Prohlížeč

Pozor na podvody, toto je 6 způsobů, jak odlišit falešné weby!

Čím sofistikovanější doba, tím sofistikovanější způsob, jakým lidé páchají zločiny. Prostřednictvím webových stránek se provádějí různé podvody. Abyste nebyli podvedeni, zde je návod, jak rozpoznat rozdíl mezi skutečným webem a podvodem.

webová stránka by mělo být médiem, které nám usnadní získávání informací. I dnes se web používá k nákupu a prodeji médií. Nemálo se ale stále najde nezodpovědné strany, které z webu dělají pole ke klamání.

Pro ty z vás, kteří často brouzdáte po internetu, najdete na webu často lákavé promo akce. Abyste se na webu nestali obětí podvodu, pojďme pochopit rozdíl mezi pravým a falešným webem!

  • Chcete si vytvořit osobní web? Vyzkoušejte tyto 3 stránky!
  • 5 nejlepších stránek pro zjištění návštěvnosti jiných stránek
  • 7 stránek, kde se můžete naučit hacking zdarma

Jak rozlišit podvodný web

Podvody s využitím technologií ve skutečnosti nejsou v Indonésii žádnou novinkou. Dlouho před tím bylo dokonce mnoho případů podvodů přes SMS. A nyní je mnoho podvodných SMS doprovázeno adresou webové stránky.

Dostáváte často SMS popř povídat si který obsahuje podezřelou webovou adresu? Pokud ano, pochopte charakteristiky následujících podvodných webových stránek!

1. Zkontrolujte jméno

A tento překlep využívají nezodpovědné strany ke krádeži vašich důvěrných dat. V dnešní době je široce slyšet, že krádeže informací pomocí překlepy nebo Únos adresy URL. Odst hacker nebo online podvodníci využívají možnosti vašeho překlepu použít jako jinou webovou adresu, která je co nejblíže původní.

Některé z webů, které byly vytvořeny falešnými weby, jsou: clickbca se stává clickbca, Facebook tak Facebook, a mnoho dalších. Proto se vždy ujistěte, že název webové stránky, kterou navštěvujete.

2. Zkontrolujte doménu

Při ceně domény .síť nebo .com již levné, některé podvodné weby využívají volné domény. Cíl je jasný ušetřit náklady a vyhnout se registraci úplných dokumentů, jako jsou SIUP, listina, NPWP a další podpůrné dokumenty.

3. Placené domény nemusí být nutně pravé

S kapitálem 100 tisíc už můžete mít cool doménu na web. A toho začínají podvodníci hojně využívat on-line hrát.

Jen pro připomenutí, na online lichvářských webech bylo rušno, že? Nabízejí půjčky online. Co je podezřelé, obsah dohody není jasný. Vždy se tedy ujistěte, že obsah není podezřelý, pokud najdete web, který nabízí lákavé věci.

4. Řekněte ne kořenové doméně

Pamatujete na případ webové stránky videohovorů WhatsApp? Webová stránka umístěná na adrese whatsapp.videocalling-invite.cf nabízet službu videohovorů na WhatsApp, pokud sdílíte odkazje to 5 skupin a 5 kontaktů.

Kromě podezřelého obsahu v něm můžete fyzicky (webová adresa) podezírat, že jde o podvod, protože používá vykořenit doména. S vykořenit doména videocalling-invite.cf, mohla by existovat webová stránka wechat.videocalling-invite.cf, sms.video-calling-invite.cf a další. Webové stránky, jako je tato, se rovná vytvoření bezplatného blogu.

Pokud najdete web, který používá vykořenit podezřelá doména, zkuste ji navštívit vykořenit doménu webu a podívejte se na stránku, kterou zobrazuje. Obvykle budePřímo Dostanete se na stránku obsahující nejasné reklamy.

5. HTTP nebo HTTPS?

Na první pohled mezi nimi není žádný rozdíl HTTP a HTTPS, ale ve skutečnosti písmeno S znamená Zajistit. Který, pokud existuje Webové stránky využívající protokol HTTPS mají zaručenou bezpečnost (označeno ikonou zámku).

Pokud najdete web s cenou, který vás žádá o vyplnění osobních údajů, ale nepoužívá protokol HTTPS, měli byste být podezřelí. Je pravda, že vaše osobní údaje nejsou šifrovány?

6. Zajistěte zabezpečení

Původní web by měl být vybaven zápatí ve formě loga popř odkaz který odkazuje na svého poskytovatele zabezpečení. Pokud nenajdete zápatí ale žádá o vaše osobní údaje, měli byste mít podezření na jejich pravost.

S výše uvedenými kroky se, doufejme, můžeme vyhnout podvodům pomocí webové stránky. Výše uvedené kroky je vhodné provést při návštěvě webů pro nákup a prodej stránek nebo webových stránek, které nabízejí ceny.

Přečtěte si také články o webová stránka nebo články z Epi Kusnara jiný.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found