Utility

10 nejlepších textových editorů, díky kterým budete lepší v kódování

Učíte se kódování nebo jiné programování? Pokud ano, musíte mít jeden z 10 nejlepších textových editorů pro programátory níže.

Pokud jste a programátor nebo se učíte programovat, nejlepší textový editor Pro programátory je to nutnost. Textový editor sám je a software který obvykle používá programátor při psaní programového kódu. Textové editory jsou také často používány a webový designér vytvářet jím navržené webové stránky.

No, textové editory mají obecně pouze funkci pro psaní programového kódu a bez doprovodu kompilátor integrovaný. V textovém editoru jsou obvykle některé běžné funkce, jako například: zvýraznění syntaxe, Vyhledávání a nahradit syntaxi, okomentovat blok programového kódu, skládání kódu, číslo řádku, linkové značení, úryvky, a další.

  • Nejsou to USA ani Indie, toto je země s nejlepšími programátory na světě
  • Toto je aplikace pro Android, která musí být nainstalována, pokud chcete být programátorem
  • Nepotřebujete notebook, můžete být spolehlivým programátorem jen s chytrým telefonem

10 nejlepších textových editorů pro programátory

Existuje spousta textových editorů, které mají samozřejmě různý vzhled a funkce. Proto JalanTikus sbírejte 10 nejlepších textových editorů pro programátory jako místo pro zápis programového kódu.

1. Vznešený text

Vznešený text je jedním z nejlepších textových editorů zejména pro programátory Web Developer velmi pokročilé pro kódování, označení a další. Tento vznešený text lze považovat za povinnou zbraň web Developer. Zamilujete si velmi jednoduché uživatelské rozhraní se skvělými funkcemi a výkonem.

Sublime Text je k dispozici v placené i bezplatné verzi. Sublime Text má také mnoho funkcí, včetně dostat cokoliv, příkazová paleta, vícenásobný výběr, režim bez rozptylování, dělená úprava, okamžité přepnutí projektu, přizpůsobit cokoliv, a API pluginy. Stále málo? Sublime Text má mnoho pluginy, můžete si stáhnout pluginy na internetu a nainstalujte jej.

2. Atom

Atom je licencovaný textový editor open source a je k dispozici pro platformy OS X, Linux a Windows. Tento atom byl vytvořen GitHub a tvrdil, že je to textový editor, který může býtZvyk změnou konfiguračního souboru.

Atom je podobný Sublime Text, protože byl vytvořen pomocí Sublime Text jako reference. Atom je modulární, takže můžete nainstalovat pluginy přidání.

3. Poznámkový blok++

Poznámkový blok++ je textový editor nejlépe běží na operačním systému Windows, který je distribuován jako bezplatný software. Notepad++ podporuje mnoho jazyků, včetně Assembly, C, C++, C#, CSS, HTML, Java, Javascript, Pascal, Perl, PHP, Python, Ruby, Shell, SQL, VB, XML a dalších.

Notepad++ má mnoho výhod, například dobré a atraktivní GUI. Kromě toho lze Notepad++ také přidat různé pluginy což může usnadnit práci programátora.

4. Světelný stůl

Světelný stůl je textový editor které pocházejí z crowdfunding na Kickstarteru, kterému se podařilo získat finanční prostředky až 300 tisíc USD. Light Table je také považován za velmi užitečný textový editor moderní a inovativní.

Tento editor lze snadno přizpůsobit, můžete dokonce vložit grafiku a přímo ji prohlížet reálný čas konkrétní výsledky kódu. Jako každý jiný textový editor podporuje Light Table mnoho programovacích jazyků. Má však speciální integraci pro několik programovacích jazyků, jmenovitě Clojure, JavaScript, HTML a CSS.

5. Modrá rybka

Textový editor Další nejlepší pro programátory je Bluefish. Modrá rybka má několik výhod, například sofistikovanou funkci vyhledávání, Zpět Opakovat který je neomezený, dokáže otevřít tisíce souborů najednou a mnoho dalších funkcí.

Co se týče vzhledu, Bluefish není tak atraktivní jako Thimble nebo Firebug. Pokud ale chcete pouze psát kód, Bluefish může být možností, protože je určen pro uživatele, kteří se zaměřují na programování webu. Funkce pro HTML5 až CSS byly vloženy dobře a jistě křížová platforma k dispozici v systémech Windows, Linux a Mac OS.

6. Závorky

Obecně textový editor vytvořené pro obecné účely, jako je Notepad++ a Sublime, které lze použít pro různé programovací jazyky a různé účely. Existují také textové editory postavené pro specifické účely, jedním z nich je Závorky.

Brackets je textový editor speciálně vyvinutý pro tento účel webový design a front-end vývoj. Projekt Tyto držáky jsou neseny Adobe podle open source a aktivně je rozvíjí komunita web Developer.

7. Vim

Vim nebo Vi Vylepšeno je nejlepší textový editor silný. Tato aplikace vám umožňuje dělat vše pouze pomocí klávesnice a vyzbrojeni zkratky. S Vim můžete měnit text v dokumentu, přesouvat, mazat řádky, automaticky měnit a mnohem více, aniž byste museli používat myš.

Vim je editor zdrojového kódu jeho oblíbený programátor při tvorbě programů. Většině těch, kteří rádi používají Linux, se Vim obvykle zalíbí. Tento editor se vám však také může líbit, protože Vim lze použít pro úkoly editace běžné, například jako místo pro psaní článků, které jsou poměrně dlouhé.

8. Emacs

Emacs je textový editor, který má různé funkce a je široce známý mezi počítačovými programátory a dalšími uživateli počítačů. Původní verzi napsal Richard Stallman v roce 1975, kteří byli původně spolu Guy L. Steele, Jr. Jeho název je převzat ze zkratky MACroS Editor. Od té doby se objevilo mnoho verzí Emacsu, ale v současnosti jsou nejpoužívanější GNU Emacs (také napsaný Stallmanem) a XEmacs.

GNU Emacs má slogan "editor se zobrazením v reálném čase, který je rozšiřitelný, přizpůsobitelný a samodokumentujícíKromě toho je GNU Emacs napsán v C a představuje Emacs Lisp jako jazyk rozšíření. Emacs má funkci nápovědy, která zobrazuje komplexní dokumentaci příkazů, proměnných a funkcí, které obsahuje. Kromě toho má také tutoriál vestavěný který se objeví automaticky, když uživatel zadá příkazy editace bez otevírání jakýchkoli souborů.

9. UltraEdit

UltraEdit je také nejlepší textový editor silný a velmi populární. Výhodou UltraEdit je, že může běžet na téměř všech operačních systémech, jako je Linux, Max Os a Windows.

Stejně jako ostatní textové editory jsou funkce UltraEditu velmi kompletní. Mezi výhody UltraEdit patří 64bitové zpracování souborů, podpora unicode, disková editace textu, zpracování velkých souborů, víceřádkové najít a nahradit, kontrola pravopisu, a další. Pokud však chcete využívat všechny výkonné funkce UltraEdit, musíte si zakoupit licenci.

10. ICEcoder

ICEcoder je textový editor založený na prohlížeči, který vám umožňuje provádět činnosti kódování přímo v prohlížeči on-line nebo offline. To znamená vše, k čemu potřebujete programování je v prohlížeči. ICEcoder podporuje více jazyků včetně HTML, CSS, Javascriptu, PHP, Ruby a dalších.

To je 10 nejlepších textových editorů pro programátory. Každý software mají své výhody, které vám mohou pomoci ve vašich aktivitách programování.