Hry

7 nejlepších sportovních manažerských her, které musíte vyzkoušet!

Hra sportovního manažera je vytvořena tak, aby hráči pocítili, jak těžké je pro sportovního manažera řídit klub.

Hry s tématem sportovního managementu jsou pro milovníky her vždy zajímavé. Dokonce i některé z níže uvedených titulů jsou z franšíza nejúspěšnější hra všech dob. Sportovní manažerská hra je vytvořena tak, aby hráči pocítili, jak těžké je pro sportovního manažera řídit klub.

Pro ty z vás, kteří jsou sportovními fanoušky a chtějí si vyzkoušet, jak být sportovním manažerem, zde Jaka nabídne některé z nejlepších sportovních manažerských her, které si můžete právě teď vyzkoušet. Checkidot!

 • 15+ nejlepších a nejúplnějších stránek ke stažení počítačových her 2020, zdarma!
 • 100 nejkupovanějších her v roce 2016
 • 10 anime s herní tématikou, které musí hráči sledovat

Chcete být sportovní manažer? MUSÍTE VYZKOUŠET těchto 7 her!

1. Football Manager 2017

Fotbalový manažer je dnes pravděpodobně nejpopulárnější sportovní manažerskou hrou. Nejprve má tato hra název Championship Manager, což je první titul této herní franšízy. Championship Manager byl populární v roce 1992 a stal se v té době nejlepší fotbalovou manažerskou hrou na světě.

Ke změně názvu došlo v roce 2005 kvůli sporu mezi vydavatelem (Eidos Interactive) a vývojářem (Sport Interactive).

Název se později změnil na Football Manager a začal se prodávat v roce 2005. I když se název změnil, hra zůstává PC hrou nejlepší prodejce všech dob.

V tomto vydání Football Manager 2017 mohou hráči spravovat více než 2 500 fotbalových klubů a hrát ve více než 140 ligách v 50 zemích. Všichni hráči z celého světa zde budou bojovat a bojovat o titul nejlepšího hráče po celý rok.

Zajímavá je spolupráce mezi profesionální fotbalový klub s vývojáři dělají tuto hru ještě působivější na hraní.

 • Koupit: Football Manager 2017 na Steamu (Windows, Mac, Linux; 50 USD)
 • Koupit: Football Manager 2017 pro Android a iOS (9 USD)

2. Baseball ven z parku 18

Out of the Park nebo OOTP je sportovní manažerská hra Baseball. Stejně jako hra Football Manager, i tato hra debutovala v 90. letech. Během 20 let si tato hra získala mnoho fanoušků včetně předních celebrit. Patří mezi ně majitel Boston Red Sox John W. Henry a slavný spisovatel Bill James.

Od včerejšího vydání z roku 2016 má vývojář této hry plnou licenci Major League Baseball a Minor League Baseball pro všechny časy.

Takže hráči mohou postavit tým z letošních hvězd nebo obnovit minulé úspěchy náborem starých hvězdných hráčů, vše závisí na hráčově náladě.

V této nejnovější verzi bylo provedeno několik aktualizací, konkrétně nová pravidla, nové turnaje, kompletní soupiska pro MLB, MiLB, mezinárodní ligy, nezávislé ligy a mnoho dalších.

 • Koupit: Out of the Park Baseball 18 na Steamu (Windows, Mac, Linux; 40 USD)
 • Koupit: MLB Manager 2017 pro Android (4,50 USD) nebo iOS (5 USD)

3. Franšízový hokejový manažer 3

Franšízu Hockey Manager vytvořil stejný tým, který vytvořil Out of the Park Baseball. Proto mají tyto dvě hry mnoho společného. Netrvá to dlouho Franšízový hokejový manažer nakonec se také stala dnes populární hrou.

Počínaje prvním až třetím vydáním má tato nová hra Hockey Manager plná licence z NHL. Takže ve svém třetím vydání hra nabízí 22 hratelných lig, včetně NHL, americké menší ligy, kanadské juniorské ligy a několika evropských lig. Všechny ligy mají rozsáhlé seznamy hráčů a hodnocení aktuální. Během hraní mohou hráči převzít roli Přední kancelář jako generální manažer nebo zvolit na lavičce jako hlavní trenér.

I v této nejnovější verzi získají hráči aktualizace z této hry, konkrétně lepší taktický systém, mezinárodní tým a lepší vývoj hráčů.

 • Koupit: Franchise Hockey Manager 3 na Steamu (Windows, Mac; 20 USD)

4. Manažer motorsportu

Předchozí hru Grand Prix Manager 1996 musíte zažít krátká pauza na dvě desetiletí více do té doby již vývojář nepřeposílá. To dalo vzniknout aktivní moddingové komunitě, která pokračovala v oživování legendární hry pro sportovní manažery motorsportu v minulosti. Nyní, pokud máte v úmyslu zažít tuto herní franšízu, je nyní k dispozici Grand Prix Manager 2, který lze získat zdarma se statusem Abandonware.

S přítomností Motorsport Manageru na konci roku 2016 se však fanouškům, kteří čekali na sportovní manažerskou hru s touto tématikou motosportu, vrátil nový duch. V této hře bude mít hráč na starosti vše v týmu.

Hráči si mohou najmout řidiče, řízení strategie, řízení výzkumu a vývoje, hledání sponzorů, řízení zaměstnanců, správa rozpočtů a mnoho dalších důležitých úkolů. V této hře jsou také tři různé motosportovní série, které si můžete užít, z nichž každá má rozhodně svá vlastní pravidla s různými strategiemi.

Bohužel, Motosport Manager ještě není držitelem licence FIA, takže všichni jezdci a auta v něm jsou fiktivní, nikoli od profesionálních světových závodníků a týmů motosportu.

 • Koupit: Motorsport Manager na Steamu (Windows, Mac, Linux; 35 USD)

5. Pro Cycling Manager 2017

Můžeme si myslet, že většina sportovních manažerských her se zaměřuje pouze na oblíbené hry. Ale tentokrát ne! I když sport cyklistiky nemusí mít takovou přitažlivost jako fotbal a basketbal Pro Cycling Manager 2017 má stejně zajímavou hratelnost.

V něm budou hráči vystupovat jako majitelé týmu. Jak bychom jako majitel týmu očekávali, úkolem hráče je být zodpovědný za vše od náboru jezdců po trénink a hledání potenciálních sponzorů. Během závodu hráč také přebírá úplnou kontrolu nad strategií a výkonem týmu.

Pro Cycling Manager 2017 má více než 200 závodů a více než 500 jednotlivých etap. Tři velké závody, Grand Tour de France, Giro d Italia a Vuelta a Espana, které jsou všechny v této hře, stejně jako přední světoví závodníci, kteří také oživují vzrušení z této hry.

 • Koupit: Pro Cycling Manager 2017 na Steamu (Windows; 40 USD)

6. Draft Day Sport: College Basketball 2017

Namísto zaměření na profesionály nejvyšší ligy umožňuje tato hra hráčům stát se hlavním trenérem jejich oblíbeného univerzitního basketbalového týmu.

Ve skutečnosti tato herní franšíza existuje již několik let, ale Vydání 2017 je nejlepší. Počínaje uživatelským rozhraním, které bylo aktualizováno pro snadnou navigaci, a jsou zde nové turnajové funkce.

Bohužel tato hra nemá tolik funkcí jako jiné hry. Ale pro fanoušky basketbalu může být tato hra alternativní hrou, kterou je třeba vyzkoušet.

 • Koupit: Draft Day Sports: College Basketball 2017 (Windows; 35 USD)

7. MMA Tycoon

MMA Tycoon je MMORPG hra, která se zaměřuje také na obchodní stránku stále populárnějšího UFC. Chcete-li zahájit hru, musí hráč vytvořit bojovníka následováním Mistrovství v rychlém boji . Poté jedna z organizací nabídne hráčům novou smlouvu, tady borci začínají svou profesionální kariéru.

Protože MMA Tycoon je hra MMORPG, hráči budou čelit ostatním hráčům po celém světě. Vítězství bude určeno pečlivým plánováním a strategií.

Zajímavé je, že se zde hráči mohou rozhodnout uniknout boji a stát se obchodníkem. Hráči si mohou otevřít tělocvičny, oděvní společnosti, výživové společnosti, sázkové kanceláře a mnoho dalších.

MMO Tycoon je také jediná hra na tomto seznamu, kterou lze hrát zdarma. Tak na co ještě čekáte, pojďme hrát!

Hrát nyní: MMA Tycoon (zdarma)