Produktivita

co je fastboot? Toto je úplné vysvětlení a funkce

Pokud chcete opravit svůj Android telefon, nejprve se seznamte s dostupnými nástroji, jedním z nich je Fastboot. Co je Fastboot? Odpověď najdete zde!

Určitě většina uživatelů Androidu ví, že operační systém mobilní, pohybliví vyrobeno Google toto si mohou upravit, jak chtějí. Než však provedete přizpůsobení na telefonu Android, musíte to také vědět nástroje to je v něm, jeden z nich Režim rychlého spuštění.

Tak, co je Fastboot na Androidu? Obecně řečeno, Fastboot je nástroj pro Android, který můžete použít k úpravě systému souborů na Androidu. Pojďte se dozvědět více.

  • 5 přesných způsobů, jak zkontrolovat pravost mobilních telefonů Samsung
  • Nejjednodušší a nejrychlejší způsob instalace XAPK | K dispozici na Androidu a notebooku!
  • Jak odstranit skrytý Keylogger na Androidu

Co je Fastboot?

Na samotném zařízení Android není jen Režim zotavení a režim stahování pouze, ale existuje také nástroj tzv Režim rychlého spuštění. Bohužel ne všechna zařízení Android tento nástroj nemají.

No, pro více podrobností o co je fastboot, pojďme se jen podívat na JTovo psaní níže!

Definice režimu Fastboot

Režim rychlého spuštění je a nástroje nalezené v systému Android na kterou se dá použítblikat oddíl na Androidu, udělejte zotavení, provádějte aktualizace firmware, a další. To lze provést zadáním příkazů prostřednictvím příkazového řádku na PC nebo prostřednictvím terminálu na Androidu.

Nebo byste mohli říci, že Fastboot je protokol, který lze použít znovu flash oddíl na chytrých telefonech Android. Obvykle je dodáván samotný nástroj Fastboot Android SDK (Software Development Kit) což je alternativa k Režim obnovení k provedení instalace a aktualizace.

Funkce režimu Fastboot

Jak již JT zmínil výše, samotný Fastboot lze použít pro různé potřeby na telefonech s Androidem. Ve skutečnosti lze režim Fastboot použít také jako nástroj režimu obnovení se stejnou funkcí. Tady nějaké jsou Použití režimu Fastboot:

Funkce režimu rychlého spouštění v systému Android
Blikající aktualizace systému
Blikající vlastní obnova
Flash bootloader
Flashování jádra
Obnovit nandroid
Vyměňte úvodní obrazovku
Smazat data
Vyčistit mezipaměť
Pro vymazání/formátování systému
K vymazání/formátování dat
K vymazání/formátování mezipaměti
ZOBRAZIT ČLÁNEK

Jak vstoupit do režimu Fastboot

Existují dva způsoby přístupu k režimu Fastboot, a to pomocí Příkaz nebo použít fyzické tlačítko který je na smartphonu. No, takto:

Vstupte do režimu rychlého spuštění pomocí příkazu

  • Připravte si smartphone, který byl aktivován Režim ladění USB a Odemknutí OEM.

  • Připravte si kabel USB a notebook s nainstalovaným instalačním programem ADB a ovladačem USB.

  • Připojte smartphone k počítači a přejděte do složky c:\adb

-Zmáčknout tlačítko Shift + kliknutí pravým tlačítkem na prázdnou část složky a vyberte Zde otevřete příkazové okno nebo Zde otevřete okno PowerShellu.

  • Když se zobrazí příkazový řádek, zadejte „adb zařízení“, abyste se ujistili, že je vaše zařízení připojeno k režimu ADB nebo ne.
  • Když je zařízení připojeno, zadejte příkaz 'adb restartovat bootloader', pak zadejte znovu'fastboot zařízení'

  • Voilaaa, váš smartphone vstoupil do režimu Fastboot.

Vstupte do režimu rychlého spuštění pomocí fyzických kláves

Chcete-li ručně vstoupit do režimu Fastboot, jako jsou fyzická tlačítka, můžete použít kombinaci Tlačítko napájení + snížení hlasitosti nebo zvýšení hlasitosti, v závislosti na značce vašeho smartphonu. Pokud je však váš smartphone v Lock Bootloader, určitě nebudou platit způsoby přístupu do režimu Fastboot.

No, to je vysvětlení co je fastboot a jeho použití pro smartphony Android. Pokud potřebujete tipy ohledně smartphonů Android, najdete je na webu JalanTikus. Jeden z nich je jako článek 5 Jak překonat bootloop na telefonu Android.