Out Of Tech

7 doporučení nejlepších filmů o příšerách, ne. 4 nejvíce fanoušků!

Ne všechny příšery jsou hrozné, bando! Jaka zde chce diskutovat o 7 doporučeních na nejlepší monster filmy z různých žánrů.

Od doby, kdy byl Jaka malý, se zdá, že svět odjakživa udivují monstra, ať už jde o malé monstrum, které se stane přítelem člověka, nebo velké monstrum, které ohrožuje lidi.

Z franšízaPokémon která je plná nejprodávanějších her a monster Godzilla který je již legendární, monstra často provázela naše životy.

Jaka viděl nespočet monster filmů a kvalita filmů se liší od obskurních až po velmi zábavné.

7 doporučení ohledně nejlepších filmů o příšerách

Ze všech monster filmů, které Jaka viděl, jich má mnoho žánr odlišný, gang!

Nejen filmy žánr akce, jsou i tací, kteří nesou žánr horory, teenagery a některé dokonce komedie.

Pokud jste fanouškem filmu Monster Rampage (2018), v hlavní roli 'kámen“, možná některé z těchto filmů lze použít jako volbu pro jiné filmy s tematikou monster.

No, při této příležitosti chce Jaka dát 7 doporučení na nejlepší filmy o příšerách z několika žánr odlišný!

1. Godzilla (2014)

Mořská stvoření vyrobená společností Toho toto je pravděpodobně nejikoničtější monstrum v historii filmu a jeho postava byla vzkříšena Hollywood v roce 2014.

Film Godzilla vypráví příběh skupiny lidí bojujících s obří hmyzí příšerou tzv Massive Unidentified Terrestrial Organism (MUTO).

V jejich boji nakonec pomohla skupina lidí Godzilla který nakonec tomuto netvorovi vysloužil přezdívku Král monster.

V této verzi je obr Godzilla nacházející se v filmový vesmír stejné jako film King Kong poslední jmenovaný Monster Verse, gang!

Kromě popisu figur Godzilla lépe, film od režiséra Gareth Edwards také se mu podařilo získat hodně chvály a má hodnocení 75% na stránce Shnilá rajčata.

2. Mlha (2007)

Kvůli jeho popularitě se Jaka nudilo psát jméno autora Stephen king ale skutečně jeho dílo bylo adaptováno do mnoha filmů a jeden z nich je Mlha.

Tento film vypráví příběh skupiny lidí, kteří jsou uvězněni v supermarketu, když se snese hustá mlha a přivede dovnitř mnoho hrozných monster.

Stejně jako jiné filmové adaptace románů Stephena Kinga není tento film obyčejným monstrózním hororem, ale také ukazuje, že lidé, když jsou zmáčknuti, mohou být děsivější než monstra.

Film Mlha Proslavil se také velmi temným tragickým koncem a byl původním nápadem režiséra a scénáristy Frank Darabont.

I když ne tak populární jako jiné adaptace Stephena Kinga, jako jsou horory Záření, tento film také dostal hodně chvály a má hodnocení 72% v Shnilá rajčata.

3. King Kong (2005)

Monstrum, jehož popularita soupeří Godzilla je postava King Kong jehož filmy byly několikrát předělány.

Verze z roku 2005 navazuje na příběh svého předchůdce, který ukazuje postavu King Kong který se zamiloval do krásné herečky Ann Darrow (Naomi Watts) která bohužel skončila tragicky.

Kromě této obří gorilí postavy, Ostrov lebek obsazený King Kong také plné dinosaurů a opravdu hrozného obrovského hmyzu a červů, gang!

Postava King Kong znovu objevit ve filmu Kong: Ostrov lebek v roce 2017, ale má mnohem jiný příběh a je začleněn do filmový vesmír sami spolu Godzilla.

Ale nejnovější verze je stále horší než verze z roku 2005 od režiséra Peter Jackson který má hodnocení 84% na stránce filmu Shnilá rajčata.

4. Společnost Monsters, Inc. (2001)

Nestvůry nejsou vždy děsivé, což lze dokázat na stupidním chování příšer, které se objevují v animovaných filmech Příšerky s.r.o. ze studia Pixar.

Tento film vypráví o světě, kde příšery žijí z energie získané ze strachu z dětí, a točí se kolem příběhu příšer Sulley (John Goodman) a Mike (Billy Crystal).

Zpočátku jsou respektováni, protože dokážou nejvíce vyděsit malé děti, ale změní se, když se setkají a zamilují se do malé holčičky Boo (Mary Gibbs).

Tento film dokázal ukázat, že monstra nejsou vždy hrozná a až dosud se tento film stal jedním z nejlepších filmů Pixaru s hodnocením 96% v Shnilá rajčata.

5. Hostitel (2006)

Nejen Hollywood umí natočit kvalitní monster filmy a slavné režiséry Bong Joon-Ho podařilo natočit jeden z nejlepších monster filmů Hostitel.

Tento film vypráví příběh Park Gang-Du (Song Kang-Ho) který musel najít svého syna, když ho unesla obojživelná příšera.

Stejně jako většina filmů Bong Joon-Ho je v tomto filmu obsaženo mnoho sociálních komentářů a samozřejmě v hlavní roli Song Kang-Ho, který s Bong Joon-Ho často spolupracuje.

Jméno samotného režiséra Bong Joon-Ho explodovalo letos po jeho nejnovějším filmu, Parazit, byl propuštěn s velkým ohlasem kritiků, gang!

Stejně jako ostatní filmy Bong Joon-Ho i tento film získal uznání kritiky a je aktuálně hodnocen 93% na stránce filmu Shnilá rajčata.

6. Kolosální (2017)

No, tohle jedno monstrum film přináší žánr černé komedie který je velmi výstřední a lze jej použít jako možnost, pokud hledáte neobvyklý film o příšerách.

Kolosální Řekni o Gloria (Anne Hathaway) který našel magické místo, kde když stál na tom místě, objevil se jako obří monstrum v Soul Jižní Korea.

Upřímně, Jaka nedokáže film vysvětlit od režiséra a scénáristy Nacho Vigalondo takže je lepší, když se na film hned podíváš, bando!

Pokud na Jaka stále nevěříte, tento film sklidil při uvedení hodně chvály a aktuálně má hodnocení 80% na stránce Shnilá rajčata.

7. The Descent (2005)

Monstra v tomto filmu možná nejsou tak skvělá jako filmy, které Jaka zmínil výše, ale je zaručeno, že tento film vás vyděsí nejvíc.

Sestup Vyprávěj příběhy Sarah (Shauna McDonald), Juno (Natalie Mendoza)a jejich přátelé uvěznění v jeskyni Apalačské pohoří.

V jeskyni narazí na skupinu zlých, lidem podobných monster, která je pronásledují pomocí zvuku jako z filmu. Tiché místo jehož režisér zdvojuje hlavní postavu.

Pokud stále nejste spokojeni s šílenstvím v tomto filmu, je tu pokračování Sestup část 2 které můžete sledovat.

I když je starý, tento film je pro Jaka stále v kategorii, kterou si musíte prohlédnout a aktuálně má hodnocení 85% na stránce Shnilá rajčata.

To je vše, gangu, seznam 7 nejlepších doporučení na filmy o příšerách od Jaka, které si můžete vybrat. S žánr jiný, určitě se vám bude líbit alespoň jeden z filmů výše.

Viděli jste někdy film výše? Nebo možná máte jiná doporučení? Sdílejte ve sloupci komentářů ano!

Přečtěte si také články o Film nebo jiné zajímavé články z Harish Fikri