Utility

Jste si jisti, že služba VPN, kterou používáte, je bezpečná? zkontrolujte zde!

VPN by vám měla umožnit provádět všechny aktivity na internetu bezpečnou cestou, aby bylo zachováno soukromí. Ale jste si jisti, že služba VPN, kterou používáte, je bezpečná? Podívejte se sem!

Použití VPN (virtuální privátní síť) je způsob, jak zajistit, aby byl veškerý provoz procházení na internetu bezpečný a šifrovaný.

Nezáleží na tom, zda je vaše zařízení připojeno k veřejné Wi-Fi nebo jaké stránky otevřete. Síť VPN by vám měla umožnit provádět všechny činnosti na internetu zabezpečenou cestou zachování soukromí.

  • 7 Internetové technologické zločiny a jak jim předcházet
  • Jak zrychlit připojení k internetu Android a PC | Automatická rychlost!
  • 10+ ZDARMA věcí na internetu, které musíte vyzkoušet!

Jste si jisti, že služba VPN, kterou používáte, funguje správně?

Pokud však VPN není nakonfigurováno správně, nemusí fungovat bezpečně. Jak ale víte, zda VPN dělá svou práci správně? Citováno z PC World, zde je návod, jak to zkontrolovat.

Zde je návod, jak to zkontrolovat!

Zdroj fotografií: Foto: Moaa.org

Síť internetu je velmi široká. Najdete v něm téměř cokoli, včetně těch se zlými úmysly, dokonce i profesionálních zločinců.

Pokud si nedáte pozor, můžete se kdykoli stát obětí. Proto musíte používat VPN, z nichž jedna je zabezpečená IP nebo Adresa internetového protokolu.

Jedním jednoduchým způsobem, jak zkontrolovat, zda VPN funguje nebo ne, můžete navštívit web IPLeak.net. Tato stránka kontroluje vaši IP adresu a další informace včetně WebRTC, DNS, torrenting a geolokace. Pokud stále zobrazuje výchozí IP adresu vašeho počítače a vaši polohu, znamená to, že VPN nefunguje.

Co je IP?

IP nebo adresa internetového protokolu je a binární číselná posloupnost mezi 32-bit až 128-bit, která se používá jako identifikační adresa pro každý počítač hostitel v internetové síti po celém světě.

Jinými slovy, IP je identita při toulkách virtuálním světem. Díky IP adrese jste v kyberprostoru rozpoznáni. Ale tato IP adresa není něco statického. To znamená, že se může změnit pokaždé, když je zařízení odpojeno od internetového serveru.

Je jich několik důležitý důvod používat VPN a skrýt IP adresu při surfování na internetu. Některé z nich jsou následující:

  • skrýt geografickou polohu,

  • zabránit sledování webu,

  • vyhnout se zanechání digitální stopy,

  • a otevřít blokované stránky.

Tak co vy sami? Udělali jste výše uvedené tipy, abyste mohli bezpečně surfovat na internetu? Podíl ano tvůj názor!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found