Tech Hack

jak zkontrolovat imei pro android a iphone na ministerstvu průmyslu 2020

Zkontrolujte IMEI svého Androidu a iPhonu, abyste nebyli zablokováni vládou. Ujistěte se, že váš IMEI HP je registrován na webu Ministerstva průmyslu. Takhle to chodí, bando!

Vláda oficiálně schválila Pravidlo blokování IMEI pro chytrý telefon nebo HP BM (Černý trh) v oběhu v Indonésii od 18. dubna 2020.

Pro ty z vás, kteří si stále nejsou jisti pravostí svého mobilního telefonu, byste měli okamžitě zkontrolovat Číslo IMEI HP na webu Ministerstva průmyslu.

Na stránkách ministerstva průmyslu pro kontrolu IMEI můžete zjistit, zda bylo vaše číslo IMEI HP zaregistrováno ve vládní databázi či nikoli. Pokud není zaregistrován, je to znamení, že váš mobil je nelegální, gangu.

Jak zkontrolovat IMEI HP? No, tady je to, co bude ApkVenue recenzovat jak zkontrolovat IMEI nejnovějších telefonů Android a iPhone v roce 2020 které můžete přímo cvičit.

Zkontrolujte IMEI pro nejnovější telefony Android a iPhone 2020

IMEI nebo Mezinárodní identita mobilního zařízení dalo by se říci jako identita mobilního telefonu. Tento jedinečný kód skládající se z 15-16místných čísel uchovává důležitá data, gang.

Obecně je způsob, jak zkontrolovat IMEI na většině telefonů Android, podobný, ale některé mají svůj vlastní způsob, jak to zjistit, například iPhone a určité typy Androidu.

Zvědavý jak? Přečtěte si celou recenzi níže!

Jak zkontrolovat HP IMEI pro uživatele Telkomsel a XL

Už se nemusíte trápit! Nyní indonéští mobilní operátoři také poskytují služby pro zkontrolujte IMEI HP s telefonním číslem nainstalované na vašem zařízení.

Pro uživatele služeb Telkomsel a XL můžete zkontrolovat, zda bylo IMEI HP zaregistrováno nebo ne, pomocí jednoduché metody, jako je následující.

1. Zkontrolujte HP IMEI pro uživatele Telkomsel

Pro uživatele služeb Telkomsel, jako jsou simPATI, Kartu AS, Loop a Kartu Halo, můžete otevřít aplikaci Dial a stisknout *337# pak zavolej.

Poté vyberete možnost 1. Kontrola IMEI pro kontrolu kódu IMEI na vašem zařízení. Počkejte několik okamžiků, než obdržíte SMS.

Pokud je IMEI již zaregistrováno, SMS zazní "Vážený zákazníku. Číslo IMEI vašeho zařízení je již zaregistrováno.".

2. Zkontrolujte HP IMEI pro uživatele XL

Mezitím pro uživatele služby XL můžete vytočit a stisknout *123*817# poté stiskněte telefon. Poté vyberete možnost 1. REGISTRACE IMEI a počkejte na SMS.

Pokud jste se zaregistrovali, dostanete SMS, která zní "Vaše IMEI a číslo jsou již zaregistrovány. Ujistěte se, že je vaše číslo vždy aktivní s tímto IMEI.".

Jak zkontrolovat IMEI telefonů Android všech značek

Přinejmenším existují tři způsoby, které můžete obecně použít ke kontrole číselného kódu IMEI v telefonu chytrý telefon Android. Tady jsou některé z nich:

1. Zkontrolujte IMEI pomocí vytáčecího kódu USSD

Nejprve můžete zkontrolovat IMEI přes kód USSD zadané v aplikaci Dial v chytrý telefon Android. Postup je stejný jako při kontrole kreditu nebo internetové kvóty.

Stačí zadat kód USSD *#06# v aplikaci Dial a automaticky se objeví vyskakovací okno s číslem IMEI jako na obrázku níže, gang.

2. Zkontrolujte IMEI prostřednictvím nabídky Nastavení

Za druhé, můžete také zkontrolovat nastavení v telefonu Android a získat podrobnější informace.

 • otevřeno Nastavení na svém mobilním telefonu a poté vyberte možnost O telefonu.
 • Poté vyberte možnost Postavení a poté možnosti Informace o IMEI.
 • Obdržíte úplné informace o čísle IMEI. Pokud má váš mobil funkce duální SIM pak tam bude 2 IMEI zobrazený na obrazovce.

3. Zkontrolujte IMEI přes fyzický telefon

Za třetí, můžete také zkontrolovat obvyklý kód IMEI vytištěno na těle HP, obojí může být nálepka připevněné nebo připevněné přímo k tělu.

No, na telefonu Android s vyměnitelným typem baterie (odnímatelné) můžete to vidět po vyjmutí baterie jako na obrázku níže.

Například Jaka používá HP LG V20 tady!

Pokud jde o typ telefonu Android s baterií neodstranitelný jako většina nyní bude obvykle kód IMEI napsán přímo na zadní straně těla.

Například Jaka používá HP Samsung Galaxy S10+ Ano!

Jak zkontrolovat IMEI Samsung HP

Nyní konkrétně pro uživatele HP značky Samsung, můžete zkontrolovat IMEI telefonu Samsung přes nabídku nastavení, víte. Zde je celý postup:

 • Nejprve otevřete Nastavení Váš mobilní telefon Samsung, poté přejeďte po obrazovce dolů a klepněte na nabídku O telefonu.
 • Okamžitě obdržíte všechny informace o vašem mobilním telefonu Samsung, včetně čísla IMEI.

Ach ano, tuto metodu můžete také provést na všech typech nejnovějších mobilních telefonů Samsung, které jsou v současné době k dispozici. Docela snadné a ne příliš složité, že?

Jak zkontrolovat IMEI mobilního telefonu Xiaomi

Stejně jako dříve, pro uživatele Xiaomi HP, můžete zkontrolovat IMEI prostřednictvím nabídky Nastavení na rozhraní MIUI, víte. Zde je postup:

 • Nejprve přejděte do nabídky Nastavení poté vyberte možnost O telefonu.
 • V další možnosti O telefonu zůstanete svitek přejděte dolů a vyberte Postavení.
 • Dále, abyste zjistili číslo IMEI na mobilním telefonu Xiaomi, stačí jít do možností Informace o IMEI.
 • Voila! Nyní vám budou poskytnuty informace o IMEI Xiaomi, jak je znázorněno na obrázku níže. Získáte dvě čísla IMEI, protože tento mobil má dvě sloty řidičský průkaz.

No a tento krok platí také pro Čínský telefon Android další, jako Huawei, Honor, HTC a další, gang. Nezapomeňte se zde podívat na seznam nejnovějších mobilních telefonů Xiaomi, abyste nebyli podvedeni zbožím KW.

Jak zkontrolovat IMEI Vivo HP

Vivo je pravděpodobně jednou z nejoblíbenějších značek HP v Indonésii. Proto není divu, že mnozí hledají informace, jak na to zkontrolujte IMEI HP vivo. Zde je postup:

 • Stejně jako předtím stačí přejít do menu Nastavení pak svitek dolů, dokud nenajdete možnost Více nastavení.
 • Poté stačí znovu vybrat nabídku O telefonu zjistit informace o telefonu.
 • Nyní můžete zjistit typ Vivo HP spolu se dvěma čísly IMEI na vašem zařízení. Je to snadné, že?

Metodu, kterou můžete provést prostřednictvím těchto tří kroků, můžete použít na téměř všechny nejnovější mobilní telefony Vivo, které jsou v současné době v oběhu.

Jak zkontrolovat IMEI v OPPO HP

Další pochází od Vivoova bratra z Číny, zvláště pokud to není OPPO. Zde můžete také zkontrolujte IMEI OPPO HP pomocí nabídky Nastavení podle následujících kroků:

 • Otevřít nabídku Nastavení na telefonu Oppo a poté vyberte možnost O telefonu.
 • Poté posuňte obrazovku mobilního telefonu dolů na konec a znovu vyberte možnost Postavení.
 • Obdržíte všechny informace o vašem mobilním telefonu včetně čísla IMEI.

Tato metoda je poměrně běžná, podobně jako kroky ke kontrole IMEI u Xiaomi nebo jiných čínských značek. Můžete také zjistit IMEI OPPO prostřednictvím číselník s kódem *#06#.

Nezapomeňte zkontrolovat své číslo IMEI! Nenechte si slibovat HP OPPO s oficiálními cenami, ale falešnou kvalitou.

Jak zkontrolovat IMEI na iPhone a dalších iOS

A konečně, konkrétně pro zařízení se systémem iOS, jako je iPhone a iPad, můžete číslo IMEI zjistit v nabídce Nastavení pomocí následujících kroků:

 • otevřeno Nastavení na zařízení iPhone a vyberte možnost Všeobecné.
 • Poté vyberte možnost O.
 • Přejeďte po obrazovce dolů a ve sloupci se zobrazí vaše číslo IMEI IMEI.

Jak zkontrolovat IMEI iPhone je docela snadné, že? Nejen to, můžete také vidět některá čísla IMEI iPhone na zadní straně mobilního telefonu. Jednoduchý!

Bonus: Jak zkontrolovat IMEI HP na webu ministerstva průmyslu, ať už je to registrované nebo ne?

Předpisy pro blokování HP BM v Indonésii zahrnují tři ministerstva, a to: Kominfo, Ministerstvo průmyslu, a Ministerstvo obchodu, gang.

V současné době můžete také zkontrolovat stav IMEI vašeho mobilního telefonu, ať už je registrován nebo ne, pomocí Kontrolní stránka IMEI Kemenperin (//imei.kemenperin.go.id/). Postup je následující.

Krok 1 – Zkopírujte číslo HP IMEI

 • Nejprve zůstaň zkopírujte číslo IMEI mobilního telefonu Procházíte několika metodami, které ApkVenue zkontrolovalo výše. Pokud ne, stačí přejít do aplikace Dial a napsat *#06#.

Krok 2 – Přejděte na stránku IMEI Ministerstva průmyslu

 • Prostřednictvím aplikace prohlížečStačí navštívit stránku ministerstva průmyslu pro kontrolu IMEI (//imei.kemenperin.go.id/) a do příslušného speciálního pole zadejte číslo IMEI.
 • Pokud máte, stačí stisknout Vstupte ani Vyhledávání vedle toho.

Krok 3 – HP IMEI registrován nebo ne

 • Pokud je váš mobilní telefon oficiální a registrovaný, zobrazí se displej "IMEI registrovaný v databázi Ministerstva průmyslu".
 • Mezitím, pokud je váš mobil BM, alias nelegální, objeví se displej "IMEI není registrováno v databázi Ministerstva průmyslu" a bude s největší pravděpodobností zablokován.

S implementací pravidla blokování IMEI možná někteří z vás stále mají otázky týkající se tohoto.

Počínaje aplikací HP BM zakoupenou před 18. dubnem, aplikací pro mobilní telefony zahraničních turistů, až po to, jak zaregistrovat IMEI mobilního telefonu, který není registrován nebo zakoupen v zahraničí po 18. dubnu, že?

Aby Jaka odpověděl na tuto otázku, vysvětlil několik bodů následovně.

 1. HP BM nebo zakoupené v zámoří a bylo aktivováno se službami indonéského operátora do 18. dubna 2020, nebude ovlivněno blokováním IMEI a lze je normálně používat.
 2. Mobilní telefony zahraničních turistů, kteří přijedou do Indonésie, budou i nadále normálně fungovat, pokud byly aktivovat balíček roaming nebo využít služeb indonéského mobilního operátora.
 3. Schéma blokování IMEI platí také pro Ztracený nebo odcizený mobilní telefon, takže jej nemohou znovu použít ostatní. Toto zablokování musí být doloženo dokladem o ztrátě a nahlášeno poskytovateli služeb.
 4. Všechny HP BM, ať už nové nebo použité, které jsou aktivovány se službami indonéského operátora po 18. dubnu 2020 již nelze používat (nelze používat mobilní signál).
 5. Na nákup HP ze zahraničí, existuje také způsob, jak zaregistrovat neregistrované IMEI HP pomocí spotřební daně. To platí pouze pro dvě zařízení přepravovaná cestujícími (ruční nošení), kde nahlásit a zaregistrovat IMEI na letišti po příletu. Pokud je hodnota zboží vyšší než 500 USD, budou se vztahovat i příslušné dovozní daně.
 6. Blokování IMEI se vztahuje pouze na zařízení HKT (WL, kapesní počítače a tablety), nezahrnuje notebooky.

To jsou některé způsoby, jak zkontrolovat IMEI pro Samsung, Xiaomi, vivo, OPPO a další typy telefonů Android spolu s uživateli iPhone a zařízeními se systémem iOS.

Takže víte, zda je vaše zařízení oficiální nebo neoficiální?

Nezapomeňte napsat svůj názor do sloupce komentářů níže a uvidíme se v dalším článku JalanTikus.com!

Přečtěte si také články o Blokovat HP nebo jiné zajímavé články z Daniel Cahyadi