wifi

snadný způsob, jak opravit problém s nefunkčním wifi na notebooku

Děláte úkoly na vysoké škole, pracujete nebo posíláte e-maily, ale najednou se vaše WiFi nemůže připojit? ApkVenue vám řekne, jak vyřešit problém s nefunkčním WiFi na notebooku.

Včera ApkVenue napsal článek o tom, jak řešit problémy WiFi rozbité na telefonu Android. Problém s WiFi se ale neděje jen na telefonech Android. Elektronická zařízení, která již využívají technologii WiFi, jsou přenosné počítače nebo to, co obvykle nazýváme notebooky nebo notebooky. Problémy s WiFi se také často vyskytují na přenosných zařízeních. Musíte být naštvaní, že když spěcháte na úkol na vysokou školu, práci nebo odeslání e-mailu, ale najednou se vaše WiFi nemůže připojit? ApkVenue vám řekne, jak vyřešit problém s nefunkčním WiFi na notebooku.

  • Ušetřete kvótu mobilních dat vs WiFi jako Opera Max
  • Snadné způsoby, jak opravit problémy s nefunkčním WiFi na notebooku
  • 10 WiFi nebezpečí pro lidské zdraví, včetně poškození spermií!

Problémy s WiFi na přenosných počítačích se často vyskytují kvůli problematickým ovladačům. Zařízení WiFi je na vašem notebooku nainstalováno od prvního zakoupení. Nicméně ovladač WiFi aka software spuštění tohoto zařízení na notebooku je na uživateli. Ovladače, které nejsou správně nainstalovány a existují soubory, které jsou infikovány nebo chybí kvůli virům, mohou být příčinou vašeho problému s WiFi. Může se však také stát, že vaše zařízení WiFi je poškozené nebo je třeba jej vyměnit. Ale nespěchejte na servis. Nejprve zkontrolujte, jaký je problém s WiFi vašeho notebooku. Zde jsou kroky.

Zkontrolujte WiFi na notebooku

Stejně jako na telefonech se systémem Android nejprve zkontrolujte, zda je WiFi na vašem notebooku zapnutá nebo ne. Zní to triviálně, opravdu. Legrační na tom ale je, že mnoho lidí je frustrovaných, protože se WiFi nechce připojit, dokonce až do té míry, že se o všechno zlobí. Je tu však jen jeden problém. WiFi na notebooku ještě nebylo zapnuto!

Zkontrolujte WiFi modem a heslo

Jaka už o tom ve skutečnosti mluvil. Musíte zkontrolovat modem popř router ten, který používáte, je zapnutý nebo ne. Poté zkontrolujte, zda je heslo správné nebo ne. Poté zkontrolujte, kolik zařízení je připojeno, a zkuste použít jiné zařízení. Pro více podrobností si můžete nejprve přečíst článek: Máte potíže s Wi-Fi? Podívejte se na těchto 6 příčin a jak je překonat

Rozbité tlačítko Wi-Fi

Pro zapnutí WiFi na notebooku většinou používáme kombinaci kláves Fn+F2, případně další tlačítka v závislosti na značce a typu notebooku. Kromě použití kombinace kláves existují také notebooky, které jsou doplněny speciálním tlačítkem pro zapnutí a vypnutí WiFi. Toto tlačítko se může poškodit, takže při opakovaném stisknutí se WiFi nezapne. Chcete-li to vyřešit, můžete adaptér WiFi zapnout ručně pomocí Kontrolní panel. Zde jsou kroky:

  • otevřeno Kontrolní panel na vašem notebooku. Musíte vědět, že, kde je ovládací panel?

  • Vyberte nastavení "Centrum sítí a sdílení".

  • V levém sloupci vyberte "Změnit nastavení adaptéru".
  • Vyberte svůj WiFi adaptér a klikněte "Povolit toto síťové zařízení".

Nyní by se WiFi na vašem notebooku mělo znovu normálně zapnout.

Problémové ovladače

Často se vyskytují případy, kdy má ovladač WiFi na vašem notebooku problém. Aby zařízení WiFi nemohlo správně fungovat. Chcete-li tento problém vyřešit, vše, co musíte udělat, je znovu nainstalovat ovladač WiFi. Tento ovladač WiFi se obvykle nachází na disku CD dodaném s nákupem. Nebo pokud se CD někde ztratilo, můžete si ovladač stáhnout na oficiálních stránkách vašeho WiFi zařízení. Předtím ale musíte nejprve znát značku a typ vašeho WiFi zařízení. Chcete-li to zkontrolovat, můžete použít Speccy. První stažení zde:

Produktivita aplikací Piriform STÁHNOUT

Po stažení, instalaci a otevření Speccy klikněte na sekci Síť. Podívejte se na značku a typ zařízení bezdrátový jack adaptér. nyní stačí vyhledat ovladač na oficiálních stránkách výrobce.

Vyměňte přenosný WiFi adaptér

Toto je poslední řešení, ale nejpraktičtější a nejjednodušší. Pokud se ukáže, že je vaše WiFi zařízení opravdu poškozené, raději si WiFi kupte dongle USB. Tento nástroj nahrazuje funkci bezdrátový adaptér na vašem notebooku velmi jednoduchým způsobem. Stačí připojit toto malé zařízení přístav USB vašeho notebooku. Pokračujte v instalaci ovladače, takže je to. Váš notebook může používat WiFi jako obvykle. Cena je také dostupná, některé dokonce jen 35 tisíc. Jaka ale doporučuje koupit dobrý, i když je trochu drahý. Protože kromě toho, že je odolnější, je také vyšší rychlost. Můžete tak hladce a pohodlně surfovat po internetu.

To jsou některé problémy s WiFi, se kterými se uživatelé notebooků často potýkají. Tyto problémy lze ve skutečnosti vyřešit velmi jednoduchým způsobem, pokud nejprve odhalíme problém. Nemusíte tedy spěchat s uplatněním záruky nebo s opravou! No a pokud jste se setkali s jinými problémy ohledně WiFi na vašem notebooku a praktičtějším způsobem, jak to vyřešit, můžete napsat do kolonky komentáře níže ano!