Utility

musíš vědět! Zde je 7 příkazů cmd, které hackeři často používají

Víte, co je příkazový řádek? To je CMD. Ukazuje se, že CMD je velmi silný hackerský nástroj pro hackery. Následující příkazy CMD jsou často používány hackery.

Jeden z nástroje Výchozí nastavení systému Windows je Příkazový řádek nebo běžně zkrácené CMD, se může zdát zdlouhavé nebo dokonce relativně zbytečné. Věděli jste však, že CMD je velmi užitečný hackerský nástroj? silný pro hacker.

Příkazový řádek sám o sobě je příkaz DOS v operačním systému Windows, který může uživatelům usnadnit procházení systému Windows online i offline on-line ani offline. Mezitím je pro uživatele operačního systému Linux tato funkce podobná CMD označována jako terminál.

  • Filmy o hackování, kvůli kterým chcete být hackerem
  • MUSÍŠ VĚDĚT! Toto je 5 způsobů, jak mohou hackeři krást data od uživatelů Facebooku
  • Snadné způsoby, jak chránit počítač před hackery, když špehujete

Příkazy CMD často používané hackery

Jako uživatel počítače je dobré se s CMD blíže seznámit a pochopit, jak funguje a jaké jsou jeho výhody. Chcete-li rychle otevřít příkazový řádek, použijte kombinaci klávesnice Klávesa Windows + R zároveň. Poté se otevře Dialogové okno Spustit. dále zadejte CMD a stiskněte enter poté se otevře CMD. Při hlášení z TechWorm se často používají následující příkazy příkazového řádku: hacker v akci.

1. Ping

Objednat Ping často se používá při analýze síťových problémů. Hlavní použití Ping je zkontrolujte, zda je určitá ip/doména zapnutá nebo vypnutá. Ping sám o sobě má mnoho parametrů a výhod, které často využívá hacker. Podle výchozí, Ping ve Windows odešle 4 pakety, například ping x.x.x.x (x je IP adresa). Si můžete vyzkoušet ping 8.8.8.8 patří společnosti Google resp ping na www.google.com pokud neznáte Google IP.

2. Nslookup

Objednat nslookup má mnoho funkcí. Jeden z nich slouží ke zjištění ip domény. Kromě toho se nslookup často používá k diagnostice síťových problémů souvisejících s DNS.

Řekněme, že znáte URL webové stránky, ale neznáte IP adresu, můžete to zjistit příkazem nslookup v CMD. Například psaním nslookup www.google.com (www.google.com je příklad webu, jehož IP adresu chcete znát).

3. Tracert

Objednat tracert alias traceroute používá se ke sledování cesty, kterou prošly datové pakety k určité ip / hostiteli na internetu. Tento příkaz existuje také na různých síťových zařízeních router, bezdrátový AP, Modem, Okna, Linux, a server.

Ačkoli nástroje toto je na každém síťovém zařízení, každý název a parametry příkazu se mírně liší. Například, tracert x.x.x.x (x je adresa IP) nebo tracert www.google.com.

4. ARP

Objednat ARP nebo Protokol pro rozlišení adres je protokol, který je zodpovědný za zjištění Mac adresa nebo adresu Hardware od a hostitele připojené v síti LAN. Samozřejmě pomocí nebo na základě IP adresa nakonfigurováno na hostitel znepokojený. v Vrstva OSI, tento protokol funguje mezi Vrstva 2 a Vrstva 3.

5. Trasy

Objednat trasa To se používá k vytvoření nové cesty (směrování) v počítači do sítě, obvykle v LAN nebo WAN. Kromě toho to můžete zjistit proces síťového provozu, informace o cestě hostitele, brána, a síťové cíle.

6. Ipconfig

Objednat ipconfig používá zobrazit informace o síti nebo informace IP nainstalované na síťovém adaptéru. Ve skutečnosti funkce ipconfig není jen to, stále existují některé další velmi užitečné funkce, které je třeba překonat odstraňování problémů sítě nebo resetování sítě, zejména sítě používající síť s DHCP.

7. Netstat

Tento příkaz Netstat slouží k zobrazení statistik síťového připojení k počítači, který používáte. Netstat lze přirovnat ke správci úloh. rozdíl, Správce úloh zobrazuje běžící procesy a aplikace, zatímco Netstat zobrazuje aktuálně používané síťové služby spolu s dalšími informacemi jako IP a přístav-jeho.

Co myslíš? Přestože je vzhled CMD velmi jednoduchý, jeho funkce je mimořádná, že? To jsou některé z příkazů CMD, které se často používají v akci, tyto funkce zneužívají hackeři k dosažení svých cílů.