Tech Hack

jak blokovat nelegální uživatele wifi na mobilních telefonech a noteboocích

Jak blokovat neznámé uživatele WiFi. Vhodné pro uživatele IndiHome Fiber, IndiHome Huawei, TP Link, dokonce i stanové WiFi!

Musíte si osvojit, jak blokovat uživatele WiFi s ohledem na zvyšující se počet případů krádeží WiFi nebo vloupání cizími lidmi. Je to hrozné, že?

To se nedá popřít, připojení k internetu se stalo primární potřeby pro moderní lidi v éře technologie, jaká je nyní. Pro ty, kteří jsou stále chudí na kvóty, je však uděláno vše pro to, aby měli přístup k internetu i nadále.

Jeden z nich hledá WiFi, ať už halal nebo ne. Není to halal? Zvlášť pokud nejde o krádež WiFi. I nyní je jich mnoho jak proniknout a ukrást WiFi připojenílol!

Pokud nechcete, aby vaši WiFi používali cizí lidé a je pomalá, tady jsou Jakovy tipy, jak na to jak blokovat uživatele WiFi ty bez povolení.

Jak blokovat uživatele WiFi přes Android a PC/laptop

Nechceš? připojení k internetu jste pomalí, protože vaše WiFi je napadeno a používáno cizí osobou bez povolení?

Nejen, že je to pomalé, WiFi je také často používáno zlomyslnými hackery ke krádeži vašich osobních údajů. Každopádně je to opravdu děsivé!

Přesně tak, bando. V tomto článku vám ApkVenue některé prozradí jak blokovat uživatele WiFi aka zablokujte zlodějům, aby si vzali vaši síť bez vašeho svolení.

Koukni na to!

Jak blokovat uživatele WiFi na telefonech Android

V první řadě vám chce ApkVenue sdělit, jak blokovat zařízení, která jsou přes aplikaci připojena k WiFi Blokovat WiFi Freeloader kterou si můžete zdarma stáhnout do svého telefonu Android.

 1. Stáhněte a nainstalujte aplikaci Blokovat WiFi Freeloader přes odkaz, který Jaka poskytl níže:

 1. Ujistěte se, že vaše zařízení Android připojit pomocí WiFi vy. Otevřete aplikaci, automaticky se zobrazí vaše jméno WiFi spolu s tím, která zařízení ji používají. Můžete dělat znovu naskenovat aby se znovu ujistili všichni uživatelé.
 1. Stav těchto zařízení můžete změnit. "Známý" pro zařízení, která znáte (možná vaše rodina nebo přátelé). Pokud najdete cizí zařízení, o kterém nevíte, změňte stav na "Cizinec".
 1. Vstoupil do Správce routeru > Vybrat Blok k zablokování zařízení z vaší WiFi sítě. Zařízení se již nemůže připojit k vaší WiFi.

Jak blokovat uživatele WiFi na PC/notebooku

Jak zablokovat WiFi příště bude trochu složitější. Tato metoda je však údajně účinnější pro trvalé blokování.

Obecně řečeno, níže uvedený průvodce, jak blokovat uživatele WiFi, ať už jde o IndiHome, Firstmedia atd., je úplně stejný jako Jak omezit uživatele WiFi co si můžete přečíst následující.

ZOBRAZIT ČLÁNEK

Můžete také provést následující způsoby blokování WiFi přes PC na vašem mobilním telefonu, ale potřebujete 1 aktivní aplikaci na vašem smartphonu, a to: WiFi detektor zlodějů. Tato aplikace slouží k detekci zařízení připojených k vaší WiFi a zobrazení kompletních informací o zařízení.

Zvědavý jak? Stačí se na to podívat níže!

 1. Stáhněte a nainstalujte aplikaci WiFi detektor zlodějů kterou si můžete zdarma stáhnout z obchodu Google Play. Můžete si také stáhnout přímo přes odkaz níže:

 1. Otevřete a spusťte aplikaci jako obvykle. Klikněte na Začněme na hlavní stránce aplikace zahájíte skenování zařízení připojených k vaší WiFi.

 2. Chvíli počkejte, než se proces skenování dokončí. Klikněte Podrobnosti o zařízení abyste zjistili, která zařízení jsou připojena k vašemu WiFi připojení.

 1. Klikněte na neznámé zařízení vznikající. Protože k WiFi nejsou připojena žádná další zařízení, Jaka uvede příklad se zařízením Jaka (Xiaomi).

 2. Zobrazí se informace o zařízení. Zaznamenejte MAC adresu zařízení tak, aby jej bylo možné zablokovat.

Velmi snadné, že? MAC adresa výše bude pro vás nejdůležitějším klíčem k blokování nezbedných zahraničních uživatelů WiFi.

Jak blokovat uživatele WiFi IndiHome

V současné době mnoho lidí používá IndiHome WiFi, ať už je to Fiber, Huawei, až po ZTE F609. Není divu, že je to cíl zlodějů WiFi, zvláště s ohledem na to Nejnovější ceník IndiHome docela dost drahý.

V tomto článku ApkVenue vysvětlí pouze návod, jak zablokovat uživatele IndiHome Fiber WiFi, vzhledem k tomu, že je to ten, který jeho uživatelé nejvíce používají. Bez dalších okolků, zde je návod!

 1. Zapněte PCa poté otevřete svou oblíbenou aplikaci prohlížeče. Ujistěte se, že je váš počítač připojen k WiFi, gang.

 2. V adresním řádku zadejte svou IP adresu. V průměru v Indonésii pomocí 192.168.1.1 nebo 192.168.0.1. Pokud neznáte svou IP adresu, použijte příkazový řádek, gang.

 3. Vstoupíte na konfigurační stránku modemu. Vzhled této stránky se bude lišit v závislosti na značce modemu, který používáte. Vložit "admin" (výchozí) ve sloupci uživatelské jméno a Heslo.

 1. Po úspěšném přihlášení přejděte na záložku Bezpečnostní Nahoře. Poté vyberte MAC filtrování ve sloupci vlevo.

 2. aktivovat Povolit filtrování MACa vyberte Černá listina na opcích Blacklist/Whitelist filtrování MAC.

 1. V tabulce Filtrování adres MAC vyberte Přidat. Zadejte MAC adresu ze zařízení, které jste si poznamenali dříve.

 2. Ve sloupci Doba spuštění, vložit 0 a 0. Zatímco na sloupci Čas ukončení, vložit 24 a 0. Zvolte možnost Zakázat, pokud ano, vyberte Aplikovat

Tím se stane vlastník MAC adresy blokován na 24 hodin aka se vůbec nemůže dostat k vaší WiFi. Vaše WiFi bude v bezpečí před zloději!

To je jak blokovat uživatele WiFi bez povolení pomocí aplikace v telefonu Android a přes konfiguraci modemu na PC.

Nyní se nemusíte bát, že by vaše připojení k internetu bylo pomalé nebo že by vaši WiFi síť napadl a používal kdokoli. Hodně štěstí!

Přečtěte si také články o WiFi nebo jiné zajímavé články z Reynaldi Manasse.