Software

5 nejlepších linuxových distribucí s krásným vzhledem a snadným použitím

Dnes existuje mnoho nejlepších distribucí Linuxu, které nabízejí pohodlí a atraktivní vzhled. Zde je 5 linuxových distribucí se skvělým vzhledem, které musíte zvážit!

co to je Linux distribuce? Linux distribuce nebo často označovaná jako Linuxové distribuce je počítačový operační systém a jeho aplikace využívající linuxové jádro. Možná jste si často mysleli, že Linux ano těžko použitelný a pouze lidé z řad "geek" kdo to může použít.

To, co si myslíš o Linuxu, není tak úplně pravda. V minulosti, na začátku svého vzniku, bylo používání Linuxu poměrně obtížné. Používají ho pouze lidé, kteří rozumí IT. Nicméně spolu s vývojem Linuxu dělat pokroky. Jako následujících 5 linuxových distribucí, které mají jiný vzhled: neméně zajímavé s Windows a Mac OS.

  • Sbírka základních příkazů v LINUXu, které musíte znát
  • 10 důvodů, proč hackeři volí Linux před Windows
  • Jak nainstalovat Linux na smartphone s Androidem (bez rootu)

5 nejlepších linuxových distribucí s krásným vzhledem a snadnou obsluhou

Dnes existuje mnoho nejlepších linuxových distribucí který nabízí pohodlí ve všech směrech, počínaje instalačním procesem přes jeho použití, až se dá říci, že jde o linuxové distro pro začátečníky. Kromě pohodlí existuje také mnoho distribucí Linuxu, které nabídnout pohled krásné, díky kterým se budete při používání počítače cítit jako doma.

No, k tomu tady je Jakovo shrnutí: 5 z nejlepších distribucí Linuxu s krásným a elegantním vzhledem které musíte vyzkoušet.

1. Základní OS

Zdroj fotografií: Foto: elementary.io

Toto linuxové distro je linuxové distro pro začátečníky s jednoduchým vzhledem, ale stále elegantní a krásné. Základní OS přijít s Desktopové prostředí (desktopové prostředí) speciálně vyvinuté, jmenovitě Panteon.

Vývojář této linuxové distribuce, Daniel Fore, zpočátku radost dělat maketa a téma pro Ubuntu. Kvůli popularitě makety a tématu, které vytvořil, se Daniel Fore konečně chopil iniciativy a vyvinul své vlastní linuxové distro.

Ti z vás, kteří často nebo používali Mac může být trochu obeznámen se vzhledem Elementary OS. Chcete vyzkoušet toto nejlepší linuxové distro?

2. Ubuntu

Zdroj fotografií: Foto: ubuntu.com

Ubuntu jeden z největší linuxová distribuce a dnes nejpoužívanější. Není divu, protože Ubuntu financuje přímo velká společnost tzv Kanonický. Ubuntu používá vlastní Desktop Environment, tzn. Jednota.

Kvůli své popularitě vyvinulo Ubuntu také verzi OS mobilní, pohyblivíona, tzn Ubuntu Mobile běží na chytrých telefonech a tabletech. Ubuntu pravidelně dostává aktualizace systému každých 6 měsíců pro standardní verzi a každé 2 roky pro verzi LTS popř Dlouhodobá podpora. Ach ano, Ubuntu lze získat zdarma.

3. KDE Neon

Zdroj fotografií: Foto: neon.kde.org

Tato nejlepší distribuce Linuxu je stále založena na Ubuntu, ale používá jiné desktopové prostředí, jmenovitě Plazma KDE. Ti z vás, kteří jsou obeznámeni s operačním systémem Windows, nemusí mít s používáním KDE Neon příliš velké problémy, protože vypadá trochu podobně jako Windows.

Výhodou KDE Neon je, že existuje mnoho aplikací připravených k použití, včetně káva pro psaní dokumentů, Krita pro digitální kreslení, ale i další aplikace jako např hry a užitečnost.

ZOBRAZIT ČLÁNEK

4. Linux Mint

Zdroj fotografií: Foto: Linux Mint

Linux Mint mnoho lidí říká, že je to distribuce Linuxu pro začátečníky uživatelsky nejpřívětivější (uživatelsky přívětivý) kvůli snadnému použití. Proto mnoho uživatelů Linuxu doporučuje Linux Mint pro začátečníky.

Další výhodou Linux Mintu jsou jeho různé varianty. Linux Mint je k dispozici v 4 "příchutě" každý z nich se vyznačuje svým desktopovým prostředím, jmenovitě Mate, Cinnamon, KDE a Xfce.

Pokud má váš notebook průměrné specifikace, pak Pro vás je vhodná varianta Xfce. Pokud máte notebook se slušnými specifikacemi a chcete atraktivní zážitek, můžete zkuste variantu Cinnamon.

5. OS Solus

Zdroj fotografií: Foto: solus-project.com

Na rozdíl od Elementary OS nebo Linux Mint mohou být ti z vás, kteří byli dříve zvyklí používat Windows nebo Mac OS, při používání trochu zmatení. Řešení. Použití řešení Desktop Environment Andulka kterou sám vyvinul.

Zobrazit a jednoduché rozhraní. Rozvržení liší od ostatních linuxových distribucí dělá toto linuxové distro unikátní.

No, to je distribuce Linuxu, kterou můžete zvážit. Co myslíš? Je to Linux ne tak těžké co myslíš? Hodně štěstí ano. Nezapomeň podíl vaše zkušenost po vyzkoušení!