Produktivita

to je důvod, proč musíte být beta testerem Androidu v obchodě Play

Kde můžete přímo vzorkovat včas a zúčastnit se testování, pomáhá vývojářům poskytováním zpětné vazby.

Nejlepší způsob, jak zažít nové funkce na chytrých telefonech Android, je připojit se k beta testeru. Kde si můžete vyzkoušet a otestovat novou funkci několik týdnů nebo dokonce měsíc před tím, než bude skutečně vydána všem.

Samotný termín „beta“ označuje produkty, které jsou stále ve fázi vývoje. Cíl vývojář vydání beta verze je otestovat jejich software s menším publikem.

Kromě toho, abyste zjistili, jak je uživatel nadšený, sbírejte zpětná vazbaa opravili nedostatky předtím, než byly konečně zveřejněny.

 • PVP Monsters přichází na Android a iOS pro fanoušky hry Pokémon
 • Tajný trik, jak se stát beta testerem nejnovějších aplikací Google Play
 • Jak mohou vývojáři Androidu vydělávat peníze ze svých aplikací?

Důvody, proč se musíte připojit jako beta tester v Obchodě Google Play

Poté, jaké cykly nastávají, co je beta, její výhody a nevýhody a jak se připojit k beta testeru?

Tento cyklus před beta verzí

Když firma vyrábí produkt, v procesu obvykle prochází několika cykly, konkrétně pre-alfa, alfa, beta a finální verze.

Pre-alfa fáze je součástí vývoje před počátečním testováním. Pokrývá vše, co se stalo před zahájením oficiálního testu.

Pre-alpha pokrývá řadu různých činností, od průzkumu trhu, sběru dat, analýzy potřeb, dokumentace a tak dále. A ano, tato fáze může trvat poměrně dlouho.

ZOBRAZIT ČLÁNEK

Co se děje ve fázích alfa a beta?

Alfa je oficiální testovací fáze nebo počáteční testování s cílem otestovat základní funkčnost produktu. Konkrétně zajistit, aby nejzákladnější funkce fungovaly tak, jak mají.

Ve fázi testování beta začíná ve chvíli, kdy je výrobek uveden na trh. Právě v této fázi vývojáři testují nové funkce, vylepšují nebo upravují funkce pro maximální využití, optimalizují celkový výkon a opravují chyby.

Ačkoli je beta testování třetím krokem ve vývoji produktu, je to často nejdelší fáze, protože existuje mnoho aspektů k testování.

Výhody a nevýhody beta testeru

Vezměme si příklad WhatsApp, aplikace vlastněné Facebookem, která velmi agresivně vyvíjí řadu nových funkcí v beta verzi. Kde můžete přímo vzorkovat včas a zúčastnit se testování, pomáhá vývojářům poskytováním zpětné vazby.

Nevýhodou je, že existuje možnost, že se u vás objeví velká nebo malá chyba, ale obvykle je vzácné najít chybu, která vyžaduje okamžitou pozornost. Beta software zažije spoustu změn, nové funkce mohou přicházet a odcházet, takže jej musíte často aktualizovat.

Jak se připojit k beta verzi na Androidu

Většina předních vývojářů aplikací, jako je Google, Facebook, Microsoft a další, jistě provede proces beta testování aplikací, které uvolní.

Jak se však zapojit, abyste se stali beta testerem? Je to vlastně snadné, ale málokdo o tom ví. Zde je návod, jak se stát beta testerem nejnovější aplikace na Google Play.

 • Spusťte aplikaci Obchod Google Play. Nejprve se ujistěte, že byla stažena aplikace, kterou chcete beta verzi vyzkoušet klikněte možnosti vlevo nahoře.
 • Potom klikněte Vyberte „Moje aplikace a hry“ a najděte aplikaci, kterou chcete otestovat. Jaka chce být například beta testerem aplikace Instagram.
 • Poté zkopírujte odkaz na stránku aplikace a otevřete jej v prohlížeči. Metoda klikněte knoflík'Podíl' pod 'Posouzení'a použít'Zkopírovat do schránky'.
 • Do obchodu Google Play můžete také vstoupit pomocí adresy URL //play.google.com/store z prohlížeče a poté vyhledat aplikaci, kterou chcete otestovat dříve. Těm z vás, kteří úspěšně zkopírovali odkaz z Obchodu Play, stačí odkaz vložit do prohlížeče.
 • Poté můžete přejít do pole URL a vyhledat kód aplikace napsaný níže uvedeným způsobem. Pro Instagram to říká com.instagram.android. Stávající kód se bude pro každou aplikaci lišit. Nezapomeň kopírovat kód.
 • Poté zadejte adresu URL a vložte kód aplikace, který jste zkopírovali dříve, za slovo testing //play.google.com/apps/testing/KODE_APLIKASI. Pro Instagram Jaka přistupuje na //play.google.com/apps/testing/com.instagram.android.
 • Poté se objeví malá informace, že jste byli pozváni do programu pro nevydanou verzi aplikace Instagram. Klikněte na „Staňte se testerem“ nebo „Staňte se testerem“ a stanete se úspěšným beta testerem! (Pokud již nechcete být beta testerem, můžete se znovu vrátit na tuto stránku a kliknout na tlačítko 'Opustit program', poté aplikaci znovu nainstalovat, abyste se vrátili ke stabilní verzi).
 • Ještě jeden krok, nyní otevřete aplikaci Google PlayStore a aktualizaci aplikací Instagram. Odtud také můžete vidět popis Instagramu (Beta). Můžete také zkontrolovat rozdíl ve verzích a datech aktualizací před a poté, co se stanete beta testerem.

Nyní si můžete užít beta aplikaci a nové funkce, které nemusí být nutně v oficiální verzi. Pro pořádek, beta verze může být nestabilní, stále se vyskytují chyby a interval aktualizace je rychlejší. Ujistěte se tedy, že ji aktualizujete.

Přečtěte si také články o aplikace nebo psaní z Lukman Azis jiný.