Gadgety

Procesor Intel vs AMD Ryzen, který je lepší?

Hledáte nejlepší procesor pro svůj herní počítač a jste zmateni při výběru mezi AMD vs Intel? Raději se nejprve podívejte na následující Jakovu recenzi, bando!

V současné době existuje mnoho lidí, kteří rádi hrají hry, a to jak na konzolových platformách, tak hraní na PC. Konzole jsou velmi oblíbené pro svou praktičnost. Stačí zapojit a můžete hned hrát.

Na rozdíl od PC, které musíte skládat jeden po druhém. Výběr komponentů není jednoduchá věc. I když na Androidu již existují webové stránky a aplikace pro sestavení PC, které simulují sestavení PC, je to stále problém.

Při výběru procesor, musíte být také zmateni výběrem nejlepší značky procesoru, která vyhovuje vašim potřebám. Mezi procesory Intel vs AMD Ryzen, který je lepší, co?

Procesor Intel vs AMD, který je lepší koupit?

Vlastně je na trhu docela hodně značek procesorů, gang. Avšak pouze 2 značky jsou schopny ovládnout současný trh procesorů, a to: Intel Core a AMD Ryzen.

Intel Core má dlouhou historii a lepší pověst než AMD. Nabídka procesorů Intel Core pokročilá technologie, která je prvotřídní kvality v nejvyšší třídě.

Mezitím bylo AMD v minulosti alternativní volbou pro lidi, kteří sestavují počítače, ale s minimálním rozpočtem. I když je to levné, AMD v minulosti taky nebylo tak špatné, bando.

V roce 2013 byla dominance Intel Core ze strany AMD nezastavitelná. AMD je ohroženo ztrátami a ukončením činnosti kvůli inovacím, které jsou považovány za nevyvinuté.

Věci se však změnily v roce 2017, kdy AMD představilo svůj nový procesor, jmenovitě Série Ryzen.

Všechny hned zaujal výkonem a také nízkou cenou.

Jak to, ano, AMD Ryzen má výkon, který není horší než procesory Intel, ale jeho cena je poměrně nízká? Podívejte se na srovnání AMD vs Intel níže!

1. AMD vs Intel: Rychlost hodin

V prvních dnech uvedení na trh umožňovala architektura procesorů AMD Ryzen těmto procesorům mít: rychlost hodin který je vyšší než u procesorů Intel Core.

I tak je současný stav jiný, protože oba ano rychlost hodin které jsou víceméně stejné a mají stejný potenciál kdypřetaktování.

rychlost hodin také ve skutečnosti nelze použít k přesnému měření výkonu procesoru, gangu. Vlastně někdy rychlost hodin vás může udělat zavádějící aka podvedený.

Pokud dáváte pozor, v současné době není k dispozici žádný herní procesor rychlost hodinje to dole 3 GHz. Průměrný dnešní procesor má průměr 3-4 GHz.

2. AMD vs Intel: Přetaktování

Přetaktování je akt, při kterém procesor pracuje s vyšší rychlostí, než požaduje výrobce zařízení.

Procesory AMD Ryzen mají výhodu, protože mohou být všechny jejich procesorypřetaktování, původ použité základní desky podporuje na tom záleží.

Mezitím ne všechny procesory Intel mohou býtpřetaktování, gang. Pouze procesory s příponou "K" které lze přetaktovat. To je jeden z negativních bodů Intelu.

Nicméně procesory Intel, žepřetaktování bude mít lepší výkon a potenciál než procesory AMD postavenépřetaktování.

Opravdu, základní deska, která podporuje přetaktování Procesory Intel jsou opravdu dražší. Pokud jste sultán, Jaka doporučuje používat Intel, gang.

3. AMD vs Intel: Počet jader

Jedním z prodejních míst ve vlastnictví AMD Ryzen je více jader ve srovnání s jádry patřícími procesorům Intel Core.

Před vydáním Ryzenu se Intel často spoléhal Hyper-Threading, což je technika, která umožňuje procesoru spouštět více souborů vlákno nebo instrukce ve stejnou dobu, čímž se zvýší výkon systému a odezva.

AMD Ryzen má počet Jádro/vlákna který se liší od 4/4 v sérii Ryzen 3, 6/12 na losování Ryzen 5a 16. 8 Ryzen 7.

Čím vyšší počet vlákno, pak má procesor vyšší výkon z hlediska multitaskingu.

Mezitím, Intel Core i3 má pouze 4 jádra, Core i5 má 6 jader a Core i7 má 8 jader.

Dá se tedy říci, že srovnání Ryzen vs Intel z hlediska jader, AMD Ryzen vítězí nad Intel Core ano, gang.

4. AMD vs Intel: Výkon

AMD Ryzen má však lepší možnosti multitaskingu s velkým počtem jader Intel má lepší výkon jednoho jádra.

Možná vás napadne, který procesor má lepší výkon při hraní her, Intel Core nebo AMD Ryzen.

Odpovědět na to, vlastně trochu obtížné, gang. V dávných dobách neexistovala žádná hra, která by ke svému běhu vyžadovala mnoho jader.

Nicméně dnešní hry, zejména ty, které mají svět expanzivní vyžaduje mnoho jader, aby hra fungovala hladce.

Při hraní her však nepracuje tvrdě váš procesor, ale GPU (Graphic Processing Unit) nebo běžně známá jako VGA karta.

5. AMD vs Intel: Kompatibilita

Procesory Intel vyžadují základní desku se socketem typ LGA používat procesor. Problém je, že ne všechny typy LGA podporují typy procesorů Intel.

Například procesor i7 6700k vyžaduje základní desku se zásuvkou LGA 1151. Mimo patici nelze procesor použít, protože není kompatibilní.

Na rozdíl od AMD, které používá socket typu DOPOLEDNE. V současné době má nejnovější socket Ryzen řadu AM4. Výborně, všechny procesory AMD jsou schopny tuto patici používat.

Staré procesory Ryzen jsou schopné používat nové základní desky se sockety, stejně jako nové procesory Ryzen schopné používat základní desky se starými sockety.

Závěr

Z výše uvedeného srovnání to vidíme AMD Ryzen exceluje vyšší než Intel Core, i když ne ve všech srovnáních.

Pro ty z vás, kteří používají PC pouze k hraní her, se jeví jako vhodné použít procesor AMD Ryzen kvůli jeho levnější ceně a výkonu ve střední třídě, která vítězí.

Pokud však máte hodně peněz a chcete si postavit špičkový počítač, můžete se rozhodnout použít procesor Intel Core kvůli jeho vynikajícímu výkonu ve špičkové třídě.

Všechno se vám to zase vrací, bando. Existuje cena, existuje kvalita.

To je Jakův článek o srovnání procesorů Ryzen vs Intel Core. Tak, kterou si vybereš, bando?

Svou odpověď napište do kolonky komentářů, ano!

Přečtěte si také články o Gadgety nebo jiné zajímavé články z Prameswara Padmanaba