Produktivita

10 nejlepších operačních systémů pro hackování jiných než windows

Ukazuje se, že nejrozšířenějším operačním systémem hackerů je operační systém založený na Linuxu. Zde je 10 nejlepších operačních systémů pro hackery jiné než Windows.

Pro ty z vás, kteří jsou posedlí otázkami hackování, musel sledovat televizní seriál Mr. Robot? Film, který vypráví příběh a hacker jmenoval Elliot to vás nutí tvrdě přemýšlet po zhlédnutí každé epizody. Zajímá vás, jaký operační systém uživatelé používají? hacker světová třída v akci?

Aktivita hackování nelze spustit bez pomoci počítače, z nichž důležitou roli hraje operační systém. Odst hacker Profesionálové nebo nováčci mohou při hackování používat různé koncepty a programový kód, ale ukázalo se, že nejpoužívanějším operačním systémem je operační systém založený na OS. Linux. Jaka hlásí TechViral, zde představuje 10 nejlepších operačních systémů používaných hackery na světě.

  • Filmy o hackování, kvůli kterým chcete být hackerem
  • MUSÍŠ VĚDĚT! Toto je 5 způsobů, jak mohou hackeři krást data od uživatelů Facebooku
  • Snadné způsoby, jak chránit počítač před hackery, když špehujete

10 nejlepších operačních systémů, které hackeři používají jiné než Windows

1. Kali Linux

Kali Linux je jedním z nejpopulárnějších a nejlepších operačních systémů pro hackery k zahájení útoků. OS používaný profesionální hacker dá se říci, že pomocí Kali Linuxu si někteří dokonce vytvářejí vlastní OS. Tento OS je reinkarnací BackTrack, linuxové distro vytvořené speciálně pro tento účel penetrace a testování počítačový bezpečnostní systém. Předpokládá se také, že Kali Linux bude stabilnější a silný oproti předchozí generaci.

Tento OS také poskytuje soukromí a zabezpečení před dalšími zranitelnostmi OS a je plně vyvinut podle vývojových standardů Debianu. Mezi výhody Kali Linuxu patří nástroje použitý je vždy aktualizován. Máte zájem? Kali Linux se dá naučit, existuje spousta stránek, které diskutují o nástupci tohoto operačního systému BackTrack.

2. Zpětná cesta

Před příchodem Kali Linuxu, Backtrack je operační systém, který je velmi oblíbený hacker. Tento backtrack má nástroje který může podpořit proces hackování, s širokým pokrytím od snímání, výčet, vykořisťování, forenzní, reverzní inženýrství, bezdrátový hack, a další. Vývoj BackTracku zabral hodně času. Bohužel tento OS již není vyvíjen výrobcem, ale stále můžete ochutnat tento distro OS založený na Ubuntu.

3. Pentoo

Pentoo je jedním z nejlepších operačních systémů pro hacker pouze Živé CD. Toto živé CD distro je vytvořeno pro bezpečnostní testování a je založeno na Gentoo. Tato linuxová distribuce přichází s nástroje pro hackování, jako je Backported WiFi stack, XFCE4 a tak dále. Stačí si vyrobit USB zaváděcí pro spuštění Pentoo a na jeho instalaci nejsou kladeny žádné zvláštní požadavky.

4. Nodezero

Nodezero je také kompletní operační systém pro hackování který je založen na Ubuntu, které slouží k pravidelnému penetračnímu testování. NodeZero používá úložiště Ubuntu, takže náš systém bude vždy aktuální. Takže pokaždé, když dostanete aktualizace pro ubuntu to pak dostane i Nodezero. V NodeZero je cca. 300 nástrojů pro penetrační testování a regulují základní služby potřebné pro penetrační testování.

5. Parrot-sec Forensic OS

Tento operační systém je kombinací operačního systému GNU/Linux založeného na Debianu v kombinaci s OS FrozenBox a Kali Linux, jehož cílem je poskytovat ty nejlepší zkušenosti a silný při pronikání a také testování bezpečnosti v systému. OS Parrot-Sec také běžně používané IT bezpečnostní experti.

Parrot-Sec Security má nástroje který je zcela kompletní s pracovní plochou MATE jako displejem výchozí-jeho. S velkou podporou v komunitě Parrot OS vám neuškodí naučit se používat tento OS k testování zabezpečení systému.

6. Network Security Toolkit (NST)

Network Security Toolkit (NST) je operační systém založený na Jádro Fedory které lze použít pro hackování nebo bezpečnostní testování ve formě Live CD. Stačí to hned zapojit bota na tvém počítači. Tato sada nástrojů je navržena tak, aby poskytovala snadný přístup nejlepší open source aplikace pro zabezpečení sítě a musí být spuštěny plošina x86. Rozvojové cíle sada nástrojů to je dát Správce zabezpečení sítě se sadou open source nástroje zabezpečení sítě.

7. Arch Linux

Arch Linux je distribuce Linuxu pro počítače založené na PC IA-32 a x86-64. architektura. Tento operační systém open source a tam je svobodný software podporované komunitou. Arch Linux je jedním z operačních systémů nebo dokonce jediným operačním systémem, který uživatelům dává svobodu volně upravovat operační systém, který budou používat.

8. BackBox

BackBox je distribuce založená na Ubuntu, která se používá pro hackování. Podle vývojářů je tento OS vytvořen pro penetrační testování, aby bylo snazší. Tento operační systém založený na Ubuntu má mnoho penetračních aplikací, které se běžně používají pro pronikání do systémů, počítačové forenzní, šňupání, exploity a mnoho dalšího.

9. GnackTrack

GnackTrack Je to také jeden z nejlepších operačních systémů pro hackování, zejména pro bezpečnostní testování. OS založený na Linuxu přichází s několika nástroje tak jako Metasploit, Armitage, wa3f a další. Gnacktrack není pouze jediným hráčem v oboru etické hackování, takže můžete vyzkoušet i jiné distribuce.

10. Bugtraq

Bugtraq je typ distribuce OS na bázi GNU/Linuxu, která se zaměřuje na penetrační testování, malware a hackování. Bugtraq nabízí různé typy distribucí, jako je Linux, Debian a Opensuse. Každé distro je vybaveno XFCE, GNOME, KDE a je k dispozici v 11 různých jazycích.

Toto je 10 nejlepších operačních systémů, které používají hacker a odborníky na IT bezpečnost. Ve skutečnosti stále existuje mnoho operačních systémů založených na Linuxu, které se používají k pronikání do systému. Jeden z výše uvedených OS se můžete naučit a vyzkoušet, stačí si jej upravit podle svých potřeb a schopností.