Tech Hack

jak hrát hry ps3 na počítači nebo notebooku (aktualizace 2021)

Chcete hrát PS3 hry na PC nebo notebooku? Zde je návod, jak hrát hry PS3 na počítačích a noteboocích s emulátorem RPCS3. Neomezené zdarma! (aktualizace 2021)

Jak hrát PS3 na PC nebo notebooku nyní to lze provést pomocí emulátoru. Na tomto emulátoru lze hrát spoustu her.

Přestože se éra PlayStationu začala přesouvat do éry PlayStation 5, PlayStation 3 má dodnes mnoho věrných hráčů.

Více her klasické mistrovské dílo tak jako Poslední z nás, Duše démonů, a Red Dead Redemption v této době je stále zajímavé hrát.

Pro ty, kteří nemají PS3, ale chtějí si na této konzoli zahrát ty nejlepší hry, samozřejmě vždy hledejte tu nejlepší alternativu, jak si PS3 zahrát i bez konzole.

Naštěstí nyní existuje způsob, jak hrát PS3 na notebooku nebo PC pomocí programu emulátoru RPCS3. Tento emulátor umožňuje vašemu počítači číst a hrát hry PS3.

Za tímto účelem vám tentokrát ApkVenue poskytne tipy, jak hrát hry PS3 na počítači nebo notebooku se systémem Windows, které si můžete užít zdarma nebo zdarma.

O RPCS3, emulátor PS3 pro PC/Laptop

RPCS3 je emulátorový program, který věnované hraní her pro PlayStation 3. Tento program je vydáván od roku 2012 a dodnes se vyvíjí.

Stejně jako u jiných emulátorových programů, jako jsou emulátory PS2, PSP nebo PS1, můžete si RPCS3 stáhnout a používat zdarma.

I když ne úplně orientované na zisk, RPCS3 mají vlastní vývojový tým kteří vždy vyvíjejí tento program tak, aby jej bylo možné správně používat bez jakýchkoli problémů.

Zde jsou minimální specifikace pro spuštění RPCS3 na PC/laptopu:

PodrobnostiMinimální specifikace RPCS3
Procesor64bitový procesor
GrafikaVGA kompatibilní s OpenGL 4.3
RAM4 GB
Úložný prostorZávisí na hře

Jak nainstalovat RPCS3 na PC a notebook

Pokud máte počítač nebo notebook, který je docela schopný, jak hrát PS3 hry na PC na notebooku nebo PC to už není sen, vše lze udělat hned teď.

Jak hrát PS3 na notebooku nebo PC je skutečně o něco obtížnější než jak hrát PS1 a PS2 s emulátorem, takže pečlivě dodržujte každý krok.

Abyste mohli hrát hry PS3 na PC, musíte nejprve je potřeba provést nějaké úpravy v RPCS3, který jste si stáhli.

I když je to trochu komplikované, ApkVenue připravilo kompletní vysvětlení, abyste s používáním tohoto emulátoru neměli vůbec žádné potíže.

Bez dalších okolků, zde jsou kroky, které musíte dodržovat, abyste mohli hrát PS3 na PC pomocí RPCS3.

 1. Stáhněte a nainstalujte RPCS3 na vašem PC nebo notebooku. Pokud jej nemáte, můžete si jej přímo stáhnout z odkazu níže:
Emulátor aplikací RPCS3 KE STAŽENÍ

Nebo přes následující odkaz

 1. Kromě souboru emulátoru PS3 potřebujete také firmware abyste mohli spouštět hry PS3 podle nejnovějších aktualizací. Chcete-li stáhnout, stačí přejít na Oficiální stránky PS3.

 2. Po otevření stránky klikněte na tlačítko Souhlaste a stáhněte si nyní pro zahájení procesu stahování potřebného firmwaru.

 1. Po shromáždění všech potřebných souborů výpis Program PRPCS3, který byl stažen. Klikněte pravým tlačítkem na soubor exe a vyberte spustit jako administrátor.

 2. Po úspěšném spuštění programu nainstalujte firmware který byl stažen výběrem nabídky Soubor pak vyberte Nainstalujte Firmware.

 1. Hledat soubory firmware dříve stažené a poté vyberte Otevřeno. Počkejte na dokončení procesu instalace.

 2. V tomto okamžiku je emulátor PS3, který jste si stáhli, dokončen.nastavenía připraven k použití pro hraní vašich oblíbených PS3 her.

V dalším kroku se ujistěte, že jste si nejprve stáhli požadovaný soubor hry, protože proces stahování je poměrně časově náročný.

Jak hrát hry PS3 na PC s RPCS3

Po dokončení procesu nastavení v programu emulátoru stačí nainstalovat hru které chcete v tomto programu hrát.

Na rozdíl od her pro PS1 a PS2, které mají formát ISO, hry pro PS3 mají formát ISO .balení ani ve formě kompletní složky protože se jedná o soubor, který je migrován přímo ze samotné konzole.

I když se mírně liší, způsob instalace těchto dvou typů formátů je stejný. Jaka vše probere naplno v této sekci.

V tomto příkladu je formát hry, který ApkVenue používá .balení. Zde je návod, jak hrát hry PS3 na notebooku, které můžete cvičit právě teď:

 1. Po dokončení stahování požadované hry PS3 otevřete program RPCS3 a vyberte nabídku Soubora poté vyberte Nainstalujte soubor .pkg.
 1. Příklad hry, kterou ApkVenue tentokrát používá, je ve formě .pkg, takže možnosti jsou nainstalovat .pkg. Pokud je ale stažená hra v jiné podobě, stačí vybrat možnost Přidat hrua poté vyberte složku hry.

 2. Najděte, kam jste soubor uložili, a poté vyberte Otevřeno. Pokud existují 2 soubory .pkg, musíte proces instalace provést dvakrát stejným způsobem.

 1. Po dokončení procesu instalace bude hra viditelná v hlavní nabídce emulátoru. Dvojklik hrát hru.
 1. Hotovo! Okamžitě si můžete užít různé hry pro PS3, od RPG her po akční hry, i když můžete hrát, jak chcete.

Od toho jsou pár kroků jak hrát hry PS3 na PC nebo notebooku bez zpoždění. Tato metoda vám může pomoci hrát hru, kterou jste vždy chtěli, ale nikdy jste ji nedostali.

I když je to dost dobré, emulátor RPCS3 se stále vyvíjí každým dnem a stále více her pro PS3 se začíná hrát na tomto emulátoru.

Pokud to stále není jasné, můžete zanechat komentář na této stránce a Jaka se pokusí odpovědět na vaši otázku co nejlépe.

Přečtěte si také články o Hry nebo jiné zajímavé články z Reynaldi Manasse.