android malware

5 nebezpečných virů/malwaru se šíří přes whatsapp

Kdo by neznal WhatsApp? Tato chatovací aplikace musí být na vašem smartphonu, že?

Kdo by neznal WhatsApp? aplikace povídat si tenhle je určitě in chytrý telefon máš pravdu? Používání WhatsApp je snadné a nekomplikované, aby se z něj stala jedna z aplikací povídat si nejoblíbenější a nejpoužívanější mezi uživateli chytrý telefon.

Bohužel hackeři ve skutečnosti využívají popularity WhatsApp k šíření virus nebo malware což je velmi nebezpečné. Víte, jaké viry/malware hackeři šíří prostřednictvím aplikací? povídat si co používáš každý den? No, tady vám to Jaka řekne 5 Nebezpečný virus/malware se šíří přes WhatsApp. Podívejte se na recenze, OK!

  • Jak udělat chybu WhatsApp jedním kliknutím
  • Jak zjistit, kdo si prohlížel náš profil Whatsapp

5 Nebezpečné viry/malware šířené hackery prostřednictvím WhatsApp

1. WhatsApp Gold

Jak víme, WhatsApp má zelenou ikonu. Přemýšleli jste někdy o tom, že byste měli WhatsApp se zlatými ikonami? Hackeři se snaží šířit nebezpečný virus prostřednictvím pozvánky ke stažení WhatsApp Gold. Uživatelé spolu s ním obdrží zprávu s výzvou k akci odkaz ke stažení WhatsApp Gold, který prý ho používají jen celebrity a má řadu funkcí, které v běžném WhatsApp nenajdete. Když uživatelé uvíznou a mají přístup odkaz dáno, pak je to tehdy chytrý telefon bude infikován malwarem a kybernetickými útoky, které vedou ke krádeži osobních údajů.

2. Skygofree

Skygofree je nebezpečný malware, který může hackujte a prohlížejte zprávy WhatsApp a fotografujte pomocí fotoaparátu chytrý telefon aniž by o tom uživatel věděl. Nejen to, tento malware je také schopen sledovat polohu uživatele a zvukové záznamy a infiltrovat historii prohlížeče, takže je možné prolomit hesla k dalším důležitým věcem. Prostřednictvím tohoto útoku mohou hackeři zjistit všechny činnosti, které uživatelé provádějí chytrý telefon. Skygofree je samozřejmě velmi nebezpečný, zvláště pokud uživatel přistupuje k internetovému bankovnictví, je velmi pravděpodobné, že hackeři mohou ukrást veškerý obsah uživatelského účtu.

3. Organizační sdělení

Pokud obdržíte řetězovou zprávu od přítele nebo kontaktu na WhatsApp, která je doprovázena a otevřít příkaz odkaz určitý, pak byste měli zprávu ignorovat nebo rovnou smazat. Malware šíří hackeři prostřednictvím řetězových zpráv jménem určitých organizací, které mohou ovlivnit uživatele. Pokud uživatel otevře odkaz odeslaný se zprávou, pak krádež informací náležející uživateli uložené v telefonu dojde. Obvykle se tento malware vyrábí podobně jako formáty Microsoft Excel, Microsoft Word a PDF.

4. Nová barva pro WhatsApp

Tento malware se šíří prostřednictvím zpráv WhatsApp, které svým uživatelům slibují nové funkce a barvy WhatsApp. Aby mohl uživatel aktivovat tuto funkci, musí: odeslat zprávu zpět 10 kontaktům nebo 5 skupinám WhatsApp.

Samozřejmě se jedná pouze o hackerský režim, protože když uživatel udělá, co se mu řekne, automaticky se vypne chytrý telefonnainstaluje různé aplikace a objeví se falešná upozornění chytrý telefon je v nebezpečí. také odtud, chytrý telefon budete zaplněni reklamami, na které po kliknutí hackeři získají dočasné finanční výhody chytrý telefon uživatel je v nebezpečí.

5. WhatsApp Videohovory

Funkci WhatsApp Video Calling používali hackeři k šíření virů s cílem ukrást uživatelská data nebo kontakty. Prostřednictvím této funkce hackeři šíří falešné zprávy, aby vyzkoušeli novou službu WhatsApp a připojili odkaz pro stažení funkce. Po instalaci funkce se zobrazí stránka jako online průzkum, která uživatele požádá o vyplnění požadovaných údajů. Zde dochází ke krádeži osobních údajů uživatele. Hackeři využijí tato data ke zneužití. Nebezpečí opět, pokud uživatel na stránku zadá i údaje o bankovním účtu, pak krádež zůstatku na účtu se již nelze vyhnout.

No, to je on 5 Nebezpečný virus/malware se šíří přes WhatsApp. Doufejme, že můžeme být vždy opatrní a v bezpečí před zločiny hackerů, gangů...

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found