Tipy na gadgety

3 účinné způsoby, jak obnovit ztracené xiaomi 4g

Mnoho uživatelů Xiaomi v Indonésii vadí, že jim po aktualizaci OS chybí 4G. Zažili jste to také? Pokud ano, JalanTikus má řešení, jak obnovit ztracené Xiaomi 4G.

Kvůli mnoha možnostem chytrý telefon levné ceny, které jsou vybaveny ohromujícími specifikacemi, mnozí se zajímají o výstup smartphonu Xiaomi. Někteří jsou dokonce ochotni si ho koupit, i když v Indonésii není oficiálně dostupný. Ano vpravo?

V poslední době si však uživatelé Xiaomi stěžují na problém s připojením 4G, který poté zmizel aktualizace. Jak tedy obnovit ztracené Xiaomi 4G?

 • Jak povolit skryté funkce na vašem smartphonu Xiaomi
 • Jak rootnout Xiaomi Redmi Note 3 a nainstalovat TWRP Recovery

Jak obnovit ztracené Xiaomi 4G

Před časem Xiaomi postupně zavádělo aktualizace MIUI pro uživatele v Indonésii. Kvůli kontrolovaným předpisům TKDN (Domestic Content Level) však Xiaomi v této nejnovější aktualizaci odstranilo podporu 4G sítě v Indonésii. To také dělá některé uživatele Xiaomi, kteří aktivují automatická aktualizace cítit se naštvaně.

Zde jsou některé smartphony, které dostanou aktualizaci MIUI 7.5.3.0 a 4G je pryč, konkrétně Xiaomi Redmi 3, Redmi 3 Pro a Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Patříte mezi uživatele Xiaomi, kterým chybí 4G? Pokud ano, tam tady několik způsobů, jak obnovit ztracené Xiaomi 4G.

1. Změna Národní prostředí do Malajsie

Jedním jednoduchým způsobem, jak se můžete pokusit obnovit ztracené 4G Xiaomi Redmi 3 Pro, je změnit Locale na Malajsii. Jak, přejděte do nabídky Nastavení - Další nastavení - Místní nastavení a poté změňte na Malajsie. Po dokončení přejděte do režimu Letadlo. Po zapnutí režimu Letadlo se vaše 4G znovu objeví.

2. Použití vlastního kódu

Pokud se ukáže, že způsob, jak změnit Locale výše, selže, nebuďte smutní. Existuje ještě další způsob, jak se můžete pokusit obnovit ztracené Xiaomi 4G, a to pomocí speciálního kódu. Metoda je:

 • Vyjměte SIM kartu ze smartphonu. Protože všechny smartphony Xiaomi jsou vybaveny funkcí Dual SIM, vyjměte všechny SIM karty, pokud používáte oba stávající sloty pro SIM karty.

 • Přejděte na Phone Dialer a stiskněte *#*#4636#*#*.

 • Vyberte Informace o telefonu 1 a poté Nastavit preferovaný typ sítě.

 • Zde vyberte nastavení Pouze CDMA.

 • Vložte prosím SIM kartu (nejlépe vložte nejprve 1 SIM kartu, která má 4G). Poté přejděte do nabídky Nastavení - SIM karta a mobilní síť - Preferovaná síť a poté vyberte Globální nebo Preferované 4G (CDMA).

V některých případech se při výběru Globální ukáže, že se 4G nezobrazí. Měli byste tedy zvolit Prefer 4G (CDMA).

3. Přejděte na nižší verzi MIU

Pokud dvě výše uvedené metody nefungují, můžete zkusit použít poslední slibnější metodu, jmenovitě downgrade na předchozí verzi MIUI. Riziko je ale v tom, že všechna vaše data budou ztracena. Proto se doporučuje nejprve provést zálohu.

 • Nejprve si prosím stáhněte ROM, která se hodí pro váš smartphone Xiaomi tady.

 • Po dokončení přejmenujte ROM, do které jste stáhli update.zip.

 • Otevřete na svém smartphonu aplikaci Updater, klikněte na 3 tečky v pravém horním rohu a vyberte možnost Vybrat balíček aktualizace.

 • Vyberte název souboru update.zip ROM, který jste stáhli dříve. Počkejte, dokud nebude proces dokončen.

Nyní, tady máte 3 snadné způsoby, jak obnovit ztracené 4G na Xiaomi. Ujistěte se, že síť ve vaší oblasti je 4G!