Prohlížeč

pochopení, rozdíl mezi http a https a výhody

Jste stále zmatení rozdílem mezi HTTP a HTTPS? Abychom lépe porozuměli internetu, pojďme nejprve identifikovat, co to znamená a jeho plné využití zde.

Touha po internetu? Nebo momentálně spravujete osobní blog?

Určitě vám nebude cizí, když uslyšíte termíny HTTP a HTTPS. Zvláště pokud rádi prozkoumáváte virtuální svět vyzbrojený aplikacemi prohlížeč použitý.

Ale chápete, co jsou tyto dva pojmy a jaké jsou rozdíly? Abyste věděli víc, tady je Jakova recenze rozdíl mezi HTTP a HTTPS více!

Pochopení HTTP a HTTPS

Přestože vypadá téměř stejně a liší se pouze jedním písmenem, HTTP a HTTPS velmi odlišné a má významný vliv na a webová stránka nebo blogy.

Než půjdeme hlouběji do rozdílů mezi HTTP a HTTPS, pojďme nejprve identifikovat, co tyto dva pojmy vlastně jsou.

Co je HTTP?

zdroj fotek: youtube.com

HTTP (Hypertext Transfer Protocol) znamená protokol požadavku nebo odpovědi založený na komunikačním režimu klienta nebo serveru.

Jednoduše řečeno, HTTP lze interpretovat jako protokol, který reguluje komunikaci mezi klienty a servery chlapi. Kdo jsou tedy skuteční klienti?

Klientem uvedeným v tomto vztahu je webový prohlížeč nebo jiná zařízení schopná přistupovat, přijímat a zobrazovat obsah web.

Klient tedy odešle na server zprávu, která má obsah HTML, a odpoví odpovědí obsahující obsah HTML. Tato činnost je řízena protokolem HTTP.

Co je HTTPS?

zdroj fotografií: strongram.io

Pak HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) je bezpečnější verze HTTP, která byla vyvinuta společností Netscape Communications v roce 1993.

HTTPS je implementováno pomocí SSL (Secure Sockets Layer), který nakonec prošel aktualizací na TLS (Zabezpečení transportní vrstvy).

V současnosti většina webová stránka již standardně implementováno HTTPS. A webový prohlížeč který se integruje s HTTPS vyžaduje SSL certifikát k ověření serveru nebo webu.

Pokud si všimnete, použití protokolu HTTPS je označeno ikonou zámku vlevo adresní řádek. Zde můžete vidět informace o ověření certifikátu.

Rozdíl mezi HTTP a HTTPS

I když je to jen jedno písmeno jiné, ukázalo se rozdíl mezi HTTP a HTTPS se stává velmi důležitým s ohledem na bezpečnost dat, která používáte víš! Jaké jsou základní rozdíly?

1. Zabezpečení dat mezi klientem a serverem

zdroj fotografií: signalinc.com

První se týká bezpečnost dat mezi klientem a serverem, HTTP to nemůže zaručit. Zatímco HTTPS, který dostal bezpečnostní protokol, to umí.

Přinejmenším HTTPS je schopno zvládnout problémy se zabezpečením dat třemi metodami, a to autentizací serveru, důvěrností dat pomocí šifrování a integritou dat.

2. Rozdíly ve využití portů a SSL

Zdroj fotografií: securitypay.com

Pak asi přístav používá, HTTP používá přístav 80 a HTTPS pomocí přístav 443.

HTTP i HTTPS sdílejí stejný protokol klient-server, ale liší se od požadavku na certifikát SSL na HTTPS.

SSL (Secure Sockets Layer) který byl zmíněn dříve, také funguje v oblasti zabezpečení pro šifrování dat přenášených mezi klientem a serverem.

Výhody HTTPS oproti HTTP

zdroj fotografií: techwyse.com

Při pohledu na výše uvedené vysvětlení rozdílů mezi HTTP a HTTPS je jasné, že HTTPS se nyní stalo standardem a zdá se, že je pro vlastníky povinné. webová stránka stejně jako blogy.

A pak co? Výhody protokolu HTTPS versus HTTP při jeho použití?

  • Zabezpečení dat a transakcí v webová stránka se šifrováním, včetně pro Heslo a další.
  • Zvyšte úroveň důvěry návštěvníků webová stránka se zelenou barvou, která se obvykle vyskytuje v adresní řádek a ikony.
  • Prioritou je získání lepšího hodnocení SEO na stránkách vyhledávání Google.

Takže to je letmý pohled na rozdíl mezi HTTP a HTTPs a výhody použití HTTPS místo HTTP pro webová stránka a aktuální blogy.

Pokud máte další tipy a triky o správě webová stránka, neváhejte se podělit ve sloupci komentářů níže!

Přečtěte si také články o Internet nebo jiné zajímavé články z Satria Aji Purwoko.