Antivirus a zabezpečení

jak skenovat a vymýtit viry v počítači bez antiviru

Upozornění! Útoky virů a trojských koní na internetu jsou stále šílenější. Zde je návod, jak vyhledávat viry bez antivirového softwaru. (Metoda online)

Tentokrát Útoky virů a trojských koní den ode dne přibývá. Přirozeně, pokud k prvnímu šíření viru dochází obvykle pomocí blesku, který je zapojen do jakéhokoli počítače. Nyní jsou viry rozšířeny na internetu, hlavně ze souborů, které jsme stažení.

Musíme nainstalovat antivirový software, zejména pro ty z vás, kteří rádi stahují soubory přes internet. Pokud však antivirus není originální nebo pirátský, je to lež. Proto má Jaka alternativní řešení, a to: jak hledat viry online.

  • 10 příznaků, kdy je váš počítač infikován viry a malwarem!
  • 10 nejlepších antivirových aplikací pro Android 2016

Jak skenovat soubory, adresy URL a web bez antiviru

Většina lidí často stahuje software neoficiální ze stránek poskytovatele software třetí strana. Problém je v tom, že software mohl být infikován virem. Proto bychom to měli udělat snímání virus, než se rozhodnete jej stáhnout.

Podle TechViral je jedna z nejlepších webových aplikací VirusTotal.com, můžeš skenování souborů, adresy URL, dokonce i webové stránky. VirusTotal je web vytvořený španělskou bezpečnostní společností Hispasec Sistemas spuštěný v červnu 2004 a získaný společností Google Inc v září 2012. Zde jsou kroky.

  • otevřeno www.virustotal.com z vašeho oblíbeného prohlížeče.
  • Jsou tři možnosti, můžete skenovatsoubory děláním-nahrát na VirusTotal s maximální velikostí 128 MB. Pokud právě plánujete stahování souborů, použijte URL a webová stránka.
  • ApkVenue chce například prohledat konkrétní URL nebo celý web, aby se ujistil, že v něm nejsou žádné škodlivé viry a trojské koně. Zadejte adresu URL a klikněteNaskenujte to!
  • Pak to udělá VirusTotal snímání. Počkejte několik okamžiků a okamžitě uvolněte výsledky.
  • Díky tomu můžete s jistotou vědět, do čeho jdeme stažení zcela bezpečné nebo ne.

Můžete skenovat cokoli, například pokud jste Blogger. Před instalací můžete své téma WordPress nebo Blogspot naskenovat blog abyste se ujistili, že téma neobsahuje škodlivé viry a trojské koně. Zejména těm z vás, kteří na svém notebooku nepoužíváte antivirus, se důrazně doporučuje používat antivirový skener on-line tento. Důvodem je, že virus může pocházet z oficiálních stránek, natož z pirátských stránek. Hodně štěstí!