž práce vyžaduje rychlý pohyb, pak místo toho, aby byla rychlejší, bude vaše práce ve skutečnosti trvat dlouho.

Pro srovnání, otevření až 15 záložek vyžaduje kapacitu 520 MB RAM (pomocí Mozilla Firefox) a 750 MB (Google Chrome). Ale pokud máte 1 terabajt RAM? Určitě se nebudete bát, ani když ji budete muset otevřít tisíce karet ačkoli.

2. Vyrovnávací paměť pro stovky videí

Vy nadšenec pro streamování? RAM s obří velikostí je pro vás jistě snem. S 1 terabajtem paměti RAM můžete přehrávat nebo nechat hrát stovky videí ukládání do vyrovnávací paměti ve stejnou dobu beze strachu z vašeho PC visí. Takže už nebudete mít pocit, že váš čas je promarněný čekáním na další video, které stále probíhá ukládání do vyrovnávací paměti.

3. Načítání mnoha her

Super velká RAM je také rozhodně dobrou zprávou pro hráče. Navíc dnešní těžké hry „vysály“ kapacitu RAM krátce poté, co se hra chystá spustit alias proces načítání. Všechny druhy dat, jako jsou textury, modely, hudba a další, musí být v tomto procesu načteny jako první načítání.

Ale je to jiný příběh, pokud máte 1 terabajt RAM. Chcete-li otevřít a spustit hru, jste důvěryhodní už není třeba čekat pro proces načítání protože hra se automaticky otevře, jako když otevřeme složku. Ve skutečnosti to můžete použít nejen na jednu hru, ale na mnoho her na vašem PC.

4. Spusťte více operačních systémů současně

Určitě jste často slyšeli nebo četli tipy o tom, jak se operační systémy (OS) A používají na zařízení B a naopak, OS B se používá na zařízení A. To je však velmi náchylné k selhání nebo dokonce ke zpomalení počítače kvůli Kapacita paměti RAM, která omezuje optimální fungování OS. Opět je to jiný příběh, pokud máte RAM 1 terabajt. Můžete dokonce upravit a používat libovolný operační systém, který chcete, na jakémkoli zařízení PC beze strachu z pomalého.

5. Změňte na RAM Disk

To mohou často provádět lidé, kteří chtějí zvýšit rychlost přenosu dat. Předpokládá se, že převodem RAM na RAM disk se rychlost přenosu dat zvýší až na 11krát. Takže pro ty z vás, kteří jsou blázni do rychlosti, si umíte představit, jak rychlá bude vaše 1 terabajt RAM, pokud ji upgradujete na 11krát rychlejší.

To je pět „bláznivých“ věcí, které můžete dělat na počítači s 1 terabajtem paměti RAM. I když nyní můžete pouze spekulovat, není nemožné, že v příštích několika letech můžete skutečně mít super RAM a dělat bláznivé věci výše.

Přečtěte si také články o RAM nebo jiné zajímavé články z Reynaldi Manasse.