Out Of Tech

Posledních 23 filmových sekvencí Marvel Cinematic Universe (MCU).

Chcete znát seznam filmů Marvel od minulosti až do současnosti? Následuje průvodce sledem sledování filmů Marvel Cinematic Universe (MCU) doplněný o recenze z fáze 4.

Pro fanoušky superhrdinských filmů musíte být velmi dobře obeznámeni franšíza toto!

Ano, Marvel Cinematic Universe (MCU) katapultovala různé superhrdiny, jako je Captain America, Iron Man, Thor, Hulk, Spider-Man, do Captain Marvel.

No, pro ty z vás, kteří potřebují průvodce sledováním filmové sekvence Marvel Cinematic Universe, Jaka ji níže zkontroloval v plném rozsahu. Čas se na to podívat znovu, ne?

Seznam filmů Marvel Cinematic Universe podle roku vydání

Než budete číst více, Jaka vám chce dát malou poznámku! Pro informaci, superhrdinský film, který vstoupil do MCU, byl odstartován z Iron Mana, který vyšel v roce 2008.

Takže předchozí filmy projektu Marvel se do toho nedostaly, gangu. Pro ty z vás, kteří se chtějí podívat znovu od začátku, pojďme se řídit průvodcem, kterého Jaka seřadila podle roku vydání. Mrkni na tohle!

Filmová kolekce Marvel Cinematic Universe Phase 1

Otevření Marvel Cinematic Universe vypráví příběh zformování prvního týmu Avengers vyprávěním příběhu Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora a Hulka jako hlavních postav.

Teprve tehdy se objevili také Black Widow a Hawkeye, kteří se také ve filmu The Avengers doplňovali.

1. Iron Man (2008)

úvodní film MCU, Železný muž, vypráví příběh Tonyho Starka, když se nejprve stal ředitelem Stark Industries a poté byl unesen skupinou teroristů.

Během zadržování teroristů se také podílel na vývoji obloukového reaktoru, aby unikl únosu.

Arc Reactor byl tím, co z něj později udělalo postavu Iron Mana. Na konci filmu přišli Tony a Nick Fury s nápadem udělat projekt Avengers.

PodrobnostiŽelezný muž
Datum vydání2. května 2008
ŘeditelJon Favreau
HráčRobert Downey Jr., Gwyneth Paltrow

2. Neuvěřitelný Hulk (2008)

Po úspěšném soudu Super voják Captain America, o kterém se bude vyprávět ve filmu Captain America: The First Avenger, mnoho vědců soutěží o vytvoření podobného séra.

Nic nefungovalo a pouze Culver University se pokusila vytvořit sérum pomocí gama paprsků, jak bylo řečeno ve filmu Neuvěřitelný Hulk.

Bruce Banner, který se stal experimentálním materiálem, se proměnil v obří zelené monstrum, které bylo později nazváno Hulk. Vláda, která o experimentu věděla, se nakonec do lovu zapojila.

PodrobnostiNeuvěřitelný Hulk
Datum vydání13. června 2008
ŘeditelLouis Letterrier
HráčEdward Norton, Liv Tyler

3. Iron Man 2 (2010)

Příběh Tonyho Starka a jeho reaktoru Ark pokračuje Iron Man 2. Ivan Vanko, který je synem partnera Howarda Starka, tvrdí, že Arc Reactor je jeho.

Ivanovým vlastním posláním je zabít Tonyho Starka a vyrobit si vlastní kostým robota s názvem Whiplash.

Ve filmu se také objevuje postava Black Widow, které Nick Fury nařídil špehovat Tonyho. Zdá se, že sám Nick nevěří, že někdo jako Stark se hodí pro projekt Avengers.

PodrobnostiIron Man 2
Datum vydání7. května 2010
ŘeditelJon Favreau
HráčRobert Downey Jr., Gwyneth Paltrow

4. Thor (2011)

Odin, strážný bůh 9 světů, má syna jménem Thor. Bohužel má své emocionální problémy. Odin ho považoval za nevhodného usednout na trůn Asgardského království.

Byl vyhnán na Zemi a může se vrátit, pokud bude hoden stát se Bohem a králem Asgardu. S pomocí Jane Foster a Dr. Selvigu, Thorovi se podařilo stát se králem, dokud se nevrátil do Asgardu.

PodrobnostiThor
Datum vydání6. května 2011
ŘeditelKenneth Branagh
HráčChris Hemsworth, Natalie Portman

5. Captain America: The First Avenger (2011)

Captain America: První Avenger se stal prvním filmem, který vyprávěl o původu Kapitána Ameriky. Ano, Steve Rogers, který byl původně jen malým vojákem a častotyran.

Tajný experiment, který pak uspěl ve výrobě postavy super voják který se později stal superhrdinou jménem Captain America.

Jeho první misí je přivést národní jednotky k porážce zločinecké skupiny Hydra, která se odehrává na pozadí událostí druhé světové války.

PodrobnostiCaptain America: První Avenger
Datum vydání22. července 2011
ŘeditelJoe Johnston
HráčChris Evans, Hayley Atwell

6. Marvel's The Avengers (2012)

Loki, kterého Thanos poslal, aby vyrval Teserract z rukou S.H.I.E.L.D, dostal hůlku obsahující Kámen mysli.

Loki pak rozdělí The Avengers a úspěšně způsobí zmatek v New Yorku. Nakonec se Lokimu podařilo vytvořit portál pro jednotky Chitauri k invazi na Zemi.

The Avengers ve složení Captain America, Iron Man, Thor, Hulk, Black Widow a Hawkeye dokázali porazit Lokiho a armádu Chitauri.

Pak se také podařilo dostat Tesseract zpět do bezpečí.

PodrobnostiMarvel's The Avengers
Datum vydání4. května 2012
ŘeditelJoss Whendon
HráčRobert Downey Jr., Scarlett Johansson

Filmová kolekce Marvel Cinematic Universe Phase 2

Hrozba, která je stále větší a zlověstnější, začala hrozit od vzniku Avengers.

v fáze to také představilo několik nových superhrdinů, takový jako Peter "Star-Lord" Quill s jeho kolegy v Guardians of the Galaxy a Ant-Man.

1. Iron Man 3 (2013)

v sériích Iron Man 3, Tony Stark v kostýmu Iron Mana má nepřítele ze své minulosti, totiž někoho, s kým Tony Stark odmítl spolupracovat.

V tomto filmu je také skupina teroristů, kteří tvrdí, že jsou součástí Mandarin.

Roj falešných mandarinských teroristů byl poražen díky pomoci Železného patriota. Na konci filmu Tony vykopne svůj obloukový reaktor a vytvoří nový, pokročilejší obloukový reaktor.

PodrobnostiIron Man 3
Datum vydání3. května 2013
ŘeditelShane Black
HráčRobert Downey Jr., Shane Black

2. Thor: Temný svět (2013)

Thor: Temný svět Příběh se točí kolem Jane Foster, která v současné době zkoumá portálové anomálie, ale místo toho vstoupí do portálu a najde Aether (jeden z Kamenů nekonečna).

Poté byl posedlý Aetherem, takže se na něj Malekith zaměřil.

Malekithovi se pak podaří vzít Aether od Jane Fosterové a zaútočit na Greenwich. Naštěstí se Thorovi podařilo pokus zastavit díky Jane a Dr. Selvig.

PodrobnostiThor: Temný svět
Datum vydání8. listopadu 2013
ŘeditelAlan Taylor
HráčChris Hemsworth, Tom Hiddlestone

3. Captain America: The Winter Soldier (2014)

Jeden z padouchů Hydry využívá Zimního vojáka k provedení své téměř nemožné mise. Winter Soldier je také voják, kterému je podáváno sérum super voják od Hydra.

Kapitán Amerika, který se postaví Zimnímu vojákovi s pomocí Black Widow, si uvědomí, že figurkou Zimního vojáka je Bucky, jeho přítel, který zmizel během mise s cílem porazit Hydru v roce 1942.

Během boje se Steve Rogers snaží probudit Buckyho z manipulace Hydry ve filmu Captain America: Zimní voják.

PodrobnostiCaptain America: Zimní voják
Datum vydání4. dubna 2014
ŘeditelJoe Johnston
HráčChris Evans, Hugo Weaving

4. Guardians of the Galaxy (2014)

Vesmírné dobrodružství super epické najdete v seriálu Strážci galaxie.

Chlapec jménem Peter Quill, který přišel ze Země, byl unesen mimozemšťany. Byl vychován a vycvičen mimozemšťany, aby se stal vesmírným zlodějem přezdívaným Star-Lord.

Když ukradne Orb (jeden z Kamenů nekonečna) a chystá se ho prodat, dostane se do velkých problémů. Thanos se pak zaměřil na Orb, protože se mu nepodařilo získat Teserract.

PodrobnostiStrážci galaxie
Datum vydání1. srpna 2014
ŘeditelJames Gunn
HráčChris Pratt, Vin Diesel

5. Avengers: Age of Ultron (2015)

Strucker vyrobil a umělá inteligence (AI) Lokiho hůlky, žezla, která také obsahuje Kámen mysli v původním příběhu Avengers doba ultrona.

Tony Stark se také zajímal o vývoj Ultrona jako Jarvis, ale sofistikovanější. Tonyho experiment byl úspěšný díky pomoci Scarlett Witch, se kterou se setkal v Sokovii.

Ultron, který měl zlé úmysly zničit Zemi, byl poražen The Avengers s pomocí Vision a Scarlet Witch, kteří se později přidali k superhrdinům.

PodrobnostiAvengers doba ultrona
Datum vydání1. května 2015
ŘeditelJoss Whendon
HráčRobert Downey Jr., Chris Evans

6. Ant-Man (2015)

Dr. Hank Pym a agent Carter jsou tvůrci technologie, která dokáže přibližovat a oddalovat předměty i lidské tělo.

Navíc tato technologie dokáže ovládat hejna mravenců. Hank ve svém vývoji vytvořil technologii v podobě kostýmů jako superhrdinové.

Protože je to nebezpečné, všechna ta technologie je skrytá. Do té doby se Hank setkal se Scottem Langem, který považoval za vhodné kostým použít.

Scottovi se nakonec podařilo stát se postavou Mravenčí muž a připojte se k Avengers v pozdějších příbězích.

PodrobnostiMravenčí muž
Datum vydání17. července 2015
ŘeditelPeyton Reed
HráčPaul Ruud, Evangeline Lilly

Filmová kolekce Marvel Cinematic Universe Phase 3

Fáze O třetině Marvel Cinematic Universe lze říci, že je vrcholem s přítomností obra Thanose, který hodlá zničit polovinu civilizace na světě.

Nejen to, v této sekci je také několik nových superhrdinů, jako je Doctor Strange, Spider-Man, Black Panther a Captain Marvel.

1. Captain America: Občanská válka (2016)

v Captain America: Občanská válka, jsou superhrdinové rozděleni do dvou táborů, z nichž každý vede Captain America a Iron Man.

Poměrně velký rozkol způsobil také spor dvou stran stojících proti a podporující vládu po tragédii v Sokovii.

Poté, co prošly dostatečně velkým bojem, byly oba tábory opět rozptýleny a byla odhalena skutečnost, která vztah mezi Stevem Rogersem a Tonym Starkem napjala.

V tomto filmu je postava Spider-Mana poprvé představena v Marvel Cinematic Universe, gangu.

PodrobnostiCaptain America: Občanská válka
Datum vydání6. května 2016
ŘeditelAnthony a Joe Russo
HráčRobert Downey Jr., Chris Evans

2. Doctor Strange (2016)

Doktore Strange vypráví životní pouť talentovaného, ​​ale také arogantního neurologa jménem Stephen Strange.

Po autonehodě mu ochrnula ruka. Aby ho vyléčil, musí cestovat, aby našel Prastarého.

Navzdory úspěšnému uzdravení ruky pomocí magie nastane velký problém, když se jeden ze zrádců Ancient One pokusí vzkřísit Dormamua, jednoho z nejsilnějších padouchů na světě. vesmír Zázrak.

PodrobnostiDoktore Strange
Datum vydání4. listopadu 2016
ŘeditelScott Derrickson
HráčBenedict Cumberbatch, Rachel McAdams

3. Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017)

Guardians of the Galaxy Vol. 2 vypráví příběh Petera Quilla a jeho kolegů, kteří jsou na misi chránit baterii Annulax před cizími rukama.

Zde je známo, že Star-Lord je napůl mimozemšťan, totiž napůl člověk a napůl mimozemšťan. Zde se konečně setkává se svým otcem Egem, který je součástí Nebeského.

Jeho otec, který chtěl použít Quill jako nástroj k ovládnutí světa, byl poražen vojáky Guardians of the Galaxy.

PodrobnostiGuardians of the Galaxy Vol. 2
Datum vydání5. května 2017
ŘeditelJames Gunn
HráčChris Pratt, Zoe Saldana

4. Spider-Man: Návrat domů (2017)

Film Spider-Man: Návrat domů také zároveň znamená návrat tohoto pavoučího superhrdiny do Marvel Cinematic Universe (MCU).

Po událostech občanské války se Peter Parker vrací do Queens v naději, že dostane novou misi od Tonyho Starka.

Ukazuje se, že v Queensu jsou zločinci, kteří používají mimozemskou technologii získanou z trosek jednotek Chitauri, když Bitva o New York.

Zbraň prodali dalším zločincům, včetně Vulturea, který se stal padouch Spider-Man v tomto filmu.

>> SLEDUJTE A STÁHNĚTE SI SPIDER-MAN: HOMECOMING (2017) FILM ZDE <<

PodrobnostiSpider-Man: Návrat domů
Datum vydání7. července 2017
ŘeditelJon Watts
HráčTom Holland, Michael Keaton

5. Thor: Ragnarok (2017)

Thor, který často sní o zničení Asgardu, se snaží zjistit, co jeho sny znamenají.

Když se chystal přivést zpět ze Země na Asgard Odina, kterého Loki nechal v pečovatelském domě, jeho otec mu řekl o Hele.

Hela, která je Odinovým prvním dítětem, se stane padouch hlavní důvod za zničením Asgardu ve filmu Thor: Ragnarok. Zde se Thor připojí k Lokimu, Valkryiemu a Hulkovi v jeho boji.

>> SLEDUJTE A STÁHNĚTE SI FILM THOR: RAGNAROK (2017) ZDE <<

PodrobnostiThor: Ragnarok
Datum vydání3. listopadu 2017
ŘeditelTaika Waititi
HráčChris Hemsworth, Tom Hiddleston

6. Black Panther (2018)

Po smrti svého otce, který zemřel při útoku Winter Soldiera, který je vyprávěn ve filmu Captain America: Občanská válka, se T'challa vrací do Wakandy.

Po svém návratu byl okamžitě jmenován novým králem a stal se postavou Černý panter, superhrdina, který chrání Wakandu.

V tomto filmu Black Panther vypráví příběh jeho sporu s Ericem Killmongerem, občanem Wakandanu, který má v úmyslu pomstít smrt svého otce.

>> SLEDUJTE A STÁHNĚTE SI FILM BLACK PANTHER (2018) ZDE <<

PodrobnostiČerný panter
Datum vydání16. února 2018
ŘeditelRyan Coogler
HráčChadwick Boseman, Michael B. Jordan

7. Avengers: Infinity War (2018)

Film Avengers: Infinity War stát se vrcholem Thanosova útoku při útoku na Zemi a čelit Avengers.

Thanos, který intenzivně dokončuje svou misi sbírání Kamenů nekonečna, stále sílí spolu se svými spojenci.

Shromáždění Avengers se ve skutečnosti nedokázalo rovnat síle Thanose, zvláště když posbíral všechny kameny nekonečna a podařilo se mu zlikvidovat polovinu populace na světě.

Včetně některých superhrdinů Avengers, kteří v tomto filmu zmizeli a proměnili se v prach.

>> SLEDUJ A STAHUJ FILM AVENGERS: INFINITY WAR (2018) ZDE <<

PodrobnostiAvengers: Infinity War
Datum vydání27. dubna 2018
ŘeditelAnthony a Joe Russo
HráčRobert Downey Jr., Chris Hemsworth

8. Ant-Man and the Wasp (2018)

Vnitřní příběh Ant-Man and the Wasp bere pozadí přímo ve stejnou dobu jako moment ve filmu Avengers: Infinity War.

Ant-Man, který v současné době spolupracuje s The Wasp, je na misi přivést zpět Janet van Dyne, manželku Hanka Pyma z Quantum Realm.

Jejich boj o odhalení záhad Kvantové říše musel být bohužel brzděn účinky Thanosova útoku, který vyhladil světovou populaci, včetně Hanka, Janet a Hope.

PodrobnostiAnt-Man and the Wasp
Datum vydání6. července 2018
ŘeditelPeyton Reed
HráčPaul Ruud, Evangeline Lilly

9. Captain Marvel (2019)

Příběh ve filmu kapitán Marvel zpět do roku 1995, kde měla Carol Denversová hroznou nehodu, dokud se neprobudila, získala superschopnosti a vstoupila do armády Kree.

Carol, která také ztratila paměť, se vrací na Zemi a potkává mladého Nicka Furyho na misi najít Skrully a odhalit jeho pravou identitu.

O dobrodružství jedné z nejsilnějších ženských superhrdinek lze také říci, že je mostem fáze Další, kdo se zaměří na průzkum vesmíru, gang.

Podrobnostikapitán Marvel
Datum vydání8. března 2019
ŘeditelAnna Boden a Ryan Fleck
HráčBrie Larson, Samuel L. Jackson

10. Avengers: Endgame (2019)

věrný svému jménu, Avengers: Endgame bude vrcholným příběhem zbývajících Avengers při řešení jejich sporu titán šílený, Thanosi.

Tento film se také odehrává pět let po událostech masového vyhlazování provedeného Thanosem, které přiměly mnoho lidí k zoufalství.

Avengers, kteří jsou stále ve smutné náladě, opět odhalují, jak odčinit Thanosovy činy a vyhrát proti němu.

Ach ano, v tomto filmu ten koncept cestování v čase sám byl představen ve vesmíru Marvel. Je pravda, že bude multivesmír?

>> SLEDUJTE A STÁHNĚTE SI FILM AVENGERS: ENDGAME (2019) ZDE <<

PodrobnostiAvengers: Endgame
Datum vydání26. dubna 2019
ŘeditelAnthony a Joe Russo
HráčChris Evans, Robert Downey Jr.

11. Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Spider-Man: Daleko od domova vypráví příběh Petera Parkera, který se dokázal vrátit poté, co se proměnil v prach ve filmu Avengers: Infinity War.

Od smrti Tonyho Starka Peter Parker přemýšlel o tom, že by Spider-Man opustil!

V tomto filmu je Peter a jeho přátelé na letní dovolené v Evropě. Bohužel se nezdá, že by se Petrova dovolená mohla jen tak uklidnit.

Najednou přišla postava Nicka Furyho s prosbou o pomoc při rozluštění řady záhad z útoku padoucha jménem The Elementals.

Peter se nevyhnutelně vrací do své superhrdinské podoby jako Spider-Man a bojuje s Mysteriem, tajemným „superhrdinou“, který se náhle objeví.

Ach ano, samotný film Spider-Man: Far From Home je údajně posledním výskytem této postavy pavoučího superhrdiny ve světě MCU. Ach, to je smutné!

>> SLEDUJTE A STÁHNĚTE SI FILM SPIDER-MAN: FAR FROM HOME (2019) ZDE <<

PodrobnostiSpider-Man: Daleko od domova
Datum vydání5. července 2019
ŘeditelJon Watts
HráčTim Holland, Jake Gyllenhaal

Filmová kolekce Marvel Cinematic Universe Phase 4

zdroj fotografií: thedisinsider.com

Fáze 4 Marvel Cinematic Universe bude oživen řadou celovečerních filmů a také sériemi Disney+, které mají s filmem spojitý příběh.

v fáze Tentokrát se objeví řada nových superhrdinů jako skupina The Eternals, Shang-Chi a film sólo premiéra Black Widow, gang.

Pro více informací o Marvel Cinematic Universe fáze Jaka zkontroloval další 4 v plném rozsahu v článku níže, ano:

ZOBRAZIT ČLÁNEK

No, to je úplný seznam filmů Marvel Cinematic Universe (MCU) podle zápletek a příběhů, které jsou stále spojité.

Nyní už nemusíte být zmateni, abyste se seznámili s příběhem superhrdinů, o kterém diskutuje mnoho lidí.

Ze všeho, co Jaka zhodnotil výše, který film od Marvelu je váš oblíbený, gang? Podělme se o svůj názor ve sloupci komentářů níže!

Přečtěte si také články o Zázrak nebo jiné zajímavé články z Reynaldi Manasse