Out Of Tech

4 příčiny samovolného vypínání notebooku a jak to opravit

Chcete znát příčinu náhlého vypnutí notebooku? Následuje diskuse o tom, proč je notebook úplně mrtvý a jak to úplně vyřešit!

Kdo souhlasí s tím, že notebooky jsou po chytrých telefonech nejpotřebnějším gadgetem?

Zejména pro ty z vás, jejichž každodenní činnosti vyžadují pomoc tohoto jediného předmětu, je samozřejmě notebook povinným předmětem, který musíte udržovat, aby se rychle nepoškodil.

Ale bohužel, i když jsme se o to dobře postarali, elektronické předměty, jako jsou notebooky, mají problémy.

Jedním z problémů, na který se nejčastěji stěžuje, je notebook, který se náhle úplně vypne. Pokud je to takhle pro vás, laiky, bude to samozřejmě velmi nepohodlné a znepokojivé, ano, bando!

No, proto vám zde Jaka prozradí několik faktorů resp důvod, proč je notebook úplně mrtvý a jak to opravit.

Příčiny zcela mrtvého notebooku

Notebooky, které náhle zemřou, jsou jistě způsobeny určitými faktory. Některé z příčin, které se často nacházejí, jsou uvedeny níže.

1. Problém s baterií

Problémy s baterií jsou nejčastější příčinou, když je notebook úplně vybitý, bando.

Jak víme, stejně jako lidé, i baterie mají omezenou životnost, což časem povede ke snížení kapacity a výkonu.

No, pokud je váš notebook zcela vybitý, i když je baterie dostatečně nabitá, pak je hlavní příčinou baterie.

Pokud je tomu tak, musíte si koupit novou baterii, aby se notebook mohl znovu zapnout, aniž byste se museli obtěžovat zapojovat jej do napájecího adaptéru pokaždé, když jej budete chtít použít.

2. Problémy s RAM

Nebylo zjištěno několik podmínek, kdy se zdálo, že kontrolky, ventilátory a notebooky fungují dobře, ale obrazovka nic neukázala prázdný.

I když není úplně mrtvý, určitě už nebudete moci notebook normálně používat.

Pokud se tento problém vyskytne na vašem notebooku, obvykle je to způsobeno poškozením, ke kterému dojde na vašem notebooku RAM notebooku ty, bando.

3. Problém s procesorem

Jako lidské srdce, procesor se také stávají základní složkou nebo často označované jako mozek z notebooku, víš, gangu.

Pokud je procesor notebooku poškozen, ovlivní to také celý systém na notebooku. Pokud tomu tak je, pak obvykle notebook nebude fungovat dobře nebo dokonce úplně zemře, bando.

4. Problém základní desky

Základní desky nebo základní deska je hlavní obvodová deska, na které jsou připojeny různé elektronické součástky.

Základní deska nebo běžně zkráceně jako mobo spojuje všechny součásti notebooku a zajišťuje jejich vzájemnou spolupráci, takže notebook běží hladce.

Jedna z charakteristik poškození základní desky je obvykle označena opakovaným "pípnutím" na notebooku.

Jak překonat totálně mrtvý notebook

Pokud už znáte některé z příčin totálně mrtvého notebooku, pak Jaka probere, jak tento problém vyřešit, gangu.

Mnoho obyčejných lidí si myslí, že když je notebook úplně mrtvý, už se nedá opravit, alias musí vyměnit za nový. Ukazuje se, že to není vždy pravda!

No, teď už víte, co je skutečnou příčinou totálně mrtvého notebooku?

Teď byste měli vědět, jak se vypořádat s poškozením mrtvého notebooku, gangu! Zde je několik způsobů, jak notebook znovu zapnout.

1. Zapněte notebook bez baterie

Pokud je příčinou úplného vybití vašeho notebooku poškození baterie, pak správným způsobem, jak to opravit, je vyjmout baterii a poté připojit notebook k napájecímu adaptéru.

Ačkoli je tato metoda docela nepohodlná, protože to znamená, že k zapnutí notebooku musíte vždy potřebovat elektrický adaptér, můžete tuto metodu chvíli vyzkoušet, zatímco ušetříte na nákup nové baterie.

2. Vyčistěte prach

Aniž bychom si to uvědomovali, prach se často drží a hromadí mezi součástmi notebooku, což může výkon notebooku časem zpomalit přehřívání a úplně mrtvý.

Proto je demontáž a čištění prachu, který je na notebooku, jednou z věcí, které musíte udělat, abyste se vypořádali s mrtvým notebookem, gangu.

V případě potřeby můžete také nejprve odstranit jednotlivé součásti, jako například: pevný disk, RAM, nebo procesor, aby "vnitřek" notebooku byl opravdu čistý a notebook mohl normálně běžet.

3. Zkontrolujte Těstoviny Tepelný Procesor

Málokdo ví, že procesor potřebuje také pastu, která slouží k chlazení procesoru, aby nezažil přehřívání.

Protože když těstoviny tepelný na procesoru vyschne kvůli vysoké teplotě procesoru, pak to může způsobit, že notebook zemře, gang.

Proto byste měli zkontrolovat, zda těstoviny tepelný by měl být nahrazen nebo ne.

4. Odeberte některé součásti notebooku

Odstranění některých součástí počítače jako např pevný disk, WiFi karta, nebo jiné se ukazuje jako řešení, jak se vypořádat s mrtvým notebookem, víte, gang.

Nechte svůj notebook zapnutý pouze s komponentami paměti a procesoru. Je to proto, že v některých případech dojde u těchto součástí ke zkratu, který způsobí, že se notebook vypne a nelze jej zapnout.

To jsou některé z příčin totálně mrtvého notebooku a také řešení, jak to překonat, bando.

Pokud jste provedli výše uvedené metody, ale váš notebook je stále mrtvý, znamená to, že opravdu musíte notebook vyměnit za nový.

Přečtěte si také články o Gadgety zajímavější od Shelda Audita.