Aplikace

4 způsoby, jak snadno zkontrolovat sílu signálu mobilního telefonu Android

Hraní her na jistotu má špatný signál HP, je to fakt na hovno. Než začnete hrát hru, přečtěte si následující článek a zjistěte sílu signálu

Už se vám někdy stalo, že jste hráli Mobile Legends nebo PUBG Mobile a pak jste se náhle zpozdili, protože signál vašeho mobilního telefonu je špatný? Musí to být opravdu nepříjemné, bando.

Signál není to předvídatelné. Někdy se dobrý signál může náhle změnit na špatný. To bude velmi znepokojující pro ty z vás, kteří rádi surfují na internetu.

Ale klidně, bando! Jaka vám prozradí, jak na telefonu s Androidem zjistit sílu signálu operátora. Takže můžete odhadnout, zda je váš signál bezpečný pro hraní her, gangu

4 snadné způsoby kontroly síly signálu HP

Každá oblast má jiný dosah signálu. Síť 4G LTE, která je v současné době nejrychlejší, se nedostala do všech oblastí.

V tomto článku vám ApkVenue řekne, jak aplikaci používat OpenSignal, gang. Nejen, že znáte sílu signálu, existuje mnoho dalších funkcí, které můžete využít.

Konkrétně se jedná o 4 funkce, které můžete využít ke kontrole signálu pomocí aplikace OpenSignal.

Místo toho, abyste ztráceli více času, jděte do toho, pojďme, bando. Následující jak zjistit sílu signálu operátora na telefonu Android používáte aplikaci OpenSignal.

Krok 1 – Stáhněte si aplikaci OpenSignal

 • Prvním krokem, který musíte udělat, je stáhnout si aplikaci OpenSignal, gang. Aplikaci si můžete stáhnout na Google Play Store nebo můžete použít odkaz, který ApkVenue poskytuje níže.
Aplikace STÁHNOUT
 • Nainstalujte si do smartphonu Android aplikaci OpenSignal.

Krok 2 – Otevřete aplikaci OpenSignal

 • Po instalaci aplikace OpenSignal ji otevřete.

 • Udělte aplikaci OpenSignal oprávnění k přístupu k vaší poloze. Je to proto, aby OpenSignal mohl zjistit sílu signálu tam, kde se nacházíte.

 • Na hlavní stránce je v dolní části obrazovky mobilního telefonu několik karet, ze kterých si můžete vybrat. OpenSignal má řadu funkcí, které můžete použít.

Jak zkontrolovat rychlost stahování, odesílání a ping

Chcete-li zjistit rychlost stahování, odesílání a úroveň latence, můžete použít funkce Test rychlosti který je na hlavní stránce aplikace OpenSignal.

Tuto funkci je pro vás velmi důležité použít před hraním hry, gangu. Zvláště pokud máte v úmyslu hrát Hodnocený zápas.

 • Klikněte na tlačítko Test uprostřed obrazovky pro spuštění testu rychlosti internetu. Můžete zjistit rychlost operátora, kterého používáte, nebo WiFi připojené k vašemu mobilu.

 • Výsledky testu zobrazí vaši latenci/ping, rychlost stahování a rychlost odesílání. Pokud se cítíte nespokojeni, můžete zkusit posílit svůj signál.

Jak zkontrolovat stav sítě

Chcete-li zkontrolovat stav sítě operátora, kterého používáte s aplikací OpenSignal, můžete použít následující metodu.

 • Na kartě statistikya poté vyberte možnost Dostupnost sítě zkontrolovat dostupnost sítě. Dostupnost sítě můžete také zjistit podle času, který chcete vědět.

 • Kromě toho, že znáte dostupnost sítě operátora, můžete také zjistit, kolik dat/kvóty máte za určitý čas, výběrem možnosti Využití dat.

Jak poznat rozsah operátora

Přestože operátoři rozšířili svou síť do všech regionů v Indonésii, ne všechny regiony mají stejnou úroveň pokrytí operátorem. Zde je návod, jak to zjistit.

 • Chcete-li zjistit, jaké pokrytí má konkrétní operátor ve vaší oblasti, klikněte na záložku Dosah který je ve spodní části obrazovky smartphonu.

 • Pokud je nyní vaše oblast zbarvena světle zeleně, znamená to, že máte dobré pokrytí signálem operátora. Na druhou stranu, pokud je červená, znamená to, že signál operátora ve vaší oblasti je špatný.

 • Pomocí filtrů získáte konkrétnější údaje o pokrytí operátora. Klikněte na text Všichni operátoři v levém horním rohu obrazovky vyvolejte filtr.

 • Vyberte operátora, pro kterého chcete znát dosah signálu. Můžete také filtrovat typ připojení (2G/3G/4G), který chcete otestovat.

 • Klikněte na Zobrazit statistiky sítě pro porovnání síly signálu a internetového připojení operátorů ve vaší oblasti. Můžete také zaškrtnout Ping, abyste se při hraní her nezdržovali.

Jak najít polohu nejbližší BTS věže

Poslední funkcí aplikace OpenSignal je schopnost lokalizovat nejbližší BTS Tower (Base Transceiver Station) patřící operátorovi, kterého používáte. Čím blíže jste k věži BTS, tím rychlejší bude signál vašeho mobilního telefonu.

 • Chcete-li tuto funkci použít, klikněte na kartu Přístrojová deska který se nachází v pravém dolním rohu obrazovky vašeho smartphonu. K dispozici je kompas, který ukáže směr nejbližší BTS Tower.

 • Chcete-li zobrazit umístění všech věží BTS kolem vás, klikněte na tlačítko Cell Towers který je pod kompasem.

Krok 7 – Hotovo

Podařilo se vám zjistit, jak zkontrolovat sílu signálu mobilního operátora a další funkce aplikace OpenSignal.

To je Jakův článek o tom, jak snadno zjistit sílu signálu vašeho mobilního telefonu Android. Snad vám tento článek pomůže, bando.

Pokud máte při hraní her pochybnosti o svém signálu, můžete nejprve spustit aplikaci OpenSignal. Uvidíme se v dalším článku Jaka, dobře!

Přečtěte si také články o Signál nebo jiné zajímavé články z Prameswara Padmanaba