Out Of Tech

co je chrom? to je rozdíl oproti google chrome!

Je ve vašem počítači nainstalován prohlížeč Chromium, ale stále si nejste jisti jeho používáním? Níže se lépe zjistěte, co je Chromium a jak se liší od Google Chrome.

V této digitální a rychlé době, Google Chrome je jedním z nejoblíbenějších prohlížečů mnoha lidí na tomto světě.

Existuje však jeden produkt Google s názvem Chrom o kterých moc lidí neví. Přiznejte se, musíte být cizinec, že, když slyšíte tento termín?

Proto vám prostřednictvím tohoto článku ApkVenue řekne co je chroma jak se liší od samotného prohlížeče Google Chrome. Protože někteří z vás by rádi řekli, že Chromium je druh viru nebo malwaru.

Co je Chromium?

Zdroj fotografií: Foto: Neowin

Pro ty z vás, kteří nevědí, co je Chromium, zde ApkVenue vysvětluje, že Chromium není virus, malware nebo podobně.

Chrom je druh webový prohlížeč s otevřeným zdrojovým kódem vyvinul a spravuje Projekt Chromium. Chromium lze také spustit multiplatformní jako Google Chrome.

Pokud jste a programátor, můžete si s Chromiem pořádně pohrát a vytvořit si vlastní verzi prohlížeče.

Bohužel, protože je vyvíjen jako open-source, existuje nějaký Chromium, který v něm omylem obsahuje malware.

Chromium, který obsahuje malware, rozhodně není oficiálně vydaný Chromium, neboli výsledek úprav jiných lidí.

Pokud chcete Chromium používat jako výchozí prohlížeč na počítačích, noteboocích nebo telefonech Android, musíte být opatrní.

Rozdíl mezi Google Chrome a Chromium

Poté, co znáte definici Chromia, bude nyní ApkVenue diskutovat rozdíl mezi Google Chrome a Chromium. I když jsou podobné, existují určité významné rozdíly, víte.

Koukni na to!

1. Automatické aktualizace

Zdroj fotografií: Foto: Wikimonks

K aktualizaci prohlížeče Chrome používá software Google Update v systému Windows, takže tento prohlížeč vždy automaticky získá nejnovější verzi. Mezitím to nelze provést v prohlížeči Chromium.

V některých distribucích Linuxu se aktualizace provádějí ve specifických balíčcích. Chcete-li získat nejnovější verzi Chromia, musíte provést aktualizaci ručně.

Pro Jaka je lepší používat Google Chrome, protože nemusíte ručně hledat nejnovější verzi, abyste mohli využívat všechny funkce.

2. Hlášení o škodách a statistiky používání

Zdroj fotografií: Foto: Tech5

Na rozdíl od Chromia přidal Google do Chromu funkce pro zprávy o selhání a statistiky využití odesíláním dat na servery Google.

Tato funkce se týká obecných dat, jako jsou informace o zařízení, operační systém, nastavení Chrome, návštěvy webu s malwarem atd.

Tato funkce je velmi užitečná, aby zabránila pádu prohlížeče Google Chrome nebo šíření virů do vašeho počítače.

3. Internetový obchod Chrome

Zdroj fotografií: Foto: NBCnews

Pokud používáte Chrome, Google poskytuje Internetový obchod Chrome, který slouží k přidávání rozšíření, která vám usnadní objevování virtuálního světa.

Rozšíření nebo rozšíření mají pro váš prohlížeč řadu užitečných funkcí. Počínaje rozšířeními VPN, smazáním všech chatů na FB Messengeru a mnoha dalšími.

Chromium bohužel tento druh zařízení nemá.

4. Podpora mediálních kodeků

Zdroj fotografií: Foto: HowToGeek

HTML5 pro audio/video v Chromiu má pouze omezenou podporu, včetně Theora, Vorbis, WebM, VPM a tak dále.

Pokud však používáte Chrome, tento prohlížeč již podporuje kodeky jako AAC, MP3 a H.264.

Tato podpora kodeků médií vám usnadní používání multimediálního obsahu prostřednictvím prohlížeče, jako je streamování filmů na Netflixu nebo YouTube.

5. Podpora sandboxu

Zdroj fotografií: Foto: HowToGeek

Pískoviště je bezpečnostní mechanismus pro oddělení spuštěných programů. Sandboxy se často používají k testování neověřených programů, které mohou obsahovat viry nebo jiný škodlivý kód.

Google Chrome a Chromium již mají podporu Sandbox. Je již automaticky povolena během instalace Google Chrome.

Existují však rozdíly, které vlastní Chromium. V prohlížeči Chromium můžete povolit a zakázat několik distribucí Linuxu.

6. Adobe Flash Plugin

Zdroj fotografií: Foto: Adobe

Adobe Flash Plugin je plugin, který vám umožňuje využívat multimédia, bohaté internetové aplikace a streamování videa a zvuku na počítači, webovém prohlížeči nebo na podporovaném mobilním zařízení.

Google Chrome již podporuje verzi Pepper API Adobe Flash, která je získána přímo z nejnovější aktualizace. Chromium bohužel tento přístup nezíská.

Ve skutečnosti tento jeden rozdíl není opravdu důležitý, opravdu, vzhledem k tomu, že Adobe Flash Plugin bude z nejnovější verze HTML5 odstraněn.

Závěr: Pak stačí odinstalovat Chromium?

Zdroj fotografií: Foto: Techyuga

Který z nich je podle vás výhodnější, gangu? Je poměrně obtížné rozhodnout, který z nich je pohodlný pro použití mezi prohlížečem Chromium s otevřeným zdrojovým kódem a prohlížečem Google Chrome bohatým na funkce.

Pro Windows a MacOS ApkVenue doporučuje zvolit Google Chrome, protože je stabilnější a bezpečnější než open source Chromium.

Mezitím, pokud používáte Linux, důrazně doporučujeme používat Chromium. Pamatujte však, že nelze aktualizovat automaticky a jeho mediální kodeky jsou omezené. Navíc mnoho lidí říká, že Chromium je náchylnější k virům a nebezpečnější. Ve skutečnosti mnoho lidí tvrdí, že je obtížné odstranit chrom z kořene.

Pokud si chcete obě aplikace vyzkoušet sami, můžete si je stáhnout prostřednictvím odkazu, který Jaka uvádí níže:

Aplikace Prohlížeč Weby Google STÁHNOUT Prohlížečové aplikace Google Inc. STAŽENÍ

To je Jakův článek o tom, co je Chromium a jaký je rozdíl mezi Google Chrome a Chromium. Uvidíme se zase při další příležitosti!

Ujistěte se také, že čtete články související s Googlem nebo jiné zajímavé články od Jofinna Heriana.