Tech Hack

10+ příčin a způsobů, jak ochladit telefon, který se rychle zahřívá

Existuje mnoho příčin horkého HP. Zde je vysvětlení a také to, jak chladit rychle se zahřívající HP!

Existuje mnoho faktorů, které způsobují horký mobil a musíte znát ty nejlepší tipy a triky, jak to překonat. Pokud ne, není vyloučeno, že váš smartphone vydrží déle než 2 roky.

Chytrý telefon, který se rychle zahřeje, nás navíc může znepříjemnit, takže to musíte opravit jinak než s jak manipulovat s baterií smartphonu.

Abychom předešli výše uvedeným problémům se smartphonem, které by se vám mohly stát právě teď, ApkVenue jich má několik jak ochladit telefon, který se rychle zahřívá. Prosím poslouchejte a studujte pozorně!

Příčiny rychlého zahřívání HP a jak je překonat

Možná jste často zažili horké problémy HP, zvláště pokud váš smartphone nemá kvalifikované specifikace, které mohou potlačit zvýšení teploty.

Problém je, že tento stav se obvykle rozšíří na další problémy, včetně jedné z horkých baterií.

Ale co vlastně způsobuje rychlé zahřívání HP a baterie? A jak zajistíte, aby se váš mobil nezahříval? Tady je diskuze!

Proč se HP dokáže rychle zahřát?

Než budete vědět, jak se vypořádat s horkým mobilním telefonem, je dobré nejprve znát příčiny.

Můžete tak učinit řadu opatření, abyste již neměli problémy s rychlým zahříváním baterie nebo samotného těla mobilu, gangu.

1. Hraní hry příliš dlouho

Slyšeli jste někdy, že hraní her může způsobit rychlé zahřátí mobilního telefonu? Ukazuje se, že je na tom něco pravdy, víte! Důvodem je, že těžké hry, jako je PUBG, způsobují, že výkon GPU vašeho mobilního telefonu pracuje velmi tvrdě.

V důsledku toho se nemůžete vyhnout problému rychlého zahřátí baterie, bando. Ve skutečnosti je tento stav také často příčinou vysokého tepla a baterie se rychle vybije.

V ideálním případě vám stačí hrát 1-2 hodiny. Poté si dejte pauzu na mobil, aby se snížilo teplo. To bude také užitečné pro prodloužení výdrže baterie vašeho mobilního telefonu.

2. Příliš dlouhé používání aplikací pro streamování

Kromě hraní her, sledování aplikací proud může také způsobit, že se telefon při příliš dlouhém používání zahřeje.

Streamování potřeba rychlé připojení k internetua vyžaduje nemalé množství energie.

Zkuste si vzpomenout, kolik hodin jste strávili sledováním Youtube. Navíc nyní existuje Netflix která také poskytuje mnoho kvalitních seriálových titulů.

Takže se nedivte, že se mobil při surfování na internetu rychle zahřeje a pak se to přenese na další problémy, včetně jednoho z nich, baterie se rychle zahřeje a vybije, co!

3. Nastavení, která ještě nejsou optimální

Zkuste zkontrolovat, zda je nastavení vašeho mobilního telefonu optimální nebo ne. Mohlo by to být, existují nastavení, která ve skutečnosti telefon rychle zahřejí.

Například jas obrazovky je příliš jasný, používáte příliš mnoho widgetů živé tapety který plýtvá baterií a tak dále.

Kromě toho, že se mobil a baterie rychle zahřejí, mohou tato nastavení také způsobit rychlé vybití baterie, když se nepoužívá.

4. Environmentální faktory

Jednou z příčin rychlého zahřívání mobilních telefonů jsou faktory životního prostředí, gangu! Pokud je to možné, vyhněte se přímému kontaktu mezi mobilním telefonem a slunečním zářením.

Kromě toho, že se váš mobil rychle zahřeje, může sluneční záření také způsobit, že vaše dotyková obrazovka nebude správně fungovat a způsobit zahřátí baterie.

5. Aktualizujte aplikace a software

Aplikace, které mají hmyz má potenciál způsobit problémy s vaším mobilním telefonem, včetně rychlého zahřívání telefonu a baterie, protože používá méně než optimální procesor.

Proto buďte při tom pilní aktualizace aplikace, protože děláním aktualizace, hmyz obsažené v aplikaci bylo často opraveno vývojář.

kromě aktualizace aplikaci, kterou používáte, nezapomeňte vždy udělat aktualizace váš operační systém. Protože jich bude mnoho hmyz který je opraven poté, co to uděláte aktualizace.

6. Příliš mnoho aplikací běžících současně

Musíte také zkontrolovat, kolik aplikací současně používáte. Čím více aplikací máte otevřených, tím je pravděpodobnější, že se váš telefon rychle zahřeje.

Nejen to, tento stav může také způsobit rychlé vybití baterie HP, i když je stále nová, víte! K tomu stačí zavřít nepoužívané aplikace.

Pokud jste líní zavírat jeden po druhém, můžete využít výhod funkcí vymazat nedávnou aplikaci který je vždy k dispozici u jakékoli značky HP.

7. Špatná kvalita baterie

Další příčinou horkých mobilních telefonů a dalších rychlých vybíjení baterie je proto stáří zařízení je zastaralé.

Pokud je váš mobilní telefon dostatečně starý, může se stát, že se kvalita baterie snížila a baterie se rychle zahřeje nebo se vybije.

Pokud tedy používáte starý typ mobilu, kde lze baterii vyjmout, je dobré baterii vyměnit za novou.

Mezitím nejnovější baterie HP již obvykle mají vestavěnou baterii s velkou kapacitou, takže je nelze vyměnit.

8. Obtížný signál

Poslední příčinou, která způsobuje rychlé zahřívání mobilních telefonů a baterií, je špatný signál. Zejména když hrajete hry, které vyžadují silný signál, váš mobil se rychle zahřeje.

Doporučujeme používat Wi-Fi síť, aby bylo připojení plynulé a snížilo zatížení vašeho mobilního telefonu. I když není signál, můžete najít místo, kde získáte nejlepší signál.

Jak ochladit rychlý ohřev HP

Poté, co znáte příčinu, se jistě zeptáte. Jak se vypořádáte s tím, že se HP rychle zahřeje? ApkVenue se podělí o užitečné tipy pro ty z vás, jejichž smartphony a baterie rostou velmi snadno.

Tady je deset jak rychle vyřešit teplo HP a baterie což je jistě účinné při snižování „horečky“ na vašem smartphonu. Stačí se podívat na metodu níže.

1. Použijte originální nabíječku

Je původní nabíječka poškozená? Chcete ušetřit peníze nákupem levnější nabíječky, ale původ a kvalita je nejasná.

Použití jakékoli nabíječky skutečně poškodí vaši baterii a smartphone, dokonce je jedním z hlavních faktorů, které způsobují baterie a mobilní telefon se rychle zahřívají.

Zvykněte si vždy používat originální nabíječku a pokud se rozbije, kupte si novou originální nabíječku.

Abyste se ujistili, že nabíječka, kterou používáte, je originální a má dobré napájení, můžete použít aplikaci Ampér.

2. Zkontrolujte využití WiFi

Tato funkce je téměř vždy aktivována pro ty z vás, kteří nemají kvótu. Není to nic špatného, ​​aktivace WiFi to přímo nezpůsobí HP a baterie se rychle zahřívají.

Nepřímo ale mohou aplikace na pozadí, které se automaticky spouštějí, když je smartphone připojen k WiFi, zahřívat váš smartphone.

Aby se vám wifi stále nezapínala, můžete využít aplikaci s názvem Smart Wifi nebo Wifi Sleeper.

Tato aplikace může být řešením pro ty z vás, kteří hledají výkonný způsob, jak rychle překonat horko.

3. Vypněte Bluetooth a GPS

Tyto dvě funkce zahrnují ty, kterým málokdy věnujeme pozornost. Mnoho uživatelů chytrých telefonů, kteří nechat zapnuté bluetooth a GPS i když je v pozici nepoužívané a potřebné.

Tyto dvě funkce mohou ve skutečnosti způsobit rychlé zahřátí HP. Pokud je to tak, nemůžete se vyhnout problému rychlého zahřátí baterie, bando.

Ve skutečnosti je používání těchto dvou funkcí, které jsou neustále aktivní, také údajně příčinou horkého mobilu a baterie se rychle vybíjí, víte!

Ujistěte se, že tyto dvě funkce vypnete, pokud je již nepotřebujete, ano?

4. Omezte multitasking

Specifikace smartphonu, které jsou stále božské, nabízejí výkon tokcer pro multitasking. I tak ale stále musíte udržovat teplotu svého smartphonu při provádění různých prací najednou.

Počet aktivních aplikací které používáte společně, nemluvě o přidaných aplikacích na pozadí, které stále běží, jistě způsobí rychlé zahřátí mobilu.

Jedna z nejlepších aplikací pro omezení multi-taskingu, která se jmenuje Hibernaor. Tato aplikace se ukázala jako efektivní způsob, jak rychle překonat horko.

5. Odpočiňte si od streamování nebo hraní nonstop

Opravdu ne multi-tasking, ale na smartphonu provádíte pouze jednu činnost. Například jako streamovat nebo hrát hry.

I když je to jen jedna aktivita, streamování nebo hraní ve skutečnosti způsobí, že se mobil a baterie rychle zahřejí, pokud se to dělá nepřetržitě, alias non-stop.

Znát časový limit pro používání smartphonu, zejména pro dvě výše uvedené činnosti. Zvláště pokud hrajete hry s vysokou grafikou.

6. Zkontrolujte stav baterie

Máte pocit, že nic neděláte, nebo nenutíte svůj smartphone k namáhavým činnostem, ale baterie mobilu se rychle vybíjí, přestože je stále nový a mobil se rychle zahřívá?

Pokud k tomuto stavu dojde, měli byste zkontrolovat stav baterie ve smartphonu.

Dlouhá výdrž baterie a zastaralý stav (jako na obrázku výše) je jistě faktor, díky kterému se smartphone rychle zahřeje. Ihned vyměňte baterii za novou.

Jedna z nejlepších aplikací, kterou můžete použít ke kontrole stavu baterie, je CurrentWidget: Monitor baterie.

7. Věnujte pozornost „Větrání“

Většina lidí nosí svůj smartphone vždy s sebou, ať jsou kdekoli. Nemálo z nich to strčí do tašky nebo dokonce super upnutých džín.

Opatrně! Může to udělat HP se rychle zahřívá a automaticky zpomalí výkon samotného smartphonu.

Pokud dáte svůj smartphone na uzavřené místo, zkuste ho občas vyjmout, abyste mu dodali „čerstvý vzduch“.

8. Vyhněte se vodě

Tuto jednu věc již není třeba podporovat, pokud to není váš smartphone voděodolný.

Pro ty, jejichž smartphony nejsou odolné vůči vodě, nepoužívejte je na místech náchylných k vlhkosti, jako jsou koupelny, bazény nebo pláže.

Voda v dostatečném množství může být jednou z příčin rychlého zahřátí baterie a mobilního telefonu.

9. Odstraňte nevyžádané soubory

Všechny nevyžádané soubory, data uložená v mezipaměti nebo soubory cookie, které se nahromadily, jsou také jednou z příčin rychlého zahřívání HP a baterie.

Výše uvedené tři věci budou mít přímý dopad na CPU a RAM, což způsobí rychlé zahřátí smartphonu.

Za tímto účelem to dělejte pravidelně vymazat soubory, mezipaměti a cookies které již nejsou potřeba nebo se nahromadily.

Abyste se nemuseli starat o mazání nevyžádaných souborů, můžete využít i aplikaci tzv Čistý mistr. Tato aplikace může být účinným způsobem, jak rychle překonat horko.

10. Používejte aplikace 'Chlazení'

Pokud se na aplikaci nespoléháte, není kompletní. Chcete-li rychle překonat horko, existuje několik aplikací, které můžete použít.

Aplikace, jak rychle překonat horko, zahrnují: Cooler Master, Mistr chlazení nebo Chladič zařízení. Všechny zaručeně pomohou 'chladit' nebo udržovat teplotu vašeho smartphonu.

Tím, že zabráníte tomu, aby se váš mobil zahříval, tento krok vám také zabrání rychle se zahřát, gangu.

To je nějaký jak se vypořádat s tím, že se HP rychle zahřívá což je jistě efektivní pro vás cvičit každý den. Už se nemusíte bát, protože váš smartphone se jistě nezahřeje rychle, pokud uděláte deset výše uvedených věcí.

Nepřehlédněte také některé příčiny přehřívání HP a baterie, které vám mohou pomoci identifikovat problémy, ke kterým dochází.

Nyní můžete provádět každodenní činnosti pomocí smartphonu tiše a bezpečně. Hodně štěstí!