Tech Hack

sim karta nečte? Toto je příčina a jak to opravit

SIM kartu nelze číst na mobilním telefonu, když se používá? Zde Jaka má tipy, jak překonat nečitelné SIM karty pro všechny typy telefonů Android.

SIM karta se během používání náhle nenačte? Musí to být opravdu špatné, zvlášť když jste v nouzi, že?

Je nepopiratelné, že bez ohledu na to, jak sofistikovaný smartphone máte, bez přítomnosti tohoto malého předmětu jej rozhodně nepůjde optimálně používat.

Problém nečtení a detekce SIM karty na samotném smartphonu Android je jistě způsoben určitými příčinami.

Za to v tomto článku bude ApkVenue diskutovat o příčiny a jak vyřešit nečitelné SIM karty na telefonech Android. Poslouchejte pozorně, ano!

Proč je SIM karta nečitelná? Toto je příčina!

Máte problémy s nečitelnými SIM kartami na telefonech Xiaomi, OPPO nebo jiných značek Android telefonů?

Stejně jako to, jak vyřešit, proč na SIM kartě není žádná služba, je třeba vyřešit problém, že SIM karta není detekována, tím, že zná příčinu.

Ale od většiny důvod, proč se SIM karta nenačte, existují alespoň tři problémy, které musíte nejprve pozorovat. co to je?

1. Životnost SIM karty je příliš dlouhá

Zdroj fotografie: psafe.com (SIM karta nebyla detekována in vivo mobilním telefonem? Jednou z příčin je příliš dlouhé používání SIM karty).

Každá položka má samozřejmě svou vlastní trvanlivost, vč SIM karta, která má životnost různé, gang.

Počínaje 3-5 lety se plast a mosazný materiál na SIM kartě zhorší a stanou se méně vhodnými pro použití.

Pokud není zaškrtnuto, tento stav se zhorší a nakonec se SIM karta stane nečitelnou chytrým telefonem.

2. Mosazná SIM karta je poškozená

zdroj fotografií: psafe.com

Mosaz je nejdůležitější součástí SIM karty, protože obsahuje uživatelská data, gang.

Kromě toho, že se tato mosaz časem poškodí, může se také poškodit, protože je často přenášena na jiný smartphone, takže bude mít větší tření.

Pokud tedy máte problémy s tím, že se SIM karta nečte na vašem OPPO smartphonu nebo dokonce na vašem iPhone, zkuste si zapamatovat, jak často SIM kartu přesouváte.

Jiné příčiny SIM karty nebyly zjištěny...

3. Přehřátí SIM karty

zdroj fotografií: getdroidtips.com

Problém přehřívání se obecně často vyskytuje u některých smartphonů Android. Další příčinou toho, že SIM karta není načtena, je tento problém, gangu.

Poloha SIM karty, která se obvykle nachází v blízkosti tepelně náchylných součástí, způsobuje, že se tento předmět stane přehřívání a poškodit mosaz a údaje na ní.

Takže pro ty z vás, kteří se ptají, proč mobil nemůže přečíst SIM kartu poté, co se mobil přehřeje, teď znáte odpověď, že?

Jak vyřešit nepřečtenou SIM kartu

No, teď už víte, co způsobuje, že SIM karta je nečitelná a detekována na mobilním telefonu, že?

Co když se tento problém již vyskytl? Důvodem je nejen nemožnost přístupu k internetové síti s internetovým balíčkem, ale s největší pravděpodobností dojde ke ztrátě uložených kontaktních údajů.

Nepropadejte panice! Protože stále existují nějaké triky jak vyřešit nepřečtenou SIM kartu co můžeš zkusit, je následující, bando.

1. Vyčistěte SIM kartu

Zdroj fotografií: justaskgemalto.com (Čištění SIM karty je obvykle jedním z nejúčinnějších způsobů, když je SIM karta nečitelná).

První trik k překonání slotu SIM karty není detekován, že můžete udělat vyčistit SIM kartu, gang.

Otevřete a vyjměte nečitelnou SIM kartu ze slotu a poté ji očistěte od mikroprachu, který ulpívá a narušuje výkon SIM karty.

Obecně se to provádí pomocí gumy a jejím jemným vtíráním do mosazi SIM karty.

Dále můžete smartphone Android znovu aktivovat a počkat, až SIM karta zareaguje v podobě připojení k mobilní síti.

2. Vypněte smartphone a vyzkoušejte jinou SIM kartu

Zdroj fotografií: command.com (Nejste si příliš jisti, zda SIM karta není detekována kvůli poškození samotné karty? Zkuste tuto metodu).

Pokud to stále nefunguje, můžete to zkusit použít jinou SIM kartu na vašem smartphonu. Udělejte totéž na své SIM kartě a vložte ji do jiného mobilního telefonu.

Pokud se ukáže, že druhá SIM karta použitá na vašem mobilním telefonu funguje, je s největší pravděpodobností poškození na vaší SIM kartě. A naopak.

Tento trik sám o sobě je jedním z nejjednodušších způsobů, jak zjistit zdroj poškození, gang.

Jak vyřešit další nepřečtené SIM karty...

3. Resetujte síť

Zdroj fotografií: Ikeni.net

Pokud slot pro SIM kartu 2 není detekován, ale SIM karta 1 funguje správně, může to být problém od poskytovatele služeb, který má chybu, takže SIM karta nemůže správně fungovat.

Chcete-li tento problém vyřešit, můžete obnovit síť na vašem smartphonu Android, gang.

Pokud nemůžeš-nastavení automaticky, můžete jej resetovat ručně prostřednictvím nabídky Nastavení > Síť a internet > Mobilní síť > Názvy přístupových bodů.

Zde stačí ručně nastavit nastavení APN podle použité sítě a mobilního operátora.

4. Obnovení továrního nastavení systému Android

zdroj fotografií: dignited.com

Pokud problém s nečitelností SIM karty na Samsung nebo jiných mobilních telefonech stále není vyřešen, můžete dělat obnovení továrního nastavení Android vrátit smartphone do původního stavu jako nový.

Pokud však chcete udělat trik, jak vyřešit mobil, který neumí přečíst tuto jednu SIM kartu, musíte být alespoň trochu ostražitější a opatrnější, bando!

Protože všechna nastavení, včetně účtů a aplikací, budou smazána, když to uděláte obnovení továrního nastavení. Takže nezapomeňte udělat proces záloha na důležitá data, ano.

5. Konzultace se zákaznickým servisem

Zdroj fotografií: salesforce.com (Konečným řešením pro vyřešení nezjištěné SIM karty je konzultovat zákaznický servis).

Poslední způsob, jak vyřešit nečitelnou SIM kartu na iPhone nebo Android, je návštěva nebo kontaktování služby zákazníkům použitý mobilní operátor.

Toto je poslední možnost, a to i pro ty z vás, kteří nechtějí, aby se SIM kartou stalo horší riziko. Protože takhle můžete řešit problémy přímo s odborníky.

No, pokud se ukáže, že SIM karta, kterou používáte, je opravdu poškozená a obecně ji již nelze používat služby zákazníkům nabídne Možnost výměny SIM karty.

No, to je Jakova recenze ohledně příčin a jak to překonat SIM karta nebyla načtena a chyby na chytrých telefonech Android, gang.

Ach ano, výše uvedenou metodu mohou ve skutečnosti použít i ti z vás, kteří mohou mít problémy s tím, že SIM karta není detekována na iPhone, gangu.

Pokud máte další otázky, neváhejte se zeptat ve sloupci komentářů. Hodně štěstí a hodně štěstí!

Přečtěte si také články o Android nebo jiné zajímavé články z Satria Aji Purwoko.