Tech Hack

jak opravit soubor aplikace word, který nelze otevřít

Máte poškozený textový dokument? Eits, nemažte to hned, můžete sledovat, jak opravit poškozený soubor aplikace Word, abyste jej znovu otevřeli!

Microsoft Word je nejdůležitější aplikací v dnešní době, kdy ji lidé potřebují k vytvoření digitálního dokumentu.

Kromě toho, že je lze snadno vytvářet, lze dokumenty Microsoft Word také ukládat kdekoli.

Ale co se stane, když soubor aplikace Word nelze otevřít? Určitě nás to bude stresovat, zvláště pokud je to naše důležitá práce.

Ale nebojte se, protože existují jak otevřít poškozený textový dokument.

Jak opravit poškozené soubory aplikace Word

Pokud zjistíte, že váš dokument aplikace Word je poškozený nebo poškozený, ještě nebuďte smutní. Protože pokud budete postupovat podle této metody, je pravděpodobné, že poškozený dokument aplikace Word bude možné obnovit.

Jsou čtyři jak opravit wordový dokument poškození virem, ukončení aplikace Word, když proces ukládání nebyl dokončen, nebo kvůli vypnutí počítače nesprávným způsobem.

Sledujte to hned!

První způsob, jak opravit poškozený soubor aplikace Word

Pokud lze poškozený dokument stále otevřít, stačí jej otevřít Uložit jako z dokumentu se stane jiný typ dokumentu.

Výběrem si můžete vybrat mezi RTF, webovou stránkou nebo prostým textem Uložit jako, pak vybrat složku účely skladování a vyberte Uložit jako typ být typ dokumentu, který chcete.

Po uložení s jiným typem dokumentu znovu otevřete nový dokument a znovu jej uložte ve formátu dokumentu aplikace Word. Pokud bude úspěšný, bude možné váš dokument znovu použít.

Druhý způsob, jak opravit poškozené soubory Word

Tato metoda využívá funkci Oprava dokumentu, která se nachází ve všech verzích sady Microsoft Office. Trik je v tom, že otevřete aplikaci Microsoft Office a poté kliknutím otevřete dokument Soubor > Otevřít > Procházet. Poté vyberte poškozený dokument.

Když chcete dokument otevřít, ujistěte se, že jste nahradili tlačítko Otevřít možností Otevřít a opravit podle klikněte na šipku dolů vedle tlačítka Otevřít.

Pokud již je, vyberte Otevřít a opravit. Poté se dokument otevře jako nový dokument.

ZOBRAZIT ČLÁNEK

Třetí způsob, jak opravit poškozené soubory Word

Pokud je poškození dosti vážné a již nelze otevřít, můžete postupovat podle následující metody. Otevřete prázdný dokument ve Wordu klepněte na Vložit > Vložit objekt > Text ze souboru.

Poté vyberte dokument, který nelze otevřít, a klikněte na Vložit. Pokud nenastanou žádné problémy, dokument je úspěšně otevřen a vložen do nového dokumentu.

Čtvrtý způsob, jak opravit poškozené soubory Word

Stejně jako třetí metodu lze i tuto metodu použít pro dokumenty aplikace Word, které nelze otevřít. Tato metoda se však vztahuje pouze na dokumenty aplikace Word 2016.

Chcete-li to provést, otevřete aplikaci Word vyberte Zobrazit > Koncept.

Pak klikněte na Soubor > Možnosti > Pokročilé. Posouvejte, dokud se nepotkáte Zobrazit obsah dokumentu, pak zaškrtněte volbu Zobrazit zástupné symboly obrázků a Použít přední stranu konceptu v pohledech Koncept a Obrys.

Pokud ano, zkuste otevřít dokument, který nelze otevřít.

To je jak otevřít poškozený soubor word snadno. Vyhněte se poškozeným dokumentům aplikace Word tím, že vždy vypnete počítač správným způsobem, zavřete aplikaci Word po dokončení procesu ukládání a vždy pravidelně kontrolujete počítač.