Sociální sítě a zprávy

Myslím, že ne! Toto je 5 způsobů, jak hackeři šíří nebezpečné viry přes WhatsApp

Popularita WhatsApp a rostoucí počet lidí, kteří tuto aplikaci používají, nutí hackery používat ji k provádění kybernetické kriminality, která je pro uživatele škodlivá. Hackeři šíří nebezpečný virus přes WhatsApp, který následně napadne zařízení a unikne důležitá data.

O oblibě WhatsApp jako chatovací aplikace není třeba pochybovat. Tuto aplikaci používá většina uživatelů chytrých telefonů jako médium pro chatování, hlasové hovory a videohovory. Díky lehké aplikaci a užitečným funkcím si stále více lidí vybírá WhatsApp jako aplikaci pro zasílání zpráv.

Popularita WhatsApp a zvyšující se počet lidí používajících tuto aplikaci však nutí hackery využívat ji k provádění kybernetické kriminality, která je pro uživatele škodlivá. Hackeři šíří nebezpečný virus přes WhatsApp, který následně napadne zařízení a unikne důležitá data.

Takže, abyste se nedostali do pasti hackerů, tady vám to řekne Jaka 5 způsobů, jak hackeři šíří nebezpečné viry prostřednictvím WhatsApp. Pojďte, podívejte se na následující článek!

  • Jak opustit skupinu WA, aniž by to ostatní věděli, skupiny hoaxů sbohem!
  • Nejjednodušší způsob, jak změnit témata WhatsApp | Lze bez aplikace!
  • Jak tajně uložit fotografie WhatsApp, 100% bez vědomí

5 způsobů, jak hackeři šíří nebezpečné viry prostřednictvím WhatsApp

1. Řetězové zprávy

zdroj fotografií: alertonline

Je třeba si dát pozor na nárůst řetězových zpráv zasílaných přes WhatsApp. Protože se ukázalo, že nemálo z těchto zpráv obsahuje virus. Řetězové zprávy, které obsahují viry, jsou obvykle doprovázeny příkazy nebo pozvánkami k šíření zprávy dalším uživatelům WhatsApp s lákadlem cen, jako jsou internetové kvóty a tak dále. Obvykle zpráva také zve uživatele stáhnout aplikaci jisté, že i když obsahuje virus a může poškodit zařízení, pokud je již staženo.

2. Zpráva obsahuje odkaz

zdroj fotografie: money.id

Pokud obdržíte zprávu obsahující odkaz na stránku, která není jasná, měli byste ji ignorovat popř vymazat jen ta zpráva. Hackeři totiž často šíří viry prostřednictvím odkazů, které zasílají se zprávou s pozvánkou nebo pozvánkou. Po kliknutí na odkaz se uživatel dostane na stránku, která obvykle obsahuje hodně obsahu reklama. Aniž byste to věděli, když vstoupíte na stránku, vaše zařízení mohlo být vystaveno viru, který je připraven ukrást důležitá data, jako jsou hesla, identity a tak dále.

3. Pozvánka ke stažení nových barev pro WhatsApp

zdroj foto: kompastekno

WhatsApp má ve skutečnosti ikonu a displej, kterému dominuje zelená. Mnoho uživatelů se může cítit nudně vzhledem a barvou. Hackeři toho poté využili k šíření viru tím, že je pozvali ke stažení nových barev pro WhatsApp. Pozvánka bude obvykle zaslána prostřednictvím zprávy spolu s odkaz ke stažení. Zainteresovaní uživatelé odkaz otevřou a nainstalují si aplikaci WhatsApp s novou barvou. Když ve skutečnosti nové barvy na WhatsApp vytvořili hackeři, aby šířili viry.

4. Skygofree

zdroj foto: socprime

Hackeři vytvořili malware škodlivý program s názvem Skygofree, který může špehovat uživatele WhatsApp prostřednictvím kamer smartphonů ukrást nějaká data nebo udělat zaseknout na chytrém telefonu oběti. Uživatelé postižení tímto malwarem nebudou vědět, že jejich kamera smartphonu je tajně aktivní a sleduje každou jejich aktivitu.

5. Whatsapp Gold

zdroj fotografií: arabicrt.c

Dalším způsobem, jak hackeři oklamat lidi, které nudí zelená barva na WhatsApp, je WhatsApp Gold. Ano, WhatsApp se zlatými ikonami a displeji je pro uživatele jistě docela zajímavý. Navíc WhatsApp Gold prý používají pouze celebrity. Ve skutečnosti je to jen hackerský trik, aby uživatelé byli v pokušení jej otevřít odkaz odeslali a stáhli WhatsApp Gold. WhatsApp Gold byl skutečně vytvořen, aby šířil nebezpečné viry a malware hackery.

No, to je 5 způsobů, jak hackeři šíří nebezpečné viry prostřednictvím WhatsApp. Jak? Stali jste se někdy obětí hackerů, kteří používali WhatsApp k provádění svých kyberzločinů? Jako uživatelé musíme být opravdu opatrní a bezstarostně nevěřit nejasným zprávám, které vstupují do našeho WhatsApp. Snad to bude užitečné.