Software

to je rozdíl mezi 32bit a 64bit okny, který určitě neznáte

Zatím existují dva různé základní systémy, konkrétně 32bitový a 64bitový. Někdy uživatelé nevěnují pozornost použitému základu Windows, ať už 32bitovému nebo 64bitovému. Zatímco pro použití je mezi nimi rozdíl a rozdíl mezi nimi

Windows je nejpopulárnější operační systém v Indonésii. Uživatelé se již nepočítají, protože tento operační systém používá většina notebooků nebo počítačů. V Indonésii se používá mnoho typů a typů Windows a kromě toho existují také různé systémové základny mezi těmito Windows.

Zatím existují dva různé základní systémy 32 bit a 64 bit. Někdy uživatelé nevěnují pozornost použitému základu Windows, ať už 32bitovému nebo 64bitovému. Zatímco pokud jde o použití, existují mezi nimi rozdíly a tyto rozdíly budou mít vliv na výkon. Jaké jsou vlastně rozdíly a také výhody a nevýhody 32bitových a 64bitových Windows? Tady je recenze.

 • Snadné způsoby, jak odinstalovat software Windows bez zbytků
 • 3 důležité důvody, proč si musíte stáhnout Windows 10
 • Jak se vyhnout ztrátě důležitého softwaru v nejnovější aktualizaci Windows 10

Rozdíl mezi 32bitovým a 64bitovým systémem Windows

1. Množství použitelné paměti RAM

Základní rozdíl, který většina uživatelů zná, je maximální velikost paměti RAM, kterou lze použít. Každá základna systému má jiná omezení. Pro Windows má 32bitová verze omezené množství paměti RAM menší než 64 bitů. 32bitový Windows má maximální limit využití paměti RAM pouze méně než 4 GB (asi 3,2 GB) a bude fungovat optimálněji při použití 1 nebo 2 GB RAM. Zatímco Windows 64 bit umí číst až více než 4 GB RAM. Pokud je 32bitový systém Windows spárován se 4 GB paměti RAM, bude načteno pouze 3 GB. To je způsobeno rozdíly v architektuře procesoru mezi 32 a 64 bity.

2. 32bitový a 64bitový výkon

Rozdíl mezi základními 32bitovými a 64bitovými systémy Windows je ve skutečnosti určen schopnostmi procesoru. Při porovnání je samozřejmě technologie 64bitového procesoru novější než 32bitová. 32bitový Windows s 32bitovým procesorem má také schopnost být pod 64bit. Kombinace Windows a tohoto procesoru je tedy vhodná pouze k provedení snadná práce a otevírejte aplikace, které nejsou příliš těžké. Zatímco Windows a 64bitové procesory jsou vhodné pro práci na těžší práce jako design, video editace, atd.

3. Schopnost zpracovávat data

Architektonické rozdíly ve Windows a 32 a 64 bitových procesorech jistě velmi ovlivní výkon samotného počítače. Čísla 32 a 64 ve skutečnosti představují množství dat, které lze zpracovat v jednom kole. 32 bitů znamená, že při provádění jednoho procesu jsou načtená data 32 bitů. Takže jednorázové zpracování dat, Windows a 64bitové procesory jsou rychlejší a maximální.

4. Softwarová kompatibilita

Rozdíl, který je docela vlivný, je také kompatibilita software které lze použít. Windows 32 bit neběží software 64 bitů. Zatímco Windows 64 bit je flexibilnější, protože může běžet software 32 nebo 64 bitů.

Výhody a nevýhody Windows 32 a 64 bit

Výhody 32bitových Windows:

 • Může běžet software a starší aplikace s 16bitovou základnou.
 • Více kompatibilní se staršími ovladači. Ideální pro staré notebooky nebo počítače.
 • Dokáže optimálně fungovat i s pouhými 2 GB RAM

Nevýhody 32bitových Windows:

 • Jen pár software nové kompatibilní
 • Nelze použít více než 4 GB RAM
 • Nelze použít pro software těžké jako After Effects

Výhody 64bitových Windows:

 • Rychlejší a efektivnější
 • Schopnost optimalizovat výkon procesoru
 • Může běžet software 32 bit
 • Vhodné na běhání software nejnovější, která upřednostňuje grafiku

Nevýhody Windows 64bit:

 • Nevhodné pro staré PC