Utility

není to triviální, tady je rozdíl fat32, ntfs a exfat!

Prostřednictvím tohoto článku ApkVenue poskytne vysvětlení toho, co jsou FAT32, NTFS a také exFAT. Pokud se nemůžete dočkat, níže se můžete podívat na vysvětlení.

Často, pokud chcete naformátovat flash disk, jste stále zmatení rozdílem mezi systémy souborů FAT32, NTFS a exFAT. Jaký je vlastně rozdíl a jaké jsou výhody každého z těchto formátů?

Uklidněte se, Jaka prostřednictvím tohoto článku poskytne vysvětlení toho, co je FAT32, NTFS a také exFAT. Pokud se nemůžete dočkat, níže se můžete podívat na vysvětlení.

  • Jaký je rozdíl mezi HTTP a HTTPS? Spolu s výhodami jeho používání
  • Toto je rozdíl mezi tvrdým resetem a měkkým resetem v systému Android
  • Root vs útěk z vězení, to je rozdíl v modifikaci na Androidu a iOS

Zde je rozdíl mezi FAT32, NTFS a exFAT!

Zdroj fotografií: Foto: Howtogeek

Než půjdete dále, musíte nejprve vědět, co je to souborový systém. Souborový systém je v podstatě sada nastavení, která se používají k určení, jak se mají data ukládat a načítat v úložném zařízení, jako jsou flash disky, pevné disky, paměťové karty a tak dále.

Jednoduchým příkladem je, že originální dokumenty ukládáte na různá místa, jako jsou zásuvky, stoly, dokonce i skříňky. Metoda souborového systému se od této příliš neliší, ale pouze prostřednictvím výpočetního procesu.

1. Co je systém souborů FAT32?

Zdroj fotografií: Foto: Partitionwizard

Souborový systém FAT32 je nejstarší a nejzkušenější souborový systém v historii výpočetní techniky. Tento systém začal v roce 1977 s 8bitovým souborovým systémem FAT, až do současnosti se rozrostl na 32bitový FAT32.

FAT32 je inovace FAT16, která umožňuje ukládat soubory až do velikosti 4 GB. Takže se systémem souborů, jako je tento, můžete ukládat soubory této velikosti na úložné zařízení.

2. Co je to souborový systém NTFS?

Zdroj fotografií: Foto: Aftvnews

Dalším systémem souborů vytvořeným společností Microsoft je NTFS. Systém souborů NTFS byl představen v roce 1993, kdy byl nedávno představen Windows NT 3.1. NTFS sám znamená Nový technologický systém souborů. Samotný souborový systém NTFS má poměrně jednoduchý design, ale jeho možnosti jsou lepší než souborový systém FAT.

Výhodou NTFS je možnost nastavit objemovou kvótu pro každého uživatele nebo ji lze nazvat Disková kvóta. NTFS také podporuje šifrovaný systém souborů, takže je docela bezpečné ukládat data v tomto systému souborů NTFS.

ZOBRAZIT ČLÁNEK

3. Co je souborový systém exFAT?

Zdroj fotografií: Foto: Tbico

Systém souborů exFAT je součástí rodiny FAT, ale je stále lepší než FAT32. Teoreticky mají exFAT a FAT32 stejné vlastnosti. Existují však rozdíly v jejich použití.

Pokud je FAT32 schopen pojmout pouze soubory o maximální velikosti 4 GB, pak exFAT je upgrade z FAT32, který může být nejlepší volbou. Můžete tedy i jednorázově uložit více než 4GB dat, což se obvykle vztahuje na dnešní flash a microSD.

No, to je rozdíl oproti FAT32, NTFS a exFAT. Doufám, že chápete, co Jaka řekl. Ujistěte se také, že čtete články týkající se počítačů nebo jiné zajímavé spisy od Jofinna Heriana.