Software

jak odstranit soubory, aby je nebylo možné obnovit

Když smažete soubor, systém Android jej ve skutečnosti hned nesmaže z úložiště. Jak potom zajistíme, že soubory, které jsme smazali, jsou zcela smazány a nelze je obnovit?

Když smažete soubor, systém Android jej ve skutečnosti nesmaže přímo z úložiště. Systém se zamaskuje, jako by soubor již neexistoval a volné místo se zvětší. I když systém může stále pokračovat v zápisu souborů do vašeho úložiště, alespoň dokud není soubor přepsán novým souborem.

To vám nebo někomu jinému umožňuje obnovit smazané soubory, i když existují určité podmínky, které musí být splněny. Ale pokud si nedáte pozor, někdo jiný může obnovit vaše tajné soubory. I když jste všechny tyto soubory smazali. To je samozřejmě vážný problém, když chcete prodat smartphone. Jak potom zajistíme, že soubory, které jsme smazali, jsou zcela smazány a nelze je obnovit?

  • Jak rychle najít skryté soubory na PC nebo notebooku
  • Jak zobrazit obsah flash disku skrytý virem

Smazané soubory na chytrých telefonech lze obnovit, zde je návod, jak to vyřešit

Chcete-li tento problém vyřešit, vývojářGiuseppe Romano vytvořit aplikaci pro Android s názvem Secure Eraser. Aplikace funguje tak, že po smazání souboru přepíše volné místo v úložišti, čímž zajistí, že smazané soubory budou skutečně navždy smazány, takže data nikdo nemůže obnovit.

1. Nainstalujte Secure Eraser

Pokud máte na svém smartphonu spoustu tajemství, jako jsou osobní údaje, finanční údaje nebo jiné důležité informace. Samozřejmě se obáváte, zda někdo dokáže obnovit data, která jste smazali. Za tímto účelem nainstalujte aplikaci Secure Eraser kterou si můžete zdarma stáhnout z obchodu Google Play.

Apps Cleaning & Tweaking Giuseppe Romano STÁHNOUT

2. Nastavte Secure Eraser

Po instalaci a otevření je prvním krokem, který musíte udělat, je vybrat, zda chcete smazat soubory, které byly smazány z interního úložiště nebo z externího úložiště. Vpravo vyberete Náhodný abyste dosáhli co nejlepších výsledků.

3. Odstraňte soubory navždy

Dále stačí stisknout tlačítko Start ve spodní části obrazovky zahájíte trvalé mazání souborů. Odtud Secure Eraser přepíše jakékoli volné místo náhodnými daty, aby se zbavil souborů, které jste smazali. V důsledku toho se skutečně odhalí dostupný úložný prostor. Ale nebojte se Secure Eraser tato náhodná data vymaže a vy získáte zpět volné místo.

Tento proces může trvat dlouho, uvolnění 15 GB volného místa v testech, které tentokrát provedlo ApkVenue, trvalo asi třicet minut. Celková doba se samozřejmě bude lišit v závislosti na velikosti dostupného místa na vašem zařízení. Během procesu čištění tedy trpělivě vyčkejte. Nejdůležitější je, že výsledky jsou uspokojivé. Už se nemusíte bát, vaše důležitá data zcela zmizí. Co myslíte, máte zájem to vyzkoušet?