Produktivita

10 tipů, jak si koupit nejlepší smartphone s Androidem pro hraní her

Při výběru smartphonu Android pro hraní her musíte věnovat pozornost mnoha věcem. Zde Jaka dává 9 tipů na nákup smartphonu Android pro hraní her.

V minulosti byly hry více totožné s hrami na PC a herních konzolích, nyní jsme vstoupili do světa mobilní hry. Kde herní zážitek na mobilních zařízeních jsou chytré telefony i tablety stále úžasnější. K tomu neodmyslitelně patří vývoj samotného mobilního operačního systému, který je stále sofistikovanější, zejména OS Android a iOS.

Kromě toho voj Hardware také rychle roste. Zejména procesory, jejichž schopnosti jsou stále dravější a dokonce konkurují specifikacím počítačů. Na co si tedy musíte dát pozor, abyste skutečně dostali ten správný smartphone? hraní her. Zde jsou tipy pro nákup smartphonu hraní her a věci, které byste měli zvážit při výběru smartphonu pro hraní her.

Tipy pro nákup smartphonu Android pro hraní her

  • 15 her, kterým hrozí zablokování vládou
  • 10 nejnovějších her pro Android z května 2016

1. Čipová sada nebo procesor?

Jednou z důležitých součástí, které podporují při hraní her, je SoC (Systém na čipu). Jednoduše řečeno, SoC lze považovat za mozek smartphonu.

SoC se skládá z několika částí s různými funkcemi, jako např procesor, GPU, modemy a různé další komponenty, které řídí zpracování dat.

Většina lidí ráda přirovnává zmínku mezi procesory a SoC nebo čipsety, pravdou je, že pokud se zeptáte, jaký procesor tento smartphone má, odpověď je jednojádrový, dvoujádrový, čtyřjádro, šestijádrový, osmijádrový, a deka-jádro.

Pokud jde o čipset, zmiňuje pouze model a značku, například Qualcomm Snapdragon 835, MediaTek Helio X25, Samsung Exynos 8895 octa a další. Jsou to čipsety a samotný procesor je pouze jednou částí čipsetu.

2. Počet jader určuje výkon?

Množství jádro není zárukou rychlého nebo nevýkonného smartphonu. Nenechte se snadno zlákat množstvím jádro mnoho.

Optimalizovaný procesor by mohl být více silný spíše než množství, například Čipová sada Apple A10 Fusion na iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Jen se spolehnout 2,34GHz čtyřjádrový procesor, ale o výkonu není pochyb, že?

Stejně tak Qualcomm na čipsetu Snapdragon 820/821 spoléhá Qualcomm pouze na vlastní procesor Kyro s pouhými 4 jádry. Zatímco nejnovější verze, Snapdragon 835, má 8 palců, který je rozdělen na dvě, čtyři vysoce výkonná jádra (@2,45 GHz) a čtyři energeticky úsporná jádra (@1,9 GHz).

3. Znát typ čipové sady

Tipy na nákup pro Android hraní her Další věcí je věnovat pozornost typu čipové sady, to je to, co určuje, zda je výkon smartphonu dobrý nebo ne. V této mobilní oblasti jsou čipové sady řízeny Qualcomm a MediaTek.

Nejnovější čipová sada Qualcomm je Snapdragon 835. Pokud máte neomezené peníze, samozřejmě není problém pořídit si smartphone vlajková loď který pohání čipset Snapdragon 835. Další podrobnosti naleznete v tabulce.

TřídaČipová sada
Řada Snapdragon 800Snapdragon 835


Snapdragon 800

Snapdragon 600. ŘadaSnapdragon 652


Snapdragon 600

Snapdragon řady 400Snapdragon 435


Snapdragon 400

Řada Snapdragon 200Snapdragon 212


Snapdragon 200

4. Nejnovější čipová sada střední třídy nebo stará čipová sada vyšší třídy?

Pokud se cítíte jako opravdoví hráči, ale nemáte peníze, poohlédněte se po smartphonu s čipovou sadou Snapdragon 821 nebo Snapdragon 820 co je na smartphonu vlajková loď minulý rok.

Mezitím pro smartphony střední třídy můžete hledat smartphony s minimálním čipsetem Snapdragon 615/625. Pro řadu Snapdragon 410/430 se hodí spíše pro běžné denní aktivity, jako je manipulace se sociálními sítěmi.

5. Ideální RAM a vnitřní paměť

Tipy pro nákup Androidu pro další hru je vybrat si ideální velikost RAM a vnitřní paměti. RAM je místo, kde budou vaše hry dočasně uloženy, aby k nim měl přístup procesor a GPU, zatímco vnitřní paměť je užitečná pro trvalé ukládání dat.

Pro pohodlí hraní her je RAM postavená pro dnešní Android minimální 3 GB nebo 4 GB. Mezitím je potřeba vnitřní paměti minimální 16 GB a ideálně 32 GB, nekupujte si smartphone s 8 GB vnitřní paměti.

6. Už se nemusíte starat o GPU

GPU je také důležitou součástí hraní her, v principu je GPU podobné CPU, ale zpracovává se pouze to, co souvisí s grafikou. Protože grafika je hlavní součástí hry, rychlý GPU učiní herní zážitek ještě napínavějším.

GPU má na starosti i zpracování herních efektů, lepší GPU nedělá hru jen víc hladký ale také bude hra plná efektů. Nyní se nemusíte obtěžovat hledáním smartphonu s dobrým GPU, protože obsahuje balíček se SoC. Pokud je dobrý čipset, je určitě dobrý i GPU.

8. Rozlišení a velikost obrazovky

Podrobnosti výše jsou samozřejmé, nyní k části obrazovky. Chcete-li si užít úžasnou grafiku, v závislosti také na rozlišení obrazovky. Hledejte alespoň smartphone s rozlišením 1080p, ještě lépe již Quad HD.

Pokud je velikost a typ obrazovky podle vkusu, ano. Lze nastavit od 5,2 palce, 5,5 palce až do 6 palců.

9. Kapacita baterie a technologie rychlého nabíjení

Volba smartphonu na hraní her, smartphone s velkou kapacitou baterie je určitě odolnější. Musí být ale také vybaven funkcí rychlého nabíjení, díky kterému už nabíjení baterie smartphonu nebude trvat dlouho.

10. Doporučení pro chytré telefony

Vášnivá vášeň je často zasažena suchými fondy. Buďte raději trpěliví a šetřete. Následují doporučení pro verzi JalanTikus herního smartphonu.

TřídaNázev smartphonuTyp čipové sady
Nová vlajková loďMoto Z2 Force Edition


Základní telefon

Stará vlajková loďSamsung Galaxy S7


HTC 10

Snapdragon 820. Čipová sada
Bývalá vlajková loďSamsung Galaxy S6


Samsung Galaxy Note5

Čipová sada Exynos 7420 Octa
MidrangerASUS Zenfone 3


Řada Snapdragon 625

Závěr

To je Tipy na nákup her pro Android. Důležité! Zejména pro ty z vás, kteří o sobě tvrdí, že jsou nároční hráči. Jde o to, že kuchyňská dráha musí být výkonná, vnitřní paměť a RAM musí být prostorné, aby toho mohlo být hodně Nainstalujte hru a běží hladce.

Stejně jako specifikace ideálního rozlišení obrazovky a kapacity baterie pro zvýšení komfortu hraní her po dlouhou dobu. Pokud máte co dodat, neváhejte se vyjádřit.

Přečtěte si také články o Chytrý telefon nebo psaní z Lukman Azis jiný.