Gadgety

seznam nejnovějších verzí Androidu a jejich historie 2021

Pořadí verzí Androidu sahá od prvního vydání tohoto operačního systému až po nejnovější v roce 2021. Které to jsou? Přečtěte si více v tomto článku.

Uživatelé Android OS, ale nevědí o kompletní historii a Pořadí verzí Androidu od prvního do současnosti? Opravdu to sedí, Jaka to zde zrecenzuje v plném rozsahu.

Na základě průzkumu OS Android je stále špičkou nejoblíbenějšího mobilního operačního systému, který konkuruje iOS. Hodně šílené, že?

Není to překvapivé, protože operační systém Android má vlastnosti open source aby jej mohli takto upravovat jak výrobci, tak uživatelé HP.

Kromě toho jsou telefony s Androidem také pestřejší. Pokud je 1 milion HP, je jich také přes desítky milionů. Samozřejmě s poskytnutím specifikací Žid.

No, pokud chcete vědět o historii tohoto operačního systému a rozpoznat celou sekvenci verzí, od první verze až po nejnovější verze androidu, pokračujte ve sledování tohoto článku, OK!

Raná historie operačního systému Android

zdroj fotografií: jetruby.com

Než se nyní pustíme do hlavní diskuse o pořadí Androidu od nejnižší po nejvyšší verzi Androidu, podívejme se nejprve na přehled historie Androidu, pojďme na to!

Vývoj tohoto typu Androidu dokonce začal od počátku 2000, víte! Před akvizicí společností Google operační systém (OS) je vyvíjen společností s názvem Android Inc.

Společnost, která byla založena v Palo Alto, Kalifornie v říjnu 2003, byla vedena Andy Rubin, který je také známý jako otec Androidu dohromady Bohatý horník, Nick Sears, a Chris White.

V následném vývoji nakonec Android koupil Google až do roku 2008 a poté jej vydal HTC Dream, první mobilní telefon vybavený operačním systémem Android.

Abychom si přečetli celou historii Androidu, ApkVenue zkontrolovalo vše v článku níže, gang. Prosím, poslouchejte, ano!

ZOBRAZIT ČLÁNEK

Pořadí nejnovějších a nejúplnějších verzí Androidu do února 2021

zdroj fotografií: businessinsider.com

Název verze pro Android je skutečně velmi unikátní, protože používá různé názvy sladkých jídel, gang. Jste zvědaví na kompletní seznam k dnešnímu dni?

Zde je recenze pořadí od první verze Androidu po nejnovější verzi Androidu víc, bando!

1. Android 1.0 a 1.1: Astro (Alpha) a Bender (Beta)

zdroj fotografií: bleepingcomputer.com

Tyto dvě rané verze Androidu pro vás mohou být trochu zvláštní. Protože verze Android 1.0 Astro (Alpha) a Android 1.1 Bender (Beta) dosud nebyl veřejně uvolněn pro komerční použití.

Platformy Samotný Android byl poprvé spuštěn v září 2008 za účasti Andyho Rubina, který je v současnosti známý jako otec Androidu.

Přestože nepoužili název sladké jídlo, tyto dva operační systémy Android jsou určitě průkopníky. Důvodem je, že zde začíná pořadí operačního systému Android chytrý telefon za prvé, HTC Dream, gang.

2. Android 1.5: Cupcakes

zdroj fotografií: androidheadlines.com

Pokud první verze Androidu nepoužila název dezert, pak se liší od nejnovější verze Androidu vydané v roce 2009.

Počínaje touto verzí Androidu 1.5 začal název Android používat název sladkého jídla pro každou verzi, která byla spuštěna, gang.

Android 1.5 Cupcakes vydáno 30. dubna 2009 s různými funkcemi na jediném zařízení chytrý telefon nahradit doporučený telefon toho času.

3. Android 1.6: Donut

Zdroj fotografií: featuredtechnology.com

Operační systém Android má samozřejmě na začátku svého vydání stále spoustu funkcí hmyz což vyžaduje, aby vývojář provedl vylepšení.

To bylo také provedeno dne Android 1.6 Donuts který byl vydán 15. září 2009. Ano, to znamená, že od vydání Androidu 1.5 Cupcake neuplynul ani rok nebo jen 5 měsíců poté!

Modely Android také přidaly některé aktualizace, zejména podporu na obrazovce chytrý telefon ten větší, gang.

4. Android 2.0 a 2.1: Eclair

zdroj fotografií: wired.com

Stejně jako předchozí verze, další nejnovější OS Android, jmenovitě Android 2.0 a 2.1 Eclair, stále pracuje na pokrytí hmyz se stále nachází v operačním systému mobilní, pohybliví tento.

Kromě toho v něm Android přidává také různé zajímavé funkce, které jsou připraveny k použití uživateli chytrých telefonů založených na tomto OS Android.

Například podpora funkcí Bluetooth k funkcím fotoaparátu se začíná prodávat chytrý telefon toho času. Android 2.0 a 2.1 Eclair používaný na zařízeních jako HTC Nexus One.

5. Android 2.2: Froyo (mražený jogurt)

zdroj fotografií: androidheadlines.com

Počínaje touto verzí Androidu se zdá, že se stala široce známou různými uživateli značky smartphonů. Android 2.2 Frozen Yogurt alias Froyo byl poprvé vydán 20. května 2010.

I když se začal používat v několika značkaAndroid však stále není schopen konkurovat Symbianu, který dominuje trhu doporučený telefon.

Úroveň Android 2.2 Froyo poskytuje vylepšení pracovní rychlosti a funkce USB uvazování, WiFi horké místo, stejně jako bezpečnostní prvky, gang.

6. Android 2.3: Gingerbread

zdroj fotografií: deviantart.com

Ne o rok později, Android 2.3 Gingerbread znovu spuštěna v prosinci 2010 s různými významnými vylepšeními.

To je zejména v alias tváří v tvář uživatelské rozhraní který se používá na tomto typu Androidu, gang.

Počínaje názvem této verze Androidu, mnoho značky smartphonů kteří začali mrknout na používání operačního systému Android. Jedním z nich je Samsung Galaxy série která je dnes populární.

7. Android 3.0 a 3.2: Honeycomb

Zdroj fotografií: cultofandroid.com

Pro uživatele chytrý telefon může být tato verze Androidu trochu neznámá. To je v pořádku, bando.

Příčina, použití Android 3.0 a 3.2 Honeycomb který používá ikonu včely je určen speciálně pro tabletová zařízení.

Vydání Androidu 3.0 a 3.2 Honeycomb 10. května 2011 má samozřejmě podporovat společnost Samsung, která začala uvolňovat tabletová zařízení Samsung Galaxy Tab Série soutěžit s Apple iPad.

8. Android 4.0: Ice Cream Sandwich

zdroj fotografií: technobuffalo.com

Kromě toho Android také vydal verzi Android 4.0 Ice Cream Sandwich který se vrací do zařízení chytrý telefon.

Další nejnovější systém Android byl vydán 19. října 2011 a stále používá tento název dezert.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich, který má dosud nejdelší verzi názvu, poskytuje mnoho aktualizací. Počínaje animacemi, které jsou stále plynulejší, jednodušší a snadněji použitelné.

9. Android 4.1 a 4.3: Jelly Bean

zdroj fotografií: technobuffalo.com

Pokud jste od začátku uživatelem smartphonu s Androidem, určitě jste při používání zaznamenali výrazné zlepšení Android 4.1 a 4.3 Jelly Bean.

Operační systém Android byl poprvé vydán v červnu 2012 s řadou vylepšení, zejména v sektoru zpracování grafiky.

Tímto způsobem může samozřejmě Android 4.1 & 4.3 Jelly Bean poskytnout zvýšenou funkčnost uživatelské rozhraní a Technologie Vsync které používá.

10. Android 4.4: KitKat

Zdroj fotografií: digitaltrends.com

Použití jména značka slavné občerstvení, Android 4.4 KitKat Poprvé byla vydána v říjnu 2013. gang.

O nejlepší verzi Androidu své doby lze také říci, že je nejoblíbenějším typem Androidu, protože podporuje téměř všechna zařízení chytrý telefon na tomto světě.

Android 4.4 KitKat totiž dokáže zajistit dobrou optimalizaci, a to i na zařízeních chytrý telefon který má v té době méně kvalifikované specifikace alias docela nízké.

Další objednávka OS Android. . .

11. Android 5.0 a 5.1: Lollipop

zdroj fotografií: extremetech.com

Počínaje několika verzemi Androidu, Android a Google také začaly pravidelně aktualizovat své operační systémy během jednoho roku.

Počítaje v to Android 5.0 a 5.1 Lollipop která byla vydána a inaugurována v červnu 2014. Dalo by se říci, že tato série Android se stala průkopníkem ve vytváření vlajkový smartphone s dostatečnými specifikacemi.

Tato verze Androidu již podporuje 64bitovou architekturu, která již umožňuje použití paměti RAM nad 3 GB. Jeden z nich Asus Zenfone 2 která už v té době nesla 4GB RAM.

12. Android 6.0: Marshmallow

zdroj fotografií: pcmag.com

Android 6.0 Marshmallow být nástupcem předchozí verze Androidu. Tento operační systém byl poprvé představen v květnu 2015 a byl vydán v říjnu 2015.

Název tohoto OS Android jasně poskytuje zvýšení bezpečnostního systému s přítomností snímač otisků prstů jako biometrický bezpečnostní systém.

Kromě toho, že se používá k uzamčení obrazovky, snímač otisků prstů lze jej použít k ověření v Obchodě Google Play a nákupům pomocí Android Pay.

13. Android 7.0 & 7.1: Nougat

zdroj fotografií: androidpit.com

Prozatím operační systém Android 7.0 a 7.1 Nougat lze na některých ještě použít chytrý telefon stará škola.

Android 7.0 a 7.1 Nougat byl poprvé představen v červnu 2016 s ikonou robota Android s pruhy Nougat.

Tato verze pro Android doznala změn, pokud jde o rozhraní. Kromě toho existuje také Vlastnosti rozdělená obrazovka pro rozdělení obrazovky pro dvě aplikace najednou.

14. Android 8.0 a 8.1: Oreo

zdroj fotografií: cnet.com

dále Android 8.0 a 8.1 Oreo se stal operačním systémem Android, který je široce používán na několika chytrých telefonech, z nichž jeden může být smartphone, který právě používáte.

Tato verze Androidu byla vydána stabilně od srpna 2017 a prošla aktualizací prostřednictvím verze Android 8.1.0 Oreo.

Android 8.0 a 8.1 Oreo se stává druhou verzí Androidu, která používá sladkou lahůdku názvu značka známý po Androidu 4.4 KitKat.

Operační systém Android Oreo nabízí zážitek multitasking která je schopnější než předchozí verze. Jsou tu také Projekt Treble což uživatelům umožňuje získat aktualizace rychleji.

15. Android 9.0: Pie

zdroj fotografií: teletec.it

Pak jsou tu generace Android 9.0 Pie který byl oficiálně představen v srpnu 2018. Tento operační systém Android poskytuje mnoho změn zejména pro HP s novým designem.

Například Android 9.0 Pie poskytuje navigaci v podobě gesta která nahrazuje fyzická tlačítka Domů, Zpět a Poslední aplikace.

Další funkce, které jsou docela užitečné, jsou systém upozornění, ovládání jasu, do systému Snímek obrazovky nejnovější, což vám usnadní práci.

16. Android 10

Zdroj fotografií: computerworld.com

Pak je tu nejnovější verze Android Q nebo verze Android 10, která byla právě uvedena na trh 13. března 2019 a v současné době je stále omezena na některá zařízení Android HP.

Nejvyšší verze Androidu, která byla nyní vydána, je poprvé součástí série chytrý telefon Google, konkrétně Google Pixel, Google Pixel XL, Google Pixel 2, Google Pixel 2 XL a další.

Jednou z funkcí v nejnovější verzi Androidu 2019 je Tmavý režim aka tmavý režim, o kterém se tvrdí, že dokáže zlepšit výkon baterie.

17. Android 11

Cyklus pojmenování pomocí jména dezert zastavil poté, co Google vydal Android 10.

Vydáno v roce 2020 a existuje řada funkcí systému Android 11, které si můžete užít po vydání této verze, například funkce zabezpečení, které jsou pokročilejší než dříve.

Kromě toho je zde mnoho dalších zajímavých funkcí Androidu 11. Jako upozornění, záznam obrazovky bez dalších aplikací, obraz v obraze, až po pořizování dlouhých snímků obrazovky.

BONUS: Jak upgradovat nejnovější OS Android (operační systém) 2021

Poté, co znáte historii, vysvětlení a posloupnost verzí Androidu od první vydané v roce 2008 po nejnovější, jistě vás zajímá Upgrade OS Android ty prosím?

Upgrade operačního systému Android na nejnovější verzi nabízí spoustu výhod, víte. Počínaje nejnovější podporou aplikací, nejpokročilejšími funkcemi a mnohem více.

Zatím existují 3 hlavní způsoby aktualizace verze Androidu, a to ručně OTA (Over The Air), minulý software na PC, a také projít Android Phone root vy.

Pokud chcete zkusit upgradovat svůj operační systém Android na nejnovější, můžete si přečíst Jakovo úplné vysvětlení v následujícím článku:

ZOBRAZIT ČLÁNEK

No, konečně jsi to zjistil objednávka nejnovější verze androidu 2021 a nejkompletnější od začátku do dnešního dne, že?

Jaký je tedy podle vás vhodný název pro příští kódové jméno Android Q, gang? no tak, podíl váš názor do kolonky komentářů!

Přečtěte si také články o Android nebo jiné zajímavé články z Satria Aji Purwoko