Android a iOS

14 funkcí a výhod systému Android oreo 8.0, věděli jste to ještě?

Už znáte různé sofistikovanosti této verze Androidu? Zde je tedy přehled pokročilých funkcí a výhod Androidu Oreo 8.0 + jak jej aktualizovat (musíte vědět).

Už víte, různé výhody operačního systému Android 8.0 Oreo.

Přestože sekvence nejnovějších verzí Androidu před Androidem 9.0 Pie má různé pokročilé funkce a výhody, které zrychlují výkon, silný a optimální, chlapi.

ApkVenue tedy tentokrát v plném rozsahu zkontroluje různé funkce a výhody Androidu Oreo ve srovnání s předchozími verzemi. Nejprve poslouchejme!

Co je Android Oreo?

Než se podíváte na funkce, víte, co to Android Oreo vlastně je?

Tak, Android je operační systém open source aka open source vyvinutý pro zařízení mobilní, pohybliví od společnosti Google.

Mobilní zařízení v tomto případě mohou být: chytrý telefon, tablet nebo jiné zařízení, které používá dotykovou obrazovku, chlapi.

Nyní Android Oreo sám o sobě je 15. verzí verze operačního systému Android, která byla dosud vydána.

Pokud posloucháte, Android vždy používá názvy sladkých jídel. Proč? Důvod najdete v tomto článku:Proč Android vždy používá názvy sladkých jídel?

ZOBRAZIT ČLÁNEK

Kolekce funkcí a výhod systému Android 8.0 Oreo

Páni, už je to docela dlouho, co! Přestože byl představen od roku 2017, pak Android Oreo aka Android O přináší řadu nových funkcí a výhod.

Zejména pro uživatele chytrý telefon aktuální Android. Jaké jsou tedy tyto výhody? Podívejte se na celou recenzi níže.

1. Limit pozadí

Zaprvé, výdrž baterie smartphonu je hlavním cílem, který se Google snaží zlepšit na Android Oreo. Vlastnosti Limit pozadí to omezí aktivitu stávajících aplikací na Pozadí.

Tím se minimalizuje aktivita na pozadí u aplikací, které se používají zřídka. Proč? Je jasné, že různé aktivity na pozadí příliš nevysávají baterii.

Omezení v této souvislosti pokrývají tři hlavní oblasti. To znamená implicitní vysílání, služba na pozadí, a aktualizace polohy.

Pro uživatele to znamená výdrž baterie chytrý telefon Androidům se systémem Android 8.0 Oreo to bude trvat déle a nebudou se rychle vracet k nabíjení, chlapi.

Zvláště pokud vy Nainstalujte aplikace jako je tato, zaručeně ještě horší: Upozornění! Těchto 10 aplikací zaručeně způsobí plýtvání baterií smartphonu!

ZOBRAZIT ČLÁNEK

2. Automatické vyplňování

Další funkce a výhody Android Oreo, konkrétně: Automatické vyplňování nabízí pohodlí a bezpečnost, když přihlásit se.

Díky této funkci vám jistě usnadní přihlašování k různým účtům na internetu, k účtům na sociálních sítích nebo k různým aplikacím, aniž byste se museli obtěžovat psaním. uživatelské jméno a Heslo.

Ano, funkce Automatické vyplňování jej automaticky vyplní, když budete chtít přihlásit se. Velmi praktické, že?

Další funkce Android Oreo...

3. Obraz v obraze

Další funkcí Androidu 8.0 Oreo je Obraz v obraze (PIP).

Zde budete mít samozřejmě možnost sledovat videa a zároveň spouštět jiné aplikace, díky čemuž budete produktivnější, budete sledovat videa a stále pracovat.

Tato funkce byla ve skutečnosti již přítomna na Androidu 7.0 Nougat, ale pouze pro uživatele Android TV.

Nyní, zatímco pro Android Oreo je tato funkce již dostupná pro Android chytrý telefon a tablety.

4. Notifikační tečky

Další funkce Android Oreo je tady Notifikační tečky. Když se tedy objeví nepřečtené oznámení, nad ikonou aplikace se objeví malá tečka.

Už vám nic důležitého neunikne. Můžete také udělat rychlý náhled ve tvaru bubliny od mužů-klepnout a držet pointu.

5. Okamžité aplikace pro Android

Vyzbrojeni funkcemi Androidu Okamžité aplikace, pozdější uživatelé chytrý telefon Android Oreo bude moci spouštět nové aplikace přímo z prohlížeč, bez nutnostistažení-jeho.

Nyní, jak používat tuto skvělou funkci, nejprve zvažte následující tutoriál: Žádný Boong! Zde je návod, jak používat aplikace pro Android bez instalace!

ZOBRAZIT ČLÁNEK

6. Google Play Protect

Google také zvýšil zabezpečení svého obchodu s digitálními aplikacemi, obchodu Google Play. Google bude schopen automaticky detekovat a odstraňovat škodlivé aplikace.

Google ve svém vydání také uvedl, že bude skenovat více než 50 miliard aplikací denně. Takže se už nemusíte bát.

7. Nové Emojis

Pro ty, kteří často používají chatovací aplikace, bude více než 60 nových emotikonů který je k dispozici pro Android Oreo.

Ale pro ty z vás, kteří neznají význam emoji, si jej můžete přečíst zde: Nenechte se mýlit, poznejte 150 nejúplnějších významů emotikonů!

ZOBRAZIT ČLÁNEK

8. Tlačítko usnadnění

Funkce ve formě tlačítek Přístupnost v systému Android Oreo vám umožňuje rychlý přístup k funkcím usnadnění na navigačním panelu.

Například k provádění jednoduchých příkazů, jako je zoom, a funkcí ve službách usnadnění, jako je např Select to Speak lol.

9. Inteligentní výběr textu

Vlastnosti Inteligentní výběr textu na Android Oreo vám to usnadní práci kopírovat vložit aplikováním strojové učení na zařízení.

Když například vidíme psaní adresy, už ji nemusíte kopírovat blokováním po slovech.

Google rozpozná frázi a kontext článku a okamžitě jej zablokuje slovo po slovu pro úpravy.kopírovat a vložit.

Navrhne také inteligentní výběr textu mapy při psaní adres nebo navrhování přístupu k telefonu při prohlížení řady telefonních čísel.

10. Vysoce kvalitní zvukový kodek Bluetooth

Další funkcí Android Oreo je podpora audio kodeky Bluetooth vysoká kvalita. Je to proto, že pomalu, díra audio jack v chytrý telefon začalo být opuštěno.

Jako náhradu, sluchátka bezdrátové připojení se začíná stávat standardem. Nyní pro vás, milovníky hudby a nechcete dělat kompromisy v kvalitě vydávaného zvuku, je to samozřejmě dobrá zpráva.

Ano, Android Oreo nyní podporuje APTX třída s kodek Protokol LDAC společnosti Sony proud který je výhradně ve vlastnictví CSR a nyní je ve vlastnictví Qualcommu.

Schválení audio kodeky To vám umožní poslouchat hudbu přes zařízení Bluetooth ve vysoké kvalitě (vysoký datový tok). Vaše uši budou hýčkány!

11. Neighborhood Aware Networking

Toto jsou výhody nového Androidu Oreo související s technologií WiFi, konkrétně: Neighborhood Aware Networking (NAN).

Zařízení se tak mohou navzájem najít a komunikovat přes WiFi bez potřeby přístupový bod.

Dva chytrý telefon které podporují technologii NAN, se mohou navzájem najít a připojit bez další aplikace nebo konfigurace.

Což jim umožňuje sdílet data vysokou rychlostí. Neighborhood Aware Networking (NAN) je založen na standardu WiFi Alliance WiFi Aware.

12. Široký profil barevného gamutu

Barvy zobrazené podle chytrý telefon nemusí být zcela přesné. To, co vidíte, nemusí nutně odpovídat barevnému tisku. Tato přesnost je však velmi důležitá!

Na Androidu Oreo nabízí Google způsob rodák pro vývojáře při určování způsobu zobrazení jejich aplikací v režimu široký barevný gamut.

Tyto profily zahrnují AdobeRGB, Pro Photo RGB a DCI-P3, což jsou běžné standardy v aplikacích pro zpracování obrazu, editacea profesionální videa.

Samozřejmě obrazovka chytrý telefon musí také skutečně fyzicky podporovat zobrazení profilu.

Zejména proto, aby bylo možné zobrazit barvy potřebné pro HDR profilová videa, jako je HDR-10 a Dolby Vision.

Zkrátka je to dobrá věc, i když si to možná nikdy neuvědomíte.

13. Odložení oznámení

Není to jen budík, který můžete odložit. Na Androidu Oreo můžete podřimovat oznámení v každé aplikaci. Můžete odložit na 15 minut, 30 minut nebo hodinu.

Už vám tedy nebudou chybět důležitá upozornění, i když jste zaneprázdněni. Okamžik časovač skončí, dostanete další varování.

Ale nebojte se, pro uživatele verze Android pod Oreo to můžete udělat také takto: Jak se zbavit nepříjemných oznámení na všech verzích telefonů Android!

ZOBRAZIT ČLÁNEK

14. Kanál oznámení

Google také změnil systém oznámení, který je přítomen chytrý telefon nebo tableta se systémem Android Oreo.

Jednou z těchto změn je, že můžete seskupit oznámení z každé aplikace do konkrétních kategorií, tzv "kanály".

To vám může usnadnit, když se chystáte nastavit nebo dokonce blokovat upozornění z kategorií aplikací, které jsou považovány za otravné, chlapi.

Zde je návod, jak aktualizovat chytré telefony na nejnovější operační systém Android

Více přitahují funkce a všechny výhody tohoto Android Oreo, že? Pro ty z vás, kteří mají verzi pro Android níže, si ji samozřejmě chcete stáhnout.vylepšit na nejnovější verzi.

Chcete-li to provést, můžete postupovat podle tří metod, které ApkVenue zkontroluje níže, chlapi.

1. Aktualizace přes OTA

Nejprve můžete udělat aktualizace Operační systém Android přes OTA alias Over The Air.

To znamená, že můžete přímo aktualizace na nejnovější verzi Androidu, pouze prostřednictvím nastavení chytrý telefon Android přímo.

Ale co byste si měli pamatovat, samozřejmě pomocí této metody musíte zjistit, zda chytrý telefon získáte podporu aktualizace přímo na vývojář nebo ne.

Dělat aktualizace přes OTA, stačí přejít do menu Nastavení > O telefonu > Aktualizace systému. Ujistěte se, že vaše připojení k internetu je rychlé a stabilní pro tento proces aktualizace lepší.

2. Použití vlastní paměti ROM

Pak, pokud vaše HP již není podporováno, získat aktualizace systém oficiálně, můžete také použít vlastní ROM které jsou roztroušeny po internetu.

Populární internetová fóra jako Vývojáři XDA také hodně dát vlákno pro ty z vás, kteří si chtějí přizpůsobit své zařízení Android.

Ale bohužel, abyste mohli vytvořit vlastní ROM, musíte mít jasnou představu, počínaje procesem odemknout bootloader, otevřený přístup vykořenit v jiných.

Pokud jste stále na pochybách, můžete si nejprve přečíst tutoriál o vytvoření vlastní ROM, jako je následující článek: Jak nainstalovat a používat vlastní ROM na telefonech Android.

ZOBRAZIT ČLÁNEK

3. Použití motivu Android Oreo

Líná vlastní ROM, protože je složitá nebo se bojí, že propadne záruka vykořenit? Takže můžete snadnoaktualizace zobrazit na nejnovější verzi Androidu.

Zde pouze změníte pohled pomocí Téma Android Oreo nebo verze výše.

Metoda je celkem snadná, stačí si stáhnout aplikaci spouštěč dostupné v Obchodě Google Play a proveďte změny vzhledu podle svého přání.

Pokud to stále není jasné, můžete si přečíst více zde: Snadné způsoby aktualizace Android Pie 9.0 na všech telefonech Android (Podobné jako Google Pixel).

ZOBRAZIT ČLÁNEK

Video: 10 doporučených aplikací, které je třeba nainstalovat do nových telefonů Android

To jsou některé z nejnovějších funkcí nejnovějšího Androidu 8.0 Oreo. Pokud ještě nemáte Android Oreo, je lepší zkontrolovat, zda jej máte aktualizace oficiální nebo ne.

Pokud ještě není Podpěra, podpora, můžete stále používat vlastní ROM nebo měnit motivy jako výše uvedené kroky.

Hodně štěstí a hodně štěstí!

Přečtěte si také články o Android nebo jiné zajímavé články z Satria Aji Purwoko.